Fare ve kemirgen ilaçlama

fare ilaçlama
Fare ilaçlama şirketleri
25 Haziran 2017
fare ilaçlama
Farelerin ilaçlanması
25 Haziran 2017

Fare ve kemirgen ilaçlama

fare ve kemirgen ilaçlama

fare ve kemirgen ilaçlama

fare ve kemirgen ilaçlamaFare ve kemirgen ilaçlama uygulaması farelerin en çok yiyecek maddesinin bol olduğu ambar, değirmen, kümes gibi yerlerde bulundukları, iç alanlarda taban, tavan ve  pervaz araları, her türlü duvar delikleri, oluklar, dış alanlarda ise çöplük kenarları, toprak yığınları, kanalizasyon ve su kanallarında barındıkları dikkate alınarak bu gibi yerlere saklanıp üremelerinin önlenmesi için yukarıda sayılan alanlar başta olmak üzre her türlü açık ve kapalı alanlarda gerek yemleme gerekse istasyon modeli kullanarak yapılabilmektedir. yaşam alanları ve iş yerlerinde ortaya çıkan farelerin neden olduğu zararlar fare ve fare ilaçlama hizmetini zorunlu kılar. Ev ve iş yerlerini istila eder, eşyaya zarar verir, kemirerek yiyeceklere zarar verir, tüketir, ambalajlarını bozarlar. Dışkıları, kılları ve taşıdıkları mikro organizmalarla yiyecekleri kirletirler. Fare ve kemirgen ilaçlama yapılmayan işletmeler ile evlerde gıdaları ve gezdikleri çevreyi kirleterek bulaşıcı hastalıkların insana yayılmasına sebep olurlar. Kuduz veba tifüs tifo para tifo daha pek çok enfeksiyon ve enfeksiyonlar yayarlar. Çiftlik hayatına ekonomik zarar verirler Süt ve yumurta üretiminde azalmaya, hayvanlarda yarattıkları stres ve rahatsızlıklar ile kilo kaybına neden olurlar. Ahşap metal yerler, boruları, elektrik kablolarını kemirirler ve yangınlara sebep olurlar. Isırıklara ve diğer yaralanmalara neden olurlar, korkutarak insanların sağlığını da bozarlar. Bu sebeple fare ve kemirgen ilaçlama yaptırmak hem bireysel olarak hemde endüstriyel alanlara yönelik kesinlikle aksatılmaması zorunlu bir yöntemdir.

Kilitli Fare Yem İstasyonları Sistemi

Günlük yaşantımızda fare ve kemirgen ilaçlama aslında çok sık karşılaşmadığımız için çoğu insana uzak gelse de bu tür şikayetlerle karşılaşanlar psikolojik ve maddi zararlar ile yüz yüze gelmekte maddi kayıplar yaşamaktadır. Fabrika, otel, hastane, plazalar, binalar, siteler, çarşılar, gıda imalatı, açık araziler gibi farenin kolay yerleşebileceği, çevresi ile teması çok olan ve hassas kurumlarda %100 uzun ve sürekli başarıyı getirecek bir sistemdir. Periyodik kontrollerle senelerce devam ettirilir. Kilitli yem istasyonları, canlı yakalama istasyonları sistemin temelidir. Ayrıca elektronik ve mekanik kontrol sistemleri de kurulur. Bu programın periyodik kontrolüne ait servis raporları tanzim edilir ve idareye teslim edilir.

Fare istasyon sisteminin avantajları

Fare ve kemirgen ilaçlama hizmetlerinin uyguladığı istasyon kutuları ve kurulan sistem bozulmadan uzun yıllar çok düşük maliyetle %100 koruma sağlar. Yemlerin çevreye dağılma, dökülme ve bulaşmasını önler. Tasarruflu kullanıma imkan verir. İki ayrı kilit sistemi olduğundan çocuklar ve evcil hayvanlar için de emniyetlidir. Periyodik kontrolde fare zehrinin yenilmesi durumu denetimli bir şekilde kontrol altına alınır ve bu yöntem ile yöredeki kemirgenler izlenerek monitör görevi yerine getirilir. Fareler ve sıçanlar gizliliği, karanık ve emniyetli ortamı sevdiği için kurulan istasyonlar tam bir cazibe merkezi haline dönüşür Ayrıca içine giren farenin bıraktığı koku diğerlerini de hemen güvenli istasyona çeker. Çevrede çok cazip gıdalar bile olsa istasyon tercih sebebi olur. İç ve dış mekanlarda kilitli olduğu için güvenle kullanılır. Yere ve duvara sabitlenir. Biyolojik çevre ve canlılara zarar vermesi engