Efor Böcek İlaçlama

Hamam böceklerinden kurtulma yolları

hamam böceklerinden kurtulma yollarıEvde görülen böcekler içinde kahverengi renkli olan hamam böceklerinden kurtulma yolları bireysel olarak hayli zor bir süreç olacağı için bu zararlı mutfak böcekleri ile mücadelede mutlaka profesyonel ilaçlama servislerinden hizmet alınmalı özellikle geceleri ortaya çıkıp mutfak tezgahı üzerinde ve ortalıkta cirit atan çeşitli renk ve türlere sahip bu pis böceklerden kurtulmak için etkili ve kaliteli bir ilaçlama yaptırılması zorunludur. Evdeki hamam böceklerinden kurtulma yolları farklı yöntem ve ilaçlama şekilleri ile sağlanabilir ancak burada asıl olan ne tür bir yoğunluğa sahip oldukları ve daha önce böcek ilaçlama yaptırılıp yaptırılmadığı önemlidir. Hamam böcekleri ile mücadele zordur ve sıradan ilaçlar ile yada bireysel tedbirler ile tamamen ortadan kaldırılmaları kesinlikle söz konusu değildir.

Bu yazımızda insanlara hastalık bulaştıran hamam böceklerinden kurtulma yolları arasında en etkili mücadele yolları ve yapılacak küçük önlemleri açıklayıp zararlı böceklerin nasıl sizleri rahatsız etmelerinin önüne geçebilirsiniz yardımcı olmaya gayret edeceğiz. Hamam böceklerinden kurtulma yolları arıyorsanız, o zaman henüz yolun başındasınızdır . Hamam böcekleri nemli, rutubetli, küflü ve bakterilerin yoğun olarak yer aldığı alanlarda yaşamlarını sürdürürler. Bu konuda mutlaka evinizde temizlik yapmaktasınız dır. Ama hamamböcekleri nemli ve rutubetli alanları kurutsanız bile bu kez banyo, tuvalet ve borular arasında kendine yer edinmeye çalışır ve bunu da kısa zamanda başarırlar.

Hamam böceği üreme alanları

Evde görülen hamam böcekleri ve kalorifer böcekleri buralara yerleşmeden önce binaların dış çevreleri, çöplük alanlar, ortak kullanım yerleri olan havalandırma boşlukları, duvar çatlakları, sızıntılar, çatı aralarından mutlaka girerek yaşam alanlarımıza dahil olurlar. Hamam böceklerinden kurtulmak için yapılması gereken en garantili yok ilaçlama yapmaktır ancak bu yapılacak ilaçlama bireysel olmamalı ve kesinlikle çok kaliteli kontrol özelliği olan özel haşere ilaçları ile yapılmalı ve mutlaka deneyimli böcek ilaçlama firmalarına yaptırılmalıdır. Çevrenizde yeterli donanım ve tecrübeye sahip olan bir ilaçlama firması yaşadığınız alanları hamam böceklerine karşı koruyarak etkisiz hale getirecek sizlerin haşere şikayetlerinize etkili ve yeni nesil haşere ilaçları kullanarak profesyonel yöntemler ile son verecektir.

Profesyonel böcek ilaçlama şirketleri, hamam böceklerinin yaşam alanlarını tespit eder ve onlara uygun ilaçlama yöntemi geliştirir bu nedenle işinin ehli ekiplerden ilaçlama yardımı almak çok daha kalıcı ve böceklerin tekrar üremesini önlemede bir o kadar uzun süreli bir önleme kabiliyetine sahip olma özelliği sağlar. Genellikle hamamböcekleri için uygun görülen ilaçlama yöntemi Jel hamam böceği ilaçlama yöntemidir. Bu jel ilaçlama sayesinde haşereler rahatlıkla etkisiz hale getirilebilmektedir. Ancak mekanın özelliği ve haşerelerin yoğunluğuna bağlı olarak bu sadece tek uygulama ile mümkün olmaz ve iki farklı uygulamayı zorunlu kılabilir. Çok aşırı böcek sorunu olan yerlerde önce sisleme ilaçlama yaptırılmalı daha sonra jel uygulama yaptırılarak evdeki hamam böceklerinden kurtulma yolları denenmelidir.jel hamam böceği yemleri

Jel hamam böceği ilaçlarının özellikleri

Hamamböcekleri birbirilerinin dışkılarını ve kusmuklarını hatta ölülerini yerler. Bu yönlerini tespit eden uzmanlar. Jel ilaçlama uygulamasını başarılı kılan yöntemi keşfedip hamam böceklerinin bu yönlerine en uygun özellikteki ilaçları geliştirip zincirleme etkisi sayesinde böceklerin yuvalarında bile hızlı bir şekilde kontrol altına alınmasını sağlayacak özellikte özel hamam böceği yemlerini ortaya çıkardılar. Jel ilaçlama haşerelerin olduğu dar alanlarda bile uygulanmaktadır. Jel ilaçlama yöntemlerinde sistem bir böceğin ilaçla teması değil direkt olarak onu yemesi ve sindirim sistemi felç olup ani bir şekilde düşmesi esasına dayandığı gibi ölen bir böceği yiyen ve yuvada bu ölü böceğe temas eden diğer hamam böceklerinin de aynı şekilde ölmelerine imkan vermesi hamam böceklerinden kurtulma yolları içinde bu ilaçların başarısındaki en önemli özelliktir.

İlaçlama firmasının eğitimli saha personeli jel ilaçlama uygulamasını hamam böceklerinin olduğu alanlara belirli mesafelerde bilinçli bir şekilde uygulayarak evlerdeki bu rahatsızlık veren böceklerin imhasını sağlar. Bu jeli gören hisseden hamam böceği, gelip jel yemleri yer ancak hemen ölmez. Yuvasına geri döner ve orada ölür. Görüldüğü gibi hamam böceklerinden kurtulma yolları arasında son derece etkili ve sağlıklı bir yöntem olan jel hamam böceği uygulaması çok bilinmese de oldukça etkili bir sistem olup sisleme ve kokulu ilaçlamadan sonra en etkili hamam böceği mücadele şekli olarak dikkat çeker. Evleriniz ve iş yerlerinizde hamam böceği ile baş edemez hale geldiyseniz biz arayarak profesyonel ilaçlama hizmeti alıp böcek sorunlarınıza veda etmeniz hiçte zor değildir. Hamam böcekleri ölü hamam böceğini yiyerek, onlar da ölmektedir. Bu döngü uzun süre sürmektedir. Hamam böceği nasıl yok edilir?

Pin It on Pinterest