Efor Böcek İlaçlama

Farelerden ilaçlama ile kurtulmak

Fare ilaçlama
Sıvı ilaçlama ya da istasyon yöntemi ile farelerden kurtulmak basit bir iştir. Bu ilaçlama yöntemleri fare ilaçlama firmaları tarafından görevlendirilen böcek ilaçlama konusunda eğitimli ve deneyimli kişiler tarafından uygulanan ilaçlama yöntemleridir. Büyük alanlarda ya da farelerin çok fazla olduğu alanlarda uygulanan içerisinde mum bloklar bulunan bir aparattır. Fare bu ilacı yedikten sonra su içtikleri durumlarda zehirlenerek ölür. Olay kutunun içerisinde gerçekleşmediği ve fare kapanında olduğu gibi vahşi ölümlere sebep olarak koku bırakmadığı için sağlıklı ve son derece tercih edilen bir yöntemdir. Ev, çalışma yeri gibi bölgelerde de uygulanan istasyon, çocukların ulaşamayacakları yerlere bırakılmalıdır.

fare

Fareleri yok etmek için uygulanan bir diğer ilaçlama yöntemi ise sıvı ilaçlamalardır. Fare ilaçlama yapılacak bölgeye göre uygulanan bu teknikler, kemirgenlere karşı en etkili çözümlerden biridir. Ancak fare ile mücadele için yapılan uygulamalarda kullanılacak sıvı ilaçların kokulu olması şarttır. İlaçlamadan önce gıdalar varsa ağzı sıkıca kapatılmalı ve saklanmalıdır.Bu hassas ve önemli bir konudur. Çünkü ilaçlama temas durumunda solunum yolları rahatsızlıkları görülebilir. Sıvı ilaçlama yönteminde fareler bu ilacın kokusunu alır ve saklandığı yerlerden çıkarak kokudan kaçmaya çalışırlar. Bu sırada etrafta görülen fareler hızlıca yok edilir. Daha çok kapalı bölgeler için uygulanan bu ilaçlama yöntemi ile de farelerden kurtulmak kesindir.

Fare ilaçlama sadece ev, çalışma yeri, fabrika gibi kapalı bölgeler için uygulanan bir yöntem değildir. Fare ilaçlama şirketleri tarla, bahçe, site gibi açık bölgeler için de fareden kurtulmak konusunda hizmet vermektedirler. Kullanılan ilaçların insan sağlığı açısından hiçbir olumsuz etkileri yoktur. Çiyan ilaçlama hakkında neler biliyorsunuz?

Pin It on Pinterest