Jel ilaçlama – Efor Böcek İlaçlama
İlaçlama Servisi
İlaçlama servisleri
5 Nisan 2017
Efor İlaçlama Telefonları
Efor ilaçlama telefonları
7 Ağustos 2017

Jel ilaçlama

jel ilaçlama

jel ilaçlama

Haşere mücadele şekilleri genel olarak sıvı ilaçlar ile yapılan pek çok böcek türü için sıvı kimyasallar kullanılan bir işlem olsa da jel ilaçlama yöntemi belirli böcekler için kullanılan hem kokusuz hemde zahmetsiz bir böcek ilaçlama yöntemi olarak oldukça etkili ve talep gören bir uygulama olarak giderek yaygınlaşmakta her geçen gün jel uygulamasının talebi ciddi oranda artış göstermektedir. Jel yöntem hangi böceklere etkilidir? Jel böcek yemlerinin etkili olduğu böcekler sınırlı sayıda olup bu ilaçlama şekli hamam böcekleri için özel olarak üretilmiş bir ilaçlama türüdür. Dilerseniz jel ilaçlama nasıl yapılır ve nerelerde uygulanır bu konuda biraz bilgi verelim. Jel böcek yemi yapılış şekli olarak oldukça kolay ve hijyenik olup sıvı böcek ilaçları gibi yüzeylere bol miktarda uygulanan bir özellikte değildir. Jel ilaçlama çok fazla bilgiye sahip olmayan insanlar bu yöntemin böcekleri öldürmede yetersiz kalacağını düşünüp pek inanmasalar bile aslında yapıldıktan sonra gerek etkisi ve gerek hamam böceklerini önlemedeki kalıcılığını gördükten sonra oldukça rahatlıyor ve bir daha jel ilaçlama uygulaması dışında bir ilaçlama yöntemini tercih etmiyorlar buda ne kadar etkili bir ilaçlama yöntemi olduğunun kanıtıdır.

jel böcek ilaçları

Jel ilaçlama nasıl yapılır nerelere uygulanır?

Jel ilaçlamanın özelliği damlacıklar halinde silinmesi zor olan yerlere metrekareye bir damla uygulanarak yapılır. Evde jel böcek ilaçlama yapılacak yerler arasında en önemli yer hiç kuşkusuz mutfakta jel ilaçlama yapmak ve banyoda kullanmak önemli bir özellik olup hamam böceklerinin yoğun olarak bulunduğu alanların en başında mutfak ve banyo gibi yerler olup buralarda dolap kenarları ve tezgah altlarına gerekli miktarda jel ilaçlama yapılarak böceklerin bırakılan jel damlacıklarını yemesi ve diğer böceklerin bunu yiyen böceklere teması ve ölen hamam böceklerini yemeleri sonucu zincirleme bir etki göstererek yuvalarında ölmeleri ve yumurta bıraktırmayan özelliği sayesinde uzun süre karafatma, kalorifer böceği, ve hamam böceklerinden kurtulmanıza yardımcı olacaktır. En etkili jel yöntem hiç kuşkusuz kaliteli ve birinci sınıf hamam böceği jeli kullanılarak yapılır ve bilinçli bir şekilde uygulanması ile tam kontrol sağlanır. Profesyonel jel ilaçlama evinizdeki hamam böceklerinden kurtulmanıza yardımcı olup size sağlıklı bir yaşam sunmaya zemin hazırlar.

sağlıklı ilaçlama

Jel ilaçlama sağlıklı mıdır?

Kullanılan ilaçlar farklı özelliklerde olup sıvı şekildeki haşere ilaçları temas edildiği takdirde insan cildi için belirli bir süre alerjik etki gösterebilir jel yöntem sağlıklı mıdır diye düşünen insanlara verebileceğimiz cevap ilaçlama teknikleri içinde en sağlıklı ve en güvenilir yöntem hiç şüphesiz jel böcek ilaçlaması olup aslında tüm böcekler için kullanılamadığı için büyük kayıptır. Jel hamam böceği uygulaması kokulu ve kokusuz hamam böceği mücadelesine oranla daha zahmetsiz ve insana hiç bir yan etkisi yoktur. Kokulu ilaçlama temizlik gerektirir sisleme şeklinde yapılan kokusuz ilaçlama aynı şekilde evde temizliği şart kılar. Ancak jel yöntem ile daire ilaçlama öncesinde hazırlığa ve ilaçlama sonrasında her hangi bir temizliğe ihtiyaç yoktur bu yönleri ile jel kalorifer böceği ilaçlama yöntemi hamam böcekleri için en ideal yöntem olup güvenle kullanılabilir. Özellik olarak kokusuz ilaçla benzer özelliğe sahip olup kalıcı etkisi ile böceklerin yavaş ama kalıcı bir şekilde ortadan kalkmasına sebep olan jel ilaçlama şekli çocuklu aileler ve yaşlı hastaları olan kimseler için idealdir. Jel böcek ilaçlama nerelere uygulanır?  Bu yazıda sizlerin daha iyi çözüm almanız için jel böcek ilaçları ve uygulandıkları yerler hakkında kısaca bilgi vermeye çalıştık.

Comments are closed.