Efor Böcek İlaçlama

Farelerin ilaçlanma yöntemleri

Fareler iş yerleri ve apartmanların en fazla sorun yaşadığı kemirgenler olup fare ilaçlama hizmeti farelerin konutlardan uzak tutulması için yaptırılması gereken zararlı kontrol yöntemidir. Fare türleri içinde en bilinenleri lağım faresi, çatı faresi, ev faresi olarak bilinen fındık fareleri olup apartmanda böcek ilaçlama yaptırmak bu farelerin zararlarını önlemek açısından son derece önemlidir. Dairede fare ilaçlama ile açık alanda fare ilaçlama uygulamaları farklı olabilmekte özellikle lağım faresi görülen alanlarda bireysel olarak fare mücadelesi imkansız hale gelmektedir.Lağım faresi ilaçlama şekli özel fare ilaçları ve fare istasyonu içine bırakılan fare patası ve fare blokları ile yapılırken ev fareleri için fare zehri yada diğer fare mücadele şekilleri yapılabilmektedir. Farelerin oluşturduğu zararlar hem maddi hemde sağlık açısından olup evlerde fare ilaçlama farelerin zararlarını önlemek için şarttır. İşletme ve fabrikalarda fare imhası ise bu zararlıların elektrik kablosu, kumaş, karton, deri gibi malzemeleri kemirerek ciddi zararlara sebep oldukları için mutlaka fare mücadelesi yaptırılmalı ve fare ilaçlaması ile tüm bu sorunlara son verilerek olası kayıpların önüne geçilmesi sağlanmalıdır.

fare türleri

Fare ilaçlama nasıl yapılmalı dır?

Fare ilaçlama ile böcek ilaçlaması bir birinden tamamen farklı olup böcek sıvı ilaçlar ile imha edilirken bunun tam aksine fare zararlıları ise daha çok sıvı olmayan sert ve farelerin kemirme hissini tetikleyen fare pastaları ve fare blokları ile bazen istasyon içine bazı durumlarda ise farelerin dolaştığı alanların kenar ve kıyılarına bu istasyon ve fare ilaçları bırakılarak farelerin bu zehirli kemirgen yemlerini yemesi sağlanmalıdır. İstasyon ile fare imha şekli maliyet olarak daha yüksek olsa da aslında en etkili fare kontrol yöntemi bu sistemdir. İş yerlerinde belirli aralıklar ile yerleştirilen fare istasyonları içine bırakılan fare ilaçlama yemleri farelerin ve sıçanların verdiği zararları önlemek için yapılması gereken bir mücadele şekli olup sıvı böcek ilaçları tek başına fare ilaçlaması için kesinlikle yetersiz kalacağı için farelerin zehirli yemleri yiyerek iç kanama yolu ile imha edilmeleri gerekmektedir. Garantili fare ilaçlama tek seferde pek mümkün olmayabilir unutulmaması gereken farelerin insanlardan sonra en zeki hayvanlar oldukları ve çoğu zaman yemleri yemelerinin bile zaman aldığı gerçeğidir.

fareler nasıl ilaçlanır

Fare ilaçlama böcek ilaçları ile yapılır mı?

Pek çok insan fare zehirleri ile fare yemleri işleminin basit bir usul olduğunu sanıp böcek ilaçları ile fare ilaçlaması yaptırmak istemektedir. Aslında farelerin yapısı hakkında yeterli bilgi sahibi olunmadığı için böcek ilaçlarının fareleri öldüreceğini düşünmekte olan kişilerin bilmediği fareler çok küçük deliklerden bile geçerek rahat bir şekilde içeri ve dışarı girip çıkabilirler. Doğru yöntemle fare kontrolü yapmak aslında farelerin yok edilmesi için an etkili yöntem olup sıvı haşere ilaçları ile fare mücadelesi yaptırmak tek başına hiç bir işe yaramayabileceği için boşa emek harcanmış olabilir bu nedenle illede böcek ilacı ile fare ilaçlama yaptırılacaksa hem fare zehri hemde sıvı ilaçlamayı birlikte yaptırmak en doğru yoldur. Efor ilaçlama olarak sizlerin fareler ile yaşadığınız sorunları en doğru ve en kalıcı bir şekilde çözüme kavuşturmak için etkili fare ilaçlama şekillerini kullanarak fare ilaçlaması yapmaktayız. Fareler ısırır mı?

Pin It on Pinterest