İlaçlama servisi

konut ilaçlama
Haşere ilaçlama istanbul
4 Mayıs 2017
Kokusuz ilaçlama
5 Mayıs 2017

İlaçlama servisi

ilaclama

Böcek ilaçlama servisi hangi ayda alınmalıHaşere mücadelesinde ilaçlama servisi böceklerin yok edilmesi için insanların yaşam alanlarında sıkça aldıkları bir hizmettir. Doğada yaşam süren binlerce böcek çeşidi mevcut olup bunlardan bazıları son derece zararlı ve tehlikeli haşerelerdir. Apartmanlar, ile siteler en fazla insan yoğunluğu görülen yerleşim yerleri olduğu için buraların böcek ilaçlama servisi alınarak hem sağda, solda gezinerek insanın tedirgin olmasına hemde tiksinti duyulmasına neden olan başta hamam böcekleri, kalorifer böceği, çıyan, tatarcık sineği, akrep, kara böcekler bunlardan yalnızca bir kaçıdır. Evde böcek görmek kimsenin istemediği bir durum olması bakımından ilaçlama servisi alınması kaçınılmazdır.

Lağımlarda yaşayan bazı yürüyen ve uçan haşere çeşitleri lavabo giderleri, atık su boruları, ve çeşitli bölgelerden evlere girerek özellikle kiler ile mutfakta ağzı açık gıdalara hatta poşet ve kolilerin içlerine kadar girerek ayaklarına yada vücutlarına bulaştırdıkları mikroplu bakterileri buralara bulaştırırlar. Böceklerin dışkıları, salya ve diğer zararlı organizmalar insan sağlığı açısından son derece zararlıdır. Evde haşere görülmesi bir şeylerin ters gittiği ve sağda, solda açık gıdalar bırakıldığına işaret eder. Haşere ilaçlama servisi hem mekanlardaki böceklerin ortadan kaldırılmasına hemde evlere dışarıdan böcek girişlerini önlemeye ciddi yarar sağlar. Dışarıdan binalara giren haşerelerin yok edilmesi için mutlaka ilaçlama servisi alınmalı bebek ve aile bireyleri korunmalıdır.

Böcek ilaçlama servisi hangi ayda alınmalı

Kış dönemleri çoğu haşere ve böcek türleri için dinlenme dönemi olarak bilinir. Kışın gelmesi ile toprağın soğuması ve don olayı yüzeyde haşere yaşamına pek imkan vermez. Bu yüzden böcekler toprak içine ve binaların zeminlerine girerek kış uykusuna çekilirler. Ancak daire içlerinde durum hiçte öyle değildir. Apartmanda ilaçlama servisi alınmadığı zaman bir kaça tane böcek bile zamanla dairelere girmekte buralarda kendilerine en uygun yaşam alanlarına yerleşerek yumurta bırakıp hızlıca üremektedir. Bilindiği gibi böcek yumurtalarına haşere ilaçları işlemez ve kullanılan ilaçlardan yumurtalar etkilenmezler. İlaçlama servisleri ancak mekanlarda böceklerin insanları rahatsız etmesi ile talep edilmekte bu ise böcek türlerinin hızlıca üremesine yol açmaktadır.

Böceklerin üremesini önlemek için dönemsel ilaçlama servisi almak ileride böcek şikayetlerinin başa çıkılmaz hale gelmesini önlemeye ciddi oranda yardımcı olur. Mayıs, haziran ayları havaların ısınması ile en fazla haşere şikayeti yaşanmaya başlayan dönemler olup bu aylarda özellikle hamam böceği ve pire ilaçlama servisi aşırı derecede artış gösterir. Binaların zemin katları, boşluklar, kapı dipleri, ve çöp bırakılan yerler en fazla haşere görülen bölgeler olduğu için buralarda gerekli önleyici tedbirler alınmalı açık ve kırık yerler tamir edilerek evlere böcek girişleri engellenmelidir. Yaşam alanlarında zararlı haşere üremesini önlemek için dışarıda çöp bırakılmamalı, evlerde açık gıdaların üstleri sıkıca kapatılmalıdır.İlaçlama servisleri nasıl seçilmelidir

İlaçlama servisleri nasıl seçilmelidir?

Haşere kontrol hizmeti veren ekipler eğitimli olduğu zaman hem haşere şikayetleri kolayca önlenir hemde olası böcek ilaçlama zehirlenmeleri yaşanmaz. Yaz ayları gelip apartman ve evlerde dayanılmaz boyutlara ulaşan haşere sorunlarının önlenmesi için ilaçlama yaptırılması çok önemlidir. Ancak yapılacak mekan ilaçlaması öncesinde kısa bir araştırma yapılmalı hizmet alınacak böcek ilaçlama servisi çok iyi seçilmelidir. Çoğu insan haşere mücadelesini pek önemsemez ama evlerini böcekler kuşatınca panikle evde böcek gördüm ne yapmalıyım diye arayış içine girerek pek çok bilgi okur ve karşılarına çıkan ilk ilaçlama servisi ile çalışmayı tercih ederler. Böcek ilaçlama servisleri iyi analiz edilmeli yetkisiz ve donanımsız kimselerden hizmet almaktan kaçınılmalıdır.

Halk sağlığı ciddi bir iş olup haşere ilaçlama konusunda yeterli bilgiye sahip olmayan ekip ve kişiler insanların mağdur olmasına ilaçlama sonrası istenmeyen durumların yaşanmasına yol açarlar. Bina bahçeleri böceklerin iç kısımlara yönelmesinde en fazla kullandıkları bölgeler olması bakımından buralarda ilaçlama çalışması yapılmalı kuru otlar, çürümüş yapraklar ve ortalıkta saçılmış çöplere asla imkan verilmemelidir. Zamanında önemsenmeyen küçük haşere problemleri zaman geçtikçe içinden çıkılmaz bir hale döner. Efor ilaçlama ekibi olarak daima en doğru çözümleri sunmak için çalışmakta sizlerin sağlığınızı riske atan her türlü böcek çeşitlerine karşı profesyonel ilaçlama servisi sunarak kalıcı ilaçlama hizmeti vermekteyiz. Yaşadığınız tüm böcek şikayetlerinde bizi arayarak böceksiz ortamalara kolayca kavuşursunuz.

Comments are closed.