Efor Böcek İlaçlama

Jel İlaçlama Nedir Nasıl Yapılır?

Jel ilaçlama nedir? hangi böceklere karşı etkili olur? pek çok insan bu konuda çok az bilgiye sahiptir. İlaçlama değişik böcek ilaçları kullanılarak yapılan bir hizmet olduğu için kokulu ve kokusuz ilaçlar ile yapılmaktadır. Jel Böcek İlaçlama Yöntemi, hamam böcekleri ve türleri üzerinde oldukça etkili bir yeni nesil hamam böceği yemi olarak dikkat çekmektedir. Jel ilaçlama tabancası kullanılarak yapıldığı gibi elle böceklerin saklandıkları ve dolaştıkları bölgelere belirli aralıklar halinde noktacıklar şeklinde mercimek tanesi kadar hamam böceği jeli kullanılarak yapılmaktadır.

Jel ilaçlama nedir? diyenlerin bilmesi gereken sıvı böcek ilaçları ile hiç bir benzerlik göstermeyen bir böcek yemi olup evde bebeği olan yada yatalak hastası olanlar için çok rahat bir şekilde mekanlarını ilaçlatıp evdeki hamam böceklerinden kurtulma şeklidir. Jel hamam böceği ilaçlama yöntemi belirli böcek türleri için özel olarak üretilen sıvı olmayan bir ilaçtır. İlaçlama firmaları tarafından son dönemlerde sıkça kullanılmaya başlayan jel ilaçlama nedir? Jel ilaçlamanın etkili olduğu haşereler arasında en fazla sorun kaynağı olan hamam böcekleri gelmektedir.

Jel Böcek Yemi Hangi Böcekleri Öldürür?

Ayrıca jel böcek ilaçlama karınca, kalorifer böceği, karafatma böceği, kakalak, gümüş böceği üzerinde etkili bir ilaçtır. Jel ilaçlama hangi haşereler üzerinde etkilidir? merak edenlerin bu saydığımız böceklere karşı oldukça etkili olduğu bilinmelidir. Böcek jeli de olarak isimlendirilen bu ilaçlar, enjeksiyon halinde bir tüp içerisinde ambalajlıdır. Jel böcek yemi hamam böceklerini yok etmek için kullanılan çok çekici olduğu kadar oldukça etkili ve uzun süre önleyici sağlıklı ve pratik kullanımı olan jel ilaçlama yöntemi cazip bir özelliktedir. İnsan sağlığı açısından hiç bir sakıncası yoktur.

Jel hamam böceği ilacı en çekici gıda maddelerinin olduğu alanlarda bile böceklerin kolayca bu ilaca ulaşmalarını sağlamak için profesyonelce imal edilmiştir. Jel ilacın kaliteli bir böcek jeli olup olmadığı, jel ilaçlama fiyatları ile yakından ilgili olup kaliteli jel böcek ilaçları ucuza satılmaz ve ucuz jel ilaçlama yapılamaz. Böcek jeli özellikle hamam böceği mücadelesinde hem çok sağlıklı hemde en etkili silah olarak kullanılmaktadır. Jel ilaçlama, hamam böceği, karınca, gümüş böceği için yapılır ve, akrep, sinek tahta kurusu, kırkayak, pire benzeri haşereler üzerinde etkili değildir.

Jel Böcek İlaçlaması Ve Özelliği

Jel İlaçlama hamam böceği mücadelesinde Domino etkisi meydana getirir. Hamam böceği jeli diğer haşere ilaçlarının aksine, temas yoluyla değil direkt böcek jelini tüketerek imha olmaktadır. Jel böcek yemi çok çekici bir özelliğe sahip olması nedeni ile hamam böcekleri ve karıncaların geçiş yollarına ve saklanma alanlarına yakın yerlere uygulanan jel böcek ilacını yemesini sağlanır. Jel ilaçlama yöntemi uygulandıktan sonra yemi yiyen hamam böceği, karınca, gümüş böceği ve kalorifer böcekleri hemen ölmez. Yuvasına giderek belirli bir müddet yaşantısına devam eder.

