Haşerelerden bulaşan hastalıklar

haşere ilaçlama
Haşere ilaçları
12 Temmuz 2017
Haşere İlaçlamanın Evcil Hayvanlara Zararı
12 Temmuz 2017

Haşerelerden bulaşan hastalıklar

haşerelerden bulaşan hastalıklar

haşerelerden bulaşan hastalıklar

böceklerden bulaşan hastalık mikrobuHaşereler, nemli ve pis alanlarda yaşam sürer buralara yuva yaparlar. Haşerelerden bulaşan hastalıklar böceklerin buralardan evlere ve konutlara yönelmeleri ile insanlar için sorun olacak seviyelere ulaşır. Bakterili ve pis alanlardan sırtlarında, yada ayaklarına bulaşan bakterileri insanların yaşadıkları mekanlara hatta kullandıkları ve tükettikleri gıdalara kadar taşırlar. Böceklerden bulaşan hastalıklar taşıdıkları bakterileri, yaşam sürdüğümüz alanlara sokmaları ve hastalanmamıza neden olacak şekilde pis yada zararlı organizmaların direkt olarak gıdalarınıza bulaştırılması ile yada ısırılma sonucunda tehdit oluşmasına sebep olur. Haşerelerden bulaşan hastalıklar arasında görülenler Verem, veba, dizanteri, Kırım kanamalı Kongo ateşi hastalığı tifo, tifüs, mantar hastalıkları, lyme hastalığı, böceklerden bulaşan hastalıklardır. Bu hastalıkların birçoğu ölümcül reaksiyonlara neden olabilmektedir. Örneğin; günümüzde yaygın olarak görülen Kırım kanamalı Kongo ateşi, kenelerden bulaşmaktadır. Kene saldırısına uğrayan birçok insan, bu hastalık yüzünden hayatını kaybetmekte yada insanların ciddi tehlike atlatmasına sebep olmaktadır. Haşerelerden bulaşan hastalıklar hakkında çok fazla bilgi sahibi olmayan çoğu kişi bu zararları önemsemediği için hem haşerelerin üremesine hemde ciddi sorunların ortaya çıkmasına neden olmaktadır.

Haşerelerin neden olduğu olumsuzluklar hakkında

Evlerde haşerelerden bulaşan hastalıklar ve olumsuz etkileri başta gıda zehirlenmeleri, böceklerin neden olduğu sağlık sorunlarının en başında gelmektedir. Besinlerimizin üzerinde gezinen böcekler, taşıdıkları virüsleri yemeklerimize bulaştırabilirler. Ayrıca alerjik reaksiyonlara neden olabilen böcekler, hayat kalitemizi düşürmektedir. Neden oldukları kaşıntılar, ısırmalar ve pek çok insanın farkına bile varmadığı küçüklükte olan toz ve nem böcekleri ile kuş biti gibi küçük boyutlu zararlıları fark etmek çok güç olup böceklerden bulaşan hastalıklar hem günlük yaşamımıza hemde sağlıkla ilgili yaşamımıza oldukça fazla sorun üretmekte ileriye yönelik ciddi sorunların yaşanmasına sebep olmaktadır.böceklerden bulaşan hastalıklar

Haşerelerden Nasıl Hastalıklar Bulaşır?

Böcekler ve haşere çeşitleri temas yolu ile taşıdıkları bakterilerle hastalanmamıza neden olabildikleri gibi ısırarak ta sağlık açısından sorun oluşturur. Ancak en tehlikeli haşere grubu kan ile beslenenlerdir. Kan yolu ile çok daha kolay hastalık virüslerini yayabilirler. Buda haşerelerden bulaşan hastalıklar için en kolay bulaşma sebeplerinden biri olup nefes yolundan cilt sorunlarına kadar geniş kapsamlı sorunların yaşanmasına yol açmaktadır. Böceklerden bulaşan hastalıkları önlemede en etkili yol haşerelerin yaşam alanlarından arındırılması ve düzenli aralıklarla evlerde haşere mücadelesi yaptırılması oldukça etkilidir.

Hastalık Bulaştıran Haşere Çeşitleri

Haşerelerden bulaşan hastalıklar hem ısırma yolu ile hemde temas ve gıdalara mikrop bulaşması yolu ile olup mayt, kene, tatarcık, bit, örümcek, tahtakurusu, kalorifer böceği, güve, mite, kakalak, sıçan, pire, tahta kurdu, gümüş böceği, karafatma, sivrisinek, uyuz böceği, tatarcık, tespih böceği, Amerikan/ Alman hamam böceği, kırkayak, halı böceği, akrep, akar, sinek, gibi türler çeşitli sebepler ile insanlar için ciddi rahatsızlık ve hastalık kaynağı olabilmekte insan yaşamına ciddi tehdit üretmektedir. Haşerelerden bulaşan hastalıklara karşı alınabilecek olan tek önlem, haşere ile mücadele eden kurum ve kuruluşlardan yardım almak olmalıdır. Haşere ilaçlama işlemlerini profesyonel olarak gerçekleştiren şirketler, sağlığınızı koruma ve böceklerden bulaşan hastalıklar için bilinçli yöntemlerin kullanılması sonucu çok daha kolay ve kalıcı şekilde ortadan kaldırılmasını sağlamaktadır. Böcek İlaçlama hizmeti alınırken deneyimli ekiplerden hizmet alınması ciddi önem taşır. Haşere ilaçlamanın evcil hayvanlara zararı nelerdir?

Comments are closed.