Efor Böcek İlaçlama

Hamam böceği neden olur?

hamam böceği

evde hamam böceği mücadeleGeceleri insanlar uyurken ortalıkta cirit atan zararlı hamam böceği neden olur evlere nasıl gelir hiç şüphesiz pek çok ev hanımı tarafından merak edilen bir durum olup geceleri kalkıp mutfağa girdikleri zaman sağa sola kaçışan kahverengi böceklerin verdiği rahatsızlıktan kurtulmak için evdeki böceklere karşı ilaçlama yaptırmak zorunda kalırlar. Öncelikle hamam böceklerinin giriş alanlarında küçük önlemler alınması bu böceklerin evlere girişlerini yavaşlatacak ve sürekli dışarıdan eve hamam böceği girişini önlemede etkili olacaktır. Evde hamam böceği nasıl oluşur? sorusunu cevaplamak hamam böceklerinin yaşamlarını devam ettirmek için ihtiyaç duydukları şeyleri bilmekle doğrudan ilintilidir. hamam böceklerinin ihtiyaç duyduğu temel maddeler su, gıda ve sıcak ortam hamam böceklerinin hayatlarını keyifle sürdürmelerini sağlayan etmenlerdir.

Hamam böceği popülasyonunun en sık olduğu yerler lağımlar dır. “Evde hamam böceği neden olur?” diye merak ediyorsanız borulardan, açık pencerelerden, kapılardan lavabo ve su giderlerinden eve giren hamam böceklerinin çok hızlı bir şekilde üreyerek tüm evi kolayca istila edebildiklerini tahmin emek hiçte zor olmasa gerek. Özellikle yaz mevsiminde çoğalan hamam böcekleri geceleri aktifleşirler ve evin kenar köşe her yerine yumurtalarını bırakır buralarda hızla çoğalmaya başlarlar.

Evde hamam böceği mücadele

Evcil hayvanların açıktaki yemleri dahil her şeyi yiyebilen bu böcek türü insanların tahmin bile etmediği pek çok maddeyi yiyerek tüketir ve beslenme sorunu yaşamazlar. Hamam böceği neden olur? Hamam böceği dünyanın her yerinde, en pis yerlerde ve en zor koşullara rağmen inatla yaşayabilen bir yapıya sahip olan insanları en fazla uğraştıran zararlı bir böcek çeşididir. Bu da her an evinizde hamam böceği görülme riskinin olduğunu gösterir ve mutlaka evde hamam böceği ilaçlama yaptırılmasını zorunlu kılar. Hamam böceğini marketten eve getirdiğiniz bir poşetle bile taşıma ihtimaliniz vardır ayrıca çeşitli koli ve gıda maddeleri arasında rahatça gelirler. Özellikle sulu yerlerde yaşayan hamam böceklerinin asıl yaşam yerleri karanlık ve nemli yerlerdir. Eğer evinizde tek tük de olsa hamam böceği görüyorsanız onların yumurtalarını ve asıl yuvalarını bulacağınız yer lavabo ve boruların çevresindeki küçük delikler, boşluklar, banyo, garaj ya da bodrum katlarıdır.

Hamam böceği neden olur? Hamam böcekleri hemen hemen her şeyi yerler, hatta ölmüş bir hamam böceği başka bir hamam böceği için lezzetli bir yiyecektir. Peki, evde hamam böceği oluşumunu engellemek için ne yapmak gerekir? Temiz bir ev tüm haşereler için olduğu gibi hamam böcekleri için de elverişsiz bir yaşam alanıdır ancak bu bile tek başına hamam böceklerinin evlere girip üremesini önlemekte çok yetersiz kalır. Geceleri atılmayan ve evde bekletilen çöpler, kurumuş bulaşıklar, düzenli olarak silinip süpürülmeyen ev, yere düşen yemek kırıntıları hamam böcekleri için davetkar birer unsurdur. Eviniz temiz olduğu halde yine de hamam böceği varsa sorunun kaynağını bulmak gerekir. Akıtan bir musluk veya sızdıran bir boru varsa hamam böceği ihtimali de o kadar yüksektir. Evin kenar köşe her yerine bakın, hamam böceği yumurtalarını bulacağınız yerler kuytu bölgeler olup hemen bir ilaçlama şirketinden böcek ilaçlama hizmeti almanız oldukça faydalıdır.hamam böceği ile mücadele

Hamam böceklerini engellemek 

Hamam böceği neden olur diye merak edenlerin en büyük sıkıntısı bu böcekler ile mücadelede fiziksel önlemlerin bilinmemesi en başlıca sebep olup alınması gereken bazı tedbirler şunlardır. Eskimiş pencere pervazları hamam böceklerinin kolayca evlere girmesine neden olabilir . Duvarlardaki çatlakları doldurmanız, sızıntı yapan musluklar tamir ettirmeniz hamam böceği istilasına yakalanmamak için yapmanız gerekenlerdir. Ayrıca hamam böcekleri karanlığı çok severler. Evinizi silin, süpürün, perdeleri açın ve ışığın içeri dolmasını sağlayın. Hijyeni ve elinizden geldiği kadar bakımı sağladığınız halde hamam böceği istilası devam ediyorsa yapmanız gereken profesyonel ilaçlama firmalarına başvurmaktır.

Hamam böceği çok istilacı bir yapıya sahip olduğu için çok kısa sürede ürer ve bu özelliği bilmeyen ilk defa böyle bir sorun yaşayan kişiler hamam böceği neden olur nasıl önlenir diye pek çok araştırma yapar ve bu böceklerin sinir bozucu rahatsızlığına son vermek için bazen bireysel çabalar ile bazen kulaktan dolma yöntemler ile hamam böceklerinden kurtulmaya çalışsa da sonuç nafile olur. Hamam böceklerini önleme yolları bazen ilaçlama yaptırmadan çaresiz kalmaya sebep olacağı için profesyonel hamam böceği ilaçlama servisleri ile görüşüp en etkili ilaçlama şeklini yaptırıp evdeki zararlı hamam böceklerinden kısa zamanda kurtulabilirsiniz. Pire ilaçları zehirlenmeye neden olur mu?

Pin It on Pinterest