Efor Böcek İlaçlama

İlaçlama dan sonra temizlik pek çok insanın merak ettiği bir konudur. Böcek ilaçlamadan sonra temizlik gerekli mi? evde ilaçlama temizliği nasıl yapılır? hep sorulur. Ev ilaçlaması değişik böcek türlerine karşı yapılan bir işlem olup olası zehirlenme yaşanmaması için bilinçli uygulama gerekir.

İlaçların kimyasal etkisine maruz kalmamak için yapılması gereken neyse tam olarak uygulanmalıdır. Böcek ilaçlama temizliği özellikle ev hanımları tarafından yakından araştırılan bir konudur. Evini ilaçlama yaptıran ev hanımları ilaçların kalıntısını yok etmek için bu konuda ciddi araştırma yapmaktadır.

Hangi İlaçlama Sonrası Temizlik Gerekir

İlaçlamadan sonra evde temizlik bazı uygulamalarda geçerlidir. Yani yapılan ilaçlama türüne göre farklı kapsamda temizlik yapılıp, yapılmayacağı belirlenir. Örneğin jel ilaçlama sonrası temizlik gerekmez. Kokusuz ve sırt pompası ile yapılan spreyleme şeklinde haşere ilaçlama kenarlara yapılırsa temizlik gerekmez.

Ancak bu ilaçlama sonrası temizlik 3 ile 7 gün sonra yapılmalı bu temizlik yerlerin silinmesi ile yeterli olabilmektedir. İlaçlamadan sonra mutfakta temizlik daha kapsamlı olup böceklerin en fazla bulunduğu alanların başında mutfak bölgesi gelir. Mutfak temizliğinde jel ilaçlama hariç kapsamlı bir temizlik gereklidir.

Mutfakta İlaçlama Temizliği Nasıl Yapılır?

Kokulu ve kokusuz ilaçlama sonrası mutfak temizliği önemlidir. Sisleme böcek ilaçlaması şeklinde yapılan genel haşere imhasına yönelik ilaçlama türünde mutfak ve evin genelinde kullanılan eşyaların silinmesi gerekir. Halı, koltuk ve yerlerin silinip yastık kılıfları, yatak çarşafı, havlu ve çocukların oyuncakları gibi önemli malzemelerin yıkanması gerekmektedir.

Mutfakta ilaçlamadan sonra temizlik genel olarak yapılmalıdır. Mutfak eşyaları tezgah,tabak tencere gibi yiyecek konulan eşyalar kullanılmadan önce yıkanarak olası zehirlenmelere yol açabilecek riskler ortadan kaldırılmalıdır. Mutfakta ilaçlama temizliği evin en fazla kapsamlı yapılan yeridir.

İlaçlama Temizliğinde Çamaşır Suyu Kullanılır Mı?

Böcek ilaçlama temizliği yapılan ilaçlama şekli ve haşere cinsine bağlı olarak farklıdır. Örneğin hamam böcekleri dolap içleri ve mutfak eşyalarında yoğun olarak görüldüğü için mutfakta genel temizliğe gerek duyulur. Elektronik eşyalara kadar yuvalanan bu böcekler dolap içlerinde çokça gizlenirler.

Pire ilaçlama ve tahta kurusu, akrep toz böceği gibi zor ölen haşerelerin yoğun etkili ilaçlar ile yapılması şarttır. Bu ilaçlama oldukça kapsamlı olduğu için yerler ve tüm ev genelinde bir temizliğe ihtiyaç vardır. Dairede ilaçlamadan sonra temizlik için çamaşır suyu kullanılmamalıdır. Aksi durumda böcek ilacını yukarı kaldırır ve yüz yanması yaşanır.

Çamaşır Suyu Neden Kullanılmaz?

Bunun nedeni ilaç kimyasal bir bileşen olduğu için yüzeylere yapışan kimyasalları uçucu maddelerle temizlememelidir. Uçucu özelliğe sahip bir kimyasal bileşen olan çamaşır suyu temizlik esnasında havayla temas ettirdiği için yukarıya kaldırıp insan cildinin tahriş olmasına neden olmaktadır.

Özellikle cilt alerjisi ve hassas tenli olan kişilerin dikkat etmesi gereken bir ayrıntıdır. İlaçlamadan sonra etkili bir temizlik olası cilt tahrişlerini ortadan kaldırır. Ancak bilinçli olarak ilaçlamadan sonra temizlik yapmak çok yerinde bir hareket olacaktır. Buda ilaçlama firmalarının müşterileri bilgilendirmesini gerekli kılar.

Böceksiz Mekanlar SağlıyoruzBöcek Türüne Öze İlaçlamaİnsan Sağlığına Zararsız İlaçlarProfesyonel Çözüm OrtağınızYaşam Alanlarınız Koruma AltındaEntegre Haşere Mücadele HizmetiUzman Ve Donanımlı EkipPeriyodik İlaçlama Servisi
Böceksiz Mekanlar Sağlıyoruz
Böcek Türüne Öze İlaçlama
İnsan Sağlığına Zararsız İlaçlar
Profesyonel Çözüm Ortağınız
Yaşam Alanlarınız Koruma Altında
Entegre Haşere Mücadele Hizmeti
Uzman Ve Donanımlı Ekip
Periyodik İlaçlama Servisi

İlaçlamadan Sonra Yüz Yanması Neden Olur?

Önemli bir ayrıntıda ilaçlamadan sonra temizli yaparken eldiven kullanmak ve eldivensiz temizlik yapmamak olacaktır. Bilinmesi gereken kaliteli haşere ilaçları deltamethrin ve alfa spermetrin, tehramethrin benzeri böcek öldürücü aktif maddeler taşır. Bu ilaçların ciltle teması sızlamaya yol açar.

Böcek öldürücü kimyasal bileşenler sızlamaya olduğu için kesinlikle eldiven kullanılmasını gerekli kılar. İlacın ellere bulaşması ve terleyen kişinin yüzünü eli ile silmesi yüzde yanmaya neden olur. Efor ilaçlama firması olarak hem haşere kontrolü hem müşteri güvenliği konusunda son derece hassas ve bilinçli bir ekibiz.

Pin It on Pinterest