Efor Böcek İlaçlama

Fare mücadelesi nasıl yapılır?

fare ilaçlama

fare ilaçlaması nasıl yapılırYaşam alanları ve iş yerlerinde fare mücadelesi nasıl yapılır bu konuda ilgili yazımızda sizlerin nasıl davranmanız gerektiği konusunda kısaca bilgi vermeye çalışacağız. hem insan sağlığı hemde olası zararların önüne geçilmesi bakımından oldukça büyük önem taşır. Fare mücadelesinde bilinçli olmak ve doğru mücadele tekniklerini iyi bilmek gerekli olup dış alanlardan mekanların içlerine girdikleri bölgeler iyi tespit edilmeli buralarda gerekli önlemlerin alınması geciktirmeden yapılmalıdır. Fare mücadelesi nasıl yapılır diye merak edenlerin bilmesi gereken mekanlara giriş yollarında tespit çalışması yapılmalı, kemirgen türler tespit edilmelidir. Kemiricilerin dışkıları, ayak ve kuyruk izleri türlere göre farklılık gösterir. Yapılarına göre daha iri ve daha küçük boyutlarda oldukları için değişim gösterir. Fare ve kemirgenler ile mücadele uygulamasında uygulanacak yem miktarı için fare yoğunluğu açısından önemli olup yeteri kadar malzeme kullanılması zorunludur. Farelerin yaşama, gezinme ve beslenme yerleri belirlenmeli, buna göre kontrol programı hazırlanarak hangi uygulama şeklinin yapılacağı doğru bir şekilde ortaya konmalıdır.

En etkili fare mücadele çalışması

Fare ve kemirgen mücadelesi kapsamında bina içine geçişleri sağlayan; duvar delikleri, yağmur suyu boruları, havalandırma boşlukları, yere yakın pencereler, lağım boruları gibi alanlar kemirgenlerin mekanlara en sık sızdıkları alanlar olup, buralara özel önlemler alınmalıdır. Açık alanlarda fare mücadelesi nasıl yapılır ne gibi önlemler alınmalı hiç kuşkusuz besin ve su kaynakları kemiricilerin yararlanamayacağı hale getirilmelidir. Dış mekandaki samanlık, kanalizasyon, toprak yığınları ve çöp konteynerleri genel kemirici yaşam alanları olduğu için buraların fare yaşam alanları ve üreme yerleri olmaktan çıkarılması gerekli tedbirlerin alınarak buralarda fare yoğunluğunun kırılması gerekli önlemeler ile sağlanmalıdır. Kemiriciler; iç mekana girerken genellikle duvar diplerinden hareket ederler. Bundan dolayı iç mekan duvar diplerine plastik istasyonlar, mekanik kapanlar konularak kontrol sağlanabilir.farelerin ilaçlanma şekli

Fare ve sıçanların ilaçlanma şekli

Fare ve kemirgenler ile mücadelede ağırlıklı olarak yem ve pasta uygulaması şeklinde olur. Rodentisitlerin genellikle mum blok, pasta formları kullanılır. Son dönemlerde ilaçlama firmaları daha çok bilinçlenmeye başlamış olup gerek fare ve kemirgenler ile mücadele gerek haşere mücadelesinde yeniden yapılanma yoluyla daha kalıcı çözümlere ulaşılması sağlanmaktadır. Fare zehirleri dış mekanda farelerin gezindikleri alana ve plastik istasyon içerisinde uygulanmaktadır. Plastik istasyonlar iç mekanda da kullanılabilir. Ayrıca özellikle sıçanlar için kanalizasyonlara mum blok askı yöntemi de yüksek kontrol imkanı sağlamaktadır. Uygulama yapılan alanlarda yem azalması sonucu ilave yemleme yapılmalıdır. Bu ise periyodik olarak böcek ilaçlama hizmeti alımının önemini ortaya koymaktadır. Bu yazımızda fare mücadelesi nasıl yapılır konusunda bilgiler vermeye çalıştık her türlü fare ilaçlama hizmetlerinizde bizden yardım ve hizmet talep edebilirsiniz. Hamam böceklerinden kurtulma yolları nelerdir?

Pin It on Pinterest