İlaçlama Temizliği

İlaçlama temizliği

İlaçlama dan sonra temizlik pek çok insanın merak ettiği bir işlem olup olası zehirlenme ve ilaçların kimyasal etkisine maruz kalmamak için yapılması gereken bir uygulama olup özellikle ev hanımları bu konuda ciddi araştırma yapmaktadır. İlaçlamadan sonra evde temizlik yapılan ilaçlama türüne göre farklı kapsamda olmaktadır. Örneğin jel ilaçlama sonrası temizlik gerekmez iken kokusuz ve sırt pompası ile yapılan spreyleme şeklinde haşere ilaçlama sonrası temizlik 3 ile 7 gün sonra yapılmalı bu temizlik yerlerin silinmesi ile yeterli olabilmektedir. İlaçlamadan sonra mutfakta temizlik daha kapsamlı olup böceklerin en fazla bulunduğu alanların başında yer alan mutfak temizliğinde jel ilaçlama hariç kapsamlı bir temizlik gereklidir. Kokulu ve kokusuz ilaçlama olsun mutfak temizliği önemli olup sisleme böcek ilaçlaması şeklinde yapılan genel haşere imhasına yönelik ilaçlama türünde mutfak ve evin genelinde kullanılan eşyaların silinmesi halı, koltuk ve yerlerin silinip yastık kılıfları, yatak çarşafı, havlu ve çocukların oyuncakları gibi önemli malzemelerin yıkanması gerekmektedir. Mutfakta ilaçlamadan sonra temizlik genel olarak yapılmalı mutfak eşyaları tezgah,tabak tencere gibi yiyecek konulan eşyalar kullanılmadan önce yıkanarak olası zehirlenmelere yol açabilecek riskler ortadan kaldırılmalıdır.

Çamaşır suyu ile ilaçlamadan sonra temizlik yapılır mı?

Böcek ilaçlama temizliği yapılan ilaçlama şekli ve haşere cinsine bağlı olarak farklı oranlarda yapılmaya ihtiyaç duyar örneğin hamam böcekleri dolap içleri ve mutfak eşyalarında yoğun olarak görüldüğü için mutfakta genel temizliğe gerek duyulurken pire ilaçlama ve tahta kurusu, akrep toz böceği gibi zor ölen haşerelerin yoğun etkili ilaçlar ile yapılması şart olduğu için yerler ve tüm ev genelinde bir temizliğe ihtiyaç olup dairede ilaçlamadan sonra temizlik daha geniş çapta yapılmalıdır. Çamaşır suyu kullanarak ilaçlamadan sonra temizlik yapmak pek çok ev hanımının düştüğü bir hata olup bazı insanlar için oldukça sıkıntı yaşanmasına neden olabilmektedir. Bunun nedeni ilaç kimyasal bir bileşen olduğu için yüzeylere yapışan kimyasalları uçucu özelliğe sahip bir kimyasal bileşen olan çamaşır suyu temizlik esnasında havayla temas ettirdiği için yukarıya kaldırıp insan cildinin tahriş olmasına neden olmaktadır bu ev hanımlarının bilmesi gereken önemli bir ayrıntı olup özellikle cilt alerjisi ve hassas tenli olan kişilerin dikkat etmesi gereken bir ayrıntıdır.
İlaçlamadan sonra etkili bir temizlik olası cilt tahrişlerini ortadan kaldırır ancak bilinçli olarak ilaçlamadan sonra temizlik yapmak çok yerinde bir hareket olacağı için ilaçlama firmalarının tavsiyeleri ve bizim sitemizde olduğu gibi ilaçlamadan sonra temizlik konusunda yazdığımız makaleyi okuyarak gerekli ayrıntılara dikkat edilmesi gerekmektedir. Önemli bir ayrıntıda ilaçlamadan sonra temizli yaparken eldiven kullanmak ve eldivensiz temizlik yapmamak olacaktır. Bilinmesi gereken kaliteli haşere ilaçları deltamethrin ve alfa spermetrin benzeri böcek öldürücü aktif maddeler taşır ve bu böcek öldürücü kimyasal bileşenler sızlamaya sebep olan kalıcı özellikli bileşenler olduğu için kesinlikle eldiven kullanılmasını gerekli kılar bu nedenle güvenlik için eldiven kullanarak ilaçlamadan sonra temizlik yapılması çok önemlidir. Efor ilaçlama firması olarak hem haşere kontrolü hem müşteri güvenliği bizim önceliğimizdir.