Daha sonra ani bir şekilde sinir sistemleri felç olarak birden bire ölür. Hamam böcekleri birbirlerinin ölülerini, kusmuklarını ve dışkılarını yerler. Hamam böceği jelinden tükettikten sonra jel böcek ilacı etkisi ile yuvasında ölen böceği, diğer böcekler yiyeceği için ölü böcekte olan jel böcek öldürücü madde bu şekilde diğer böceklere geçer. Bu şekilde diğer böcekler de bir müddet sonra yedikleri böcek ölüsünden bünyelerine geçen madde ile farklı yerlerde ölecek ve bu böylece devam edip gidecektir. Jel ilaçlama yapılan mekanda böcek yemini yiyen böcekler etkilenerek  ölüleri diğer böcekler yedikçe döngü devam edecektir.

Jel İlaçlama Zehirlemeye Sebep Olur Mu?

İnsanların pek çoğu böcek ilaçlama zehirlenmelerine karşı tedbirli davranır. Jel haşere ilaçlama yöntemi sıvı ve gazlama haşere ilaçlama yöntemlerinde olduğu gibi mekanda hava yolu ile etkileşimde bulunmadığı gibi rahatsız edici bir kokusu da bulunmamaktadır. Jel böcek ilacının kullanılması pratik ve insan sağlığı açısından kesinlikle bir risk içermez. Bu nedenle hamam böceği ilaçlama şirketleri tarafından sıkça kullanılan bir ilaçlama tekniğidir. Jel ilaçlama yöntemi hakkında bilgi sahibi olmayan insanlar, jel ilaçlama zehirler mi? gibi soruların cevabını bulmaya çalışmaktadır.

Jel ilaçlama yöntemi haşere ilaçlama şekilleri arasında en sağlıklı ve en güvenilir olması ile oldukça güvenlidir. Ancak kısıtlı böcekler için kullanılması en dezavantajlı özelliğidir. Evinde bebek ve küçük çocuğu bulunan aileler kenar köşelere belirli aralıklar ile bırakılan jel böcek yeminin zehirlemeye neden olmasından endişelenmektedir. Ancak hep kimyasal içerik barındırmaması hemde en ücra köşelere kolayca uygulanması ile silinmesi ve el değmesi zor olan yerlere bilinçli bir şekilde uygulanabilmektedir. Hamam böceği istilası jel ilaçlama yöntemi sayesinde yavaş ve etkili bir biçimde kalıcı olarak önlenebilmektedir.

Jel İlaçlama Neden Tercih Edilmelidir?

Çok aşırı yoğunluk olan böcek şikayetlerinde önce sisleme hamam böceği ilaçlaması yaptırıp daha sonra jel böcek ilacı yaptırarak hamam böceklerinden kurtulmak mümkündür. 3 ay kalıcı özelliği sayesinde eve giren böceklerin önlenmesi içinde oldukça faydalıdır. Böcek ilaçlama servisi alırken hangi böceklere ne tür ilaçlar kullanılması gerektiği ve en etkili mücadelenin yaptırılması başarı için belirleyici olur. Hamam böceği jeli kullananlar özel böcek çekici etkisi sayesinde ev ve iş yerlerinde ortaya çıkan hamam böceği, kalorifer böceği, karafatma böceği, gümüş böceği, karıncalar için oldukça etkili bir ilaçlama türüdür.

Jel ilaçlamanın yapılışı hem daha zahmetsiz, hemde insan sağlığı açısından oldukça güvenli bir böcek ilaçlama uygulamasıdır. Jel böcek ilacı fiyatı diğer haşere ilaçlarının fiyatları ile kıyaslandığı zaman gerek temizlik yapılmaması, gerek evin kapatılmaması ve gerek boşa zaman kaybı yaşanmaması açısından oldukça ekonomik bir uygulama olarak dikkat çekmektedir. Jel böcek ilaçlama yöntemi kalıcı özellikli bir uygulama olup hamam böceklerini yuvalarında imha ederek zincirleme bir etki ile gözden uzak saklandıkları alanlarda jel böcek ilacının ani etkisi ile aniden ölerek imha olmaktadır.

Jel İlacın Avantajları

Jel ilaçlama yöntemi uygulandıktan sonra uzun zaman böcek öldürücü etkisini devam ettirir. Kahverengi ve beyaz jel kıvamda olan böcek yemleri böcekleri yuvasında toplu bir şekilde imha ettiği için hem daha etkili hemde etrafta sıvı kimyasal maddeler olmadan evdeki böceklerin yok edilmesini sağlamaktadır. Jel hamam böceği ilacı daire, apartman, iş yeri, hastane, otel, restoran, ve gıda üretim tesislerinde insan sağlığını tehdit eden zararlı hamam böceklerinin yok edilmesi için rahatlıkla kullanılmaktadır. Jel ilaçlama tabancası kullanılarak uygulanması daha pratik olduğu için elin ulaşmadığı kısımlara daha rahat jel böcek yemi uygulanabilir.

Bu bakımdan jel böcek ilaçlama uzun süre kalıcı etkisi ile bir adım önde olan oldukça sağlıklı ve kalıcı etkiye sahip bir böcek yemidir. Yeni nesil böcek ilaçları olarak bilinen hamam böceği jeli ve Jel İlaçlama Fiyatları diğer ilaçlara oranla oldukça ekonomiktir. Normal bir böcek ilaçlama sonrası genelde evde temizlik yapmak ve mekanın belirli süre kapatılması gerekebilir. Ancak jel böcek ilaçları ile yapılan hamam böceği ilaçlama, kalorifer böceği ilaçlama, karafatma böceği ilaçlama, karınca ilaçlama, gümüş böceği ilaçlama sırasında ne evden çıkmaya gerek olur, nede temizlik ve her hangi bir hazırlığa ihtiyaç duyulmaz.

Jel İlaçlama Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Böcekler ile mücadele için kullanılan haşere ilaçları içerik olarak kalite bazlı ayrılmaktadır. Her şeyin sahtesi bulunan bir zamanda böcek ilaçlarının sahtesi ve çok ucuz olanları da piyasada bolca bulunmaktadır. Özel ambalaj halinde bulunan jel böcek ilaçları marka ve kalite bakımından farklı fiyatlar ile piyasaya sunulmaktadır. Çok yoğun böcek şikayetlerinde ucuz böcek ilaçları hiç bir varlık gösteremez. Bu bakımdan jel böcek ilaçlama yaptırılırken ilaçlama firmasının profesyonel bir ekip olması ve yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan verdiği ilaçlama hizmetleri ile piyasada tanınan bir firma olması önemlidir.

Jel İlaçlama Fiyatları daireler için 100 liradan başlayıp dubleks daireler ve yüksek ölçüye sahip mekanlarda bu fiyat giderek yükselmektedir. Ucuz jel ilaçlama yapanlar metrekareye 1 damla bırakmak yerine bir kaç metrekareye bir damla ilaç bırakarak insanları yanıltma yoluna gitmektedir. Jel İlaçlama fiyatlarının belirlenmesinde mekanın büyüklüğü, böceklerin yoğunluğu, kullanılan ilacın kalitesi ve ilaçlama firmasının uzman olması gibi kıstaslar oldukça belirleyicidir. Piyasada değişik jel ilaçlama ücretleri ile ilaçlama yapan çok sayıda ekip olması insanların kafasını karıştırmakta, yanlış seçim mağdur etmektedir.

Jel İlaçlamanın Faydaları

Jel ilaçlama böcek ilaçlarına oranla daha sağlıklı olmasına karşın kısıtlı böcek türü üzerinde kullanılan bir yöntemdir. Bebeği olan aileler, hamile bayanların etkilenmemesi ve mekanda ilaçlama temizliği gerektirmediği için sıvı haşere ilaçlarına karşı çok daha avantajlıdır. jel haşere ilaçları giderek daha fazla kullanılmaya başlamıştır. Apartman ve sitelerde ortaya çıkan hamam böceği şikayetlerinde sisleme yöntem hariç sıvı püskürtme ilaçlama şekilleri devamlı tekrarlanınca hamam böcekleri giderek direnç kazanmaya başlamaktadır. Bu ise daha fazla böceğin üremesine neden olur.

Bağışıklık sistemi güçlenen böcekler ilaçların etkisi fayda sağlamadığı için tüm mekanı istila etmektedir. Hamam böceği ilaçlama olarak en kalıcı ilaçlama yöntemleri arasında jel ilaçlama şekli hem daha etkili hemde uzun süre böcek kontrolü sağlamaktadır. Bu nedenle insanlar tarafından sıkça talep edilmektedir. jel hamam böceği ilaçları ilk kullanılmaya başladığında insanlar eski klasik böcek ilaçlarına alıştıkları için şüphe ile yaklaşmıştır.  Ancak gerek iş yerleri gerek dairelerde karşılaşılan hamam böceği şikayetlerinde yüksek oranda böcek kontrolü sağlayan jel ilaçlama giderek yaygınlaştı ve sıkça kullanılır oldu.

Böceksiz Mekanlar SağlıyoruzBöcek Türüne Öze İlaçlamaİnsan Sağlığına Zararsız İlaçlarProfesyonel Çözüm OrtağınızYaşam Alanlarınız Koruma AltındaEntegre Haşere Mücadele HizmetiUzman Ve Donanımlı EkipPeriyodik İlaçlama Servisi
Böceksiz Mekanlar Sağlıyoruz
Böcek Türüne Öze İlaçlama
İnsan Sağlığına Zararsız İlaçlar
Profesyonel Çözüm Ortağınız
Yaşam Alanlarınız Koruma Altında
Entegre Haşere Mücadele Hizmeti
Uzman Ve Donanımlı Ekip
Periyodik İlaçlama Servisi

Jel Böcek İlaçlama Nerelere Uygulanır?

Akıcı bir kıvamda olmayan bu ilaç damlacık halinde kapı çerçevelerinin kenarları, mutfak dolaplarının alt ve arka kısımları, tezgah üzerlerindeki kenarlar ve parke süpürgelik kısımlarına silinmeyecek şekilde damlacıklar şeklinde böceklerin saklanma bölgeleri ile geceleri en fazla dolaştıkları alanların geçiş kısımlarına uygulanır. Puding kıvamında olan jel hamam böceği yemleri kahverengi, sarı ve beyaz renklerde olabilir. İnsan sağlığı açısından hiç bir yan etkisi bulunmayan bu yöntem böcek yoğunluğuna bağlı olarak bir hafta ile bir ay gibi bir zaman içinde mekandaki tüm hamam böcekleri yok edilir.

Jel böcek ilacı kullanımı hem temizlikten, hem zaman kaybından kurtulmanıza yardımcı olur. Evde jel ilaçlama yaptırmak için bunca neden var iken karınca ve hamam böceği şikayetlerinde diğer ilaçlama türlerini tercih etmek son derece yersizdir. Efor böcek ilaçlama hizmetleri olarak her zaman en iyi böcek ilaçlama servisi vermek ve insanları bilinçlendirip doğru çözümler almalarını sağlamak için çaba gösteriyoruz. Jel Böcek İlaçlama taleplerinize bizimle iletişime geçerek en iyi çözümleri alabilirsiniz. Ekonomik ve profesyonel ilaçlama ile böceksiz bir yaşam sürebilirsiniz.

Pin It on Pinterest