Güveler ile mücadele

kene ısırması
Kene ısırması
7 Temmuz 2017
örümcek ilaçlama
örümcek ilaçlama
8 Temmuz 2017

Güveler ile mücadele

güve ilaçlama

güve ilaçlama

Ev yaşamında ortaya çıkan böcek ve haşere sorunları insanlar için hem maddi hem sağlık yönünden zarar verirler. Güveler ile mücadele başta evlerde olmak üzere iş yerleri ve ve yaşam alanlarında sıkça görülür. Güveler evlerde mutfak bölümü başta olmak üzere yatak odalarında ve kumaşların sıklıkla bulunduğu odalarda ortaya çıkıp insanlar için rahatsızlık verir ve çeşitli zararlara yol açarlar. Mutfak güveleri ile mücadele için güve kelebeği oluşumuna sebep olan etkenlerin ortadan kaldırılması en etkili güve önleyici tedbirler arasında yer almasına karşın mutfak güvesi ile mücadele için evde yayılmaya başlayan güve kurtçuğu ve güve kelebekleri için kokulu güve ilaçlaması yaptırmak gerekir. Güve haşeresi genellikle kelebeğe benzerliği ile bilinerek karıştırılmaktadır. Çoğu kişi güve ile ev, kiler, depo gibi kapalı ortamlarda karşılaşmaktadır. Güve, yünlü ve pamuklu eşyalar arasında sıkça görülmektedir. Güve beslenmesini türlerine bağlı olarak gerçekleştirmektedir. Buğday güvesi, halı güvesi, odun güvesi, deri güvesi sıkça görülen güve türleridir. Güve ile mücadele için en etkili yöntem profesyonel güve ilaçlama uygulaması olacaktır. Kokusuz ilaçlar ile güveler ile mücadele bazı durumlarda pek yeterli olamayacağı için dumanlı yöntemler ile kokulu böcek ilaçlaması yapılması oldukça faydalı olacaktır.

Güveler nasıl ürer yumurtasını nere bırakır?

Güve yumurta bırakarak üreyen bir haşeredir. Yumurtalarını koza içerisinde saklayarak daha çok nemli sıcak ve kuytu alanlara bırakırlar. Güve ilaçlama uygulamalarında güvelerin yumurta bıraktığı alanların bulunması önemlidir. Böylelikle ilaçlama uygulamaları derinlemesine uygulanarak kalıcı sonuçlara ulaşacaktır. Güveler ile mücadele için bilinçli güve ilaçlama firmaları ile görüşülerek etkili bir şekilde güve ilaçlaması yaptırmak şarttır. Güveler yumurtalarını eşyaların arkası dolap arkaları, tezgah altları gibi yerlere bırakıp buralarda üreme yoluna giderler. Güve kelebeği oluşmadan önce evlerin mutfaklarında beyaz kurtlar tavanlar, duvarlar ve dolap içlerinde ortaya çıkarak oldukça fazla rahatsız edici olurken bu kurtlar güce larvaları olup kısa sürede güve kelebeğine dönüşürler. Zararlı güveler ile mücadele için ucuz güve ilaçları yerine kaliteli ve kalıcı etkisi yoğun ilaçlar kullanılmalı ani etkili öldürücü özelliği sayesinde kısa zamanda güveler yok edilmelidir. Elbiseler ve kumaşlar arasında görülen güveler buralarda üreyerek çeşitli eşyaları kemirip zarar verirler. Evlerde ve iş yerlerinde güveler ile mücadele nasıl yapılır diye merak edenlerin en etkili güve ilaçlama yöntemleri olarak bilinen buharlı güve ilaçlama şeklini yaptırmaları güvelerden kurtulmaları için son derece önemlidir.güvelerin türleri

Güvelerin zararları nelerdir

Güve insanları ısırarak zarar veren bir canlı değildir güve türleri ısırmaz ve her hengi bir zehir taşımazlar. Güve eşyalara verdiği hasarlar ile bilinmektedir. Beslenmesini eşyaları kemirerek gerçekleştiren güve, bir süre sonra kemirdiği eşyayı kullanılmaz hale getirir. Güveler ile mücadele zamanında uygulanması gereken önemli bir uygulamadır. Güve tahıllı yiyecek poşetlerinin arasına girerek yumurta bırakabilir. Bu gibi durumlarda güveden insanlara mikrop geçmesi olası bir durumdur. Güveler üremek için daha çok ulaşılması zor bölgeleri seçer bu sebeple güvelerin yumurtalarına etki eden özellikte ilaçlar kullanılması güvelerin yok edilmesi için en önemli kurallardan biridir. Güve zararlısı evlerde ipek halılar ve tahıl içerikli yiyecekler için zarar verip bunların zararını sebep olurlar. Efor ilaçlama servisi güvelerin önlenmesi ve zararlarının ortadan kaldırılması için profesyonel güve ilaçları ve birinci sınıf ilaçlama türleri ile güveler ile mücadele edilerek sizlerin yaşam alanlarınızı haşerelerden arındırıyoruz. Örümcek ilaçlama hakkında neler biliyorsunuz?

Comments are closed.