Efor Böcek İlaçlama

Apartmanlar ile siteler bizim en önemli konutlarımız dır. Apartman İlaçlama hizmetleri toplu olarak dairelerin bulunduğu bu mekanlarda dönemsel olarak ilaçlama servisi çok yaygın bir şekilde verilmektedir. Unutmayalım evlerimiz, yaşam alanlarımızdır ve pek çok güzel anımızın geçtiği önemli mekanlardır.

Kendimizin ve ailemizin sağlığı açısından, temiz tutmamız gereken en önemli mekanlar olan evlerin hijyene önem verilerek sürekli kontrol altında tutulması ve ev ilaçlama hizmeti ile mekanda böcekler arındırılması gerekir. Ev ve iş yerleri gibi apartmanlarda böcek şikayetinin en fazla yaşandığı bölgelerin başında yer alır.

Hamam böceği ilaçlama, toz akarı, kuş biti, pire, tahtakurusu, örümcek, kırkayak, akrep, tespih böceği, kertenkele, çıyan, fareler, bu sorunun önde gelen aktörleri olup mutlaka önlem amaçlı ilaçlama yaptırmak şarttır. Birçok hastalığın taşıyıcısı olan bu böcekler ve kemirgenler Apartman ve site yaşamında hastalık yayılmasının başlıca faktörüdür.

Daire içlerine kadar girerek gıdalarımızı kirletir bazende ısırarak sağlık açısından önemli sorun oluştururlar. Bu nedenle Apartman İlaçlama evlerimizi istenmeyen haşere türleri ve zararlılardan korumak için özellikle bahar aylarında böceklerin üreme ve yayılma aşamasında yaptırılmalıdır. Geç müdahale böceklerin yayılmasını tetikler.

Böcek Ve Kemirgenler Konutlara Nereden Gelir?

Böcekler, genellikle loş, nemli ve karanlık ortamlarda yaşayan, buralarda üreyip etrafa dağılan canlılardır. Fare, tarla faresi, lağım faresi, ev faresi, çatı faresi ve sıçan gibi kemirgenler ise daha çok bahçeli siteler için sorun oluştururlar. Bahçede toprak zeminlerin yumuşak oması işlerini çok daha kolay kılar.

Kemirgenler ile fare türleri toprak içinde yuva yaptıkları için sürekli sulanan veya rutubetli olan bahçe içerisinde çok daha kolay yaşama imkanı bulur. Özellikle fare, hamam böceği, pire, kene, tahtakurusu, güve gibi canlılar bir yerden başka bir yere kolayca geçerler. Ayrıca; haşereler ile kemirgenler nemli bölgelerin en önemli müdavimidir.

Zararlı böcekler çoğunlukla yağışların olduğu kış aylarında yuvalarına su dolması ya da yiyecek arayışı içinde oldukları için kapalı alanlara yönelirler. Apartman ve sitelerin çatı araları, bodrumları, asansör boşlukları, merdiven boşlukları, kanalizasyon boruları, havalandırma boşlukları, depolar en fazla böcek ve kemirgenin yaşam yeridir.

Buralar böcek ve kemirgenlerin en fazla yerleştikleri alanların başında olup, evlere girmek için kullandıkları en önemli noktaların başındadır. Doğal olarak sitelerde ve apartmanlarda bulunan böcek ve kemirgenler bir daireden başka bir daireye yayılarak pek çok daire içinde yada apartman genelinde sorun yaşanmasına sebep olmaktadır.

Binalarda En Sık Böcek Görülen Alanlar

Ortak kullanım alanları ile yeşil bölgeleri fazla olan sitelerde, apartmanlarda yaşanan en büyük sorun tek bir evde ya da bina genelinde oluşan haşre ve fare şikayetinin, tüm evlere ve hatta tüm siteye yayılıp tüm apartman ve sire sakinlerinin huzurunu önemli ölçüde kaçırır. Herhangi bir nedenle dairesine böcek bulaşan bir huzuru ciddi anlamda kaçar.

Bir apartman sakininin evinde haşere besin bulması ve uygun sıcaklıktan dolayı üreyerek kısa sürede diğer dairelere yayılabilir. Evlerin kuytu köşesinde üreyebilen bu canlılar hiç fark edilmeden, tuvalet, lavabo gibi ısı ve nem bulunan ortamda, mutfak ve gıda depolarında kolaylıkla çoğala bilmektedirler. Mutfaklarda bulunan besinlere musallat olurlar.

Gıdaları kirleten ve buralara salya ile dışkılarını bırakarak bizlere en kolay yoldan mikrop bulaştırırlar. Bazı haşere çeşitleri tahmin edilemeyecek kadar hızlı bir şekilde üreyerek evleri adeta istila ederler. Günde 4-5 kilometre yol kat ederek binaları istila eden böcek ve haşereler, apartman ve sitenin ilaçlama yaptırılmamasıyla kangren haline gelir.

Apartmanların çöp konulan ardiye bölgelerinde genellikle fare ve hamam böceği çok daha yoğun yaşamakta buralara yuva yapmaktadır. Apartman havalandırmasına atılan organik maddeler ve gıdalar ile beslenen bu haşereler insan sağlığına büyük zarar vermektedir. Özellikle bu bölgelerin haşerelere karşı ilaçlanması şarttır.

Fare Ve Böcekler Nerede Ürer?

Fareler ve böcekler sitelerin, apartman ve evlerin kalorifer, su ve elektrik sistemine zarar verdiği çok defa şahit olunan bir durumdur. Ortak kullanım alanları düzenli olarak ilaçlanarak sağlıklı kalmamız ve bulaşıcı hastalıklardan ailemizi korumamız için şarttır. Site, apartman ve ev ilaçlama işi hafife alınmayacak kadar önemlidir.

Profesyonel olarak yapılmayan site ve bina ilaçlaması, buralarda kalan böceklerin kısa zamanda yeniden çoğalmasına yol açar. Özensiz ve bilinçsizce yapılacak Apartman İlaçlama sonrası sorunun daha da kronikleşmesi kaçınılmaz olur. Kemirgen ve böcekler binaların alt katlarını, bahçeleri ve depo gibi yerleri mesken edinir.

Böcekler karanlık yerlerde, eşya yığınlarının arasında, organik gıdaların kalıntıları yakınında yerleşerek duvar dipleri ve çatlaklarında üremeye başlar. Önlem alınmadığı takdirde çok sayıda yavru böceğin erişkin olması ile mekanlarımızı istila ederler. Site ve apartman genelinde dönemsel ilaçlama desteği almak gerekir.

Yaz aylarında böcek şikayetleri artış gösterirken, kış dönemlerinde fare şikayetleri çok daha fazla yaşanır. Binaların dış kısımları zararlı böcek ile fare girişlerine en fazla sebebiyet veren kısımlardır. Buralarda gerekli iyileştirme yapılmalı, yeşil alanlar ve ortak kullanım alanları haşerelerin önlenmesi için belirli aralıklar ile ilaçlanmalıdır.

Site İlaçlaması
Site İlaçlaması

Apartman İlaçlama Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Apartman İlaçlama Fiyatları, ilaçlama yapılacak bölgenin büyüklüğüne ve tipine göre değişiklik göstermektedir. Fiyatların belirlenmesinde, haşere türü, uygulanacak ilaç ve tercih edilen ilaçlama yöntemi de belirli etkenlerin başında gelir. İlaçlama hizmetinde kullandığımız ilaçlar ortak kullanım alanlarında kokusuz ilaçlar uygulanmaktadır.

Açık alanlar ve pis bölgelerde kokulu ilaçlama uygulamak çok daha etkili sonuç alınmasını sağlayacaktır. İlaçlama öncesi bina ve sitede insanların bilgilendirilmesi oldukça faydalıdır. Böcek ilaçlama ve haşere ilaçlama saatlerce süren bir olmamasına karşın bazı bina ve sitelerde işin boyutuna göre zaman alan bir işlemdir.

Kokusuz ilaçlama için kullanılan ilaçlar insan sağlığına her hangi bir olumsuz etki yapmazlar ancak buharlı yöntem yapılan alanda durulması mümkün olmaz. Her türlü böcek ve haşere ilaçlama taleplerinizde size en iyi desteği sunmaya hazırız. Fare ilaçlama, ilaçlama uygulaması böcek ilaçlamadan farklı olarak yapılır.

Site ilaçlama ile Apartman İlaçlama için, kokusuz ilaçlama, jel ilaçlama ve yerine göre kokulu ilaçlama yapılabilmektedir. Etkili ve garantili bir hizmet almak için ilaçlama yaptırmadan önce seçeceğiniz ilaçlama servisini özenli olarak belirlemek doğru ilaçlama yöntemleri ve etkili ilaçlar kullanan firmayı belirlemeye yardımcı olur.

Pin It on Pinterest