Hamam böcekleri nasıl yok edilir?

Tesbih böcekleri nasıl yok edilir?
Tesbih böcekleri nasıl yok edilir?
23 Haziran 2017
Böcek ilaçlama fiyatları nasıl belirlenir?
Böcek ilaçlama fiyatları nasıl belirlenir?
24 Haziran 2017

Hamam böcekleri nasıl yok edilir?

hamam böceği nasıl yok edilir

hamam böceği nasıl yok edilir

hamam böceği mücadelesiKahverengi ve koyu renklere sahip olan hamam böcekleri nasıl yok edilir. Bu soruyu pek çok insan merak etmesine karşın hamam böcekleri ile mücadele oldukça zorlu bir  süreç olup bireysel olarak hamam böceği mücadelesi büyük olasılıkla hiç bir işe yaramayacaktır. Hamam böceği türleri, 1-4 cm boyutlarında olan bu böcekler dış kabuklarıyla kendilerini dış etkilerden korur. Haşereler genellikle banyo, mutfak tavan arası gibi bölümlerde çok görülür. 3 bin tane haşere çeşidi vardır. Bu böceklerin birçoğu hızlı hareket etmekle birlikte bazı türleri uçabilmektedir. Üremeleri sıcak havalarda çok daha hızlı şekildedir. Son derece dayanıklı ve uzun süre bir şey yemeden yaşayabilen haşerelerle baş etmek oldukça zordur. Evdeki hamam böcekleri nasıl yok edilir diyenlerin bilmesi gereken çok hızlı üreyip kısa sürede yaşam alanlarını istila eden bu haşereler binlerce yumurta bırakıp evin dip alanlarına yuvalanır sayıları kısa sürede binlerle edilecek boyutlara ulaşırlar böylece böcek ilaçlamayı şart tutarlar. Gün boyu dinlenen haşereler gece ortaya çıkarak besin ararlar. Çok hızlı üredikleri için yok edilmesi oldukça zor olan haşerelerdir ilaçlaması şarttır. Duvar çatlakları ve tahta aralarına yumurta bıraktıklarından bu bölgeler daha sık temizlenmelidir. Haşereler insanlara doğrudan bir zarar vermezler. Besinlerin üzerinde gezerek dışkı ve salgılarını bırakırlar. Bu şekilde insan vücuduna girerek direnci düşürürler. Taşıdıkları mikroplar da insanları hasta eder. Haşere şüphesi olan evde yenilen her şey öncelikle yıkanmalı ve hijyene önem verilmelidir.

Böcekleri nasıl yok ederiz

İlk olarak bu böceklerin kolay oluşacağı nemli, kuytu ve sıcak ortamları temiz tutmanız gerekmektedir. Çünkü bu şekilde böcek oluşmasına sebep olan etkenler ortadan kaldırıldığı için böcek oluşması gecikecek eve giren böceklerin yaşama imkanı bulmasına sebep olan etkenler olmadığı için üremeleri gecikecektir. Kırıntı, yemek artığı gibi maddeleri ortalıkta bırakmak haşere oluşumunu sağlar. Biriktirilen çöpler, kirli ve nemli (tuvalet, banyo gibi ) yerler haşereler için uygun yaşam ortamıdır. Bu böcekler evlere çatlak ve sızıntılardan girerler. Bu yüzden evin bakımı gerektikçe yapılmalı açık yerler onarılmalıdır. Hamam böcekleri nasıl yok edilir diye düşünen insanların ilk aşamada kendi başlarına hamam böceği mücadelesi yapmaya girişmeleri bir an önce böceklerden kurtulmak için olmasına karşın sıradan yöntemler ile hamam böceklerinden kurtulmak pek mümkün olmaz. Jel ilaçlar kullanılarak hamam böceği türleri yok edilebilir. Bu tür ilaçlar haşereleri hemen öldürmez. Öncelikle zehirler ve zehirlenen böcekler yuvalarına gittiklerinde ani şekilde sinir sistemleri felç olarak ölürler. Böcekler birbirlerinin ölülerini yedikleri için daha çok böcek imha olacağı için çok daha etkili ve kesin sonuç alınması sağlanır.böcekleri nasıl yok ederiz

En etkili hamam böceği ilaçlaması

Hamam böceklerinin yok edilmesi için etkili ve oldukça kaliteli ilaçlama yapılması zorunlu olup gerek mekanlardaki ciddi rakamlara ulaşan yoğunlukları gerekse bıraktıkları yumurtaların fazlalığı ve bu yumurtalara haşere ilaçlarının pek tesir etmemesi hamam böcekleri nasıl yok edilir sorusunun sıkça sorulmasına sebep olup bir türlü sonu gelmeyen bu zararlı böceklerden kurtulmanın zorluğu karşısında insanlar sıkıntı yaşarlar. En etkili hamam böceği ilaçlaması kokulu ve jel böcek ilaçlama yöntemleri olup kokulu ve sisleme yöntemle ani olarak imha edilirken jel ilaçlar ile daha uzun zamanda ama kalıcı olarak ortadan kaldırılmaları mümkündür. Sıvı ve spreyleme şeklinde yapılan hamam böceği mücadelesi özellikle yoğun hamam böceği şikayeti olan evlerde çok başarılı olamayacağı için tercih edilmemeli ya jel hamam böceği ilaçlaması yada sisleme şeklinde kokulu haşere ilaçlama hizmeti alınması çok daha etkili olacaktır. Mekanı hamam böceklerinden arındırmak için bilinçli olarak ilaçlama yaptırmak ve son derece etkili böcek ilaçlarının kullanılarak yaşam alanlarının kurutulması önemlidir. Hamam böcekleri için 15 gün sonra ikinci bir ilaçlama yapılması çok daha uzun süreli sonuç alınmasına yardımcı olacağı için dileyen müşterilerin ikinci bir ilaçlama yaptırması hamam böceği imhasında çok daha uzun süreli başarı sağlayacaktır. Böcekler hakkında ne biliyorsunuz?

Comments are closed.