Fareleri tanıyalım

akreplerden korunma yolları
Akreplerden korunma yolları
10 Temmuz 2017
farelerin yok edilmesi
Farelerin yok edilmesi
10 Temmuz 2017

Fareleri tanıyalım

fareleri tanıyalım

fareleri tanıyalım

Farelerin Dünya üzerinde görülen başlıca 3 türü vardır; ev faresi, lağım faresi ve çatı faresi. Fareler memeli canlılardır sıcak kanlıdırlar bu yüzden insanların yaşadığı alanlarda sıklıkla dolaşırlar. Fareler bitlikte yaşayan sosyal canlılardır. Tahıl, kök, meyve, ot ve böceklerden oluşan geniş bir besin zincirine sahiptir. Fareler çok hızlı üreyen canlılardır. Fareler toplamda 4 ayağa sahip olup uzunca kuyrukları vardır bazı türlerde kuyruk botu vücudun iki katı kadar olabilmektedir.

Efor fare ilaçlama firmamız evinizde,çalışma yerlerinizde ve bütün yerlerde sizlere en güvenilir ilaçlama  hizmeti verip sizleri böceklerden kurtarıyor.7/24 ilaçlama hizmetlerimiz ile size destek vermek için hazırız. Efor ilaçlama şirketimiz profesyonel ve tecrübeli personelleriyle böcek ilaçlama hizmeti vererek sorunu kesinlikle çözmektedir.

fare

Fare türüne bağlı olarak değişebilmekle birlikte bir dişi fare senede 5-7 arasında hamile kalabilir ve her doğumda 7-9 arasında yavru doğurabilir buda yılda ortalama 35 farenin diğer fare popülâsyonlarına katılması demektir. Fareler memeli canlılar oldukları için yavrularını canlı olarak doğururlar. Ortalama yaşam süreleri ev farelerinde 11 ay, çatı farelerinde 16 ay, ve  lağım farelerinde ise 48 aydır. Farelerin ortalama boyları kuyruksuz olarak ev faresinde 4 cm, çatı faresinde 17 cm ve lağım faresinde 25 cm dir. Farelerin yok edilmesi hakkında neler biliyorsunuz?

Comments are closed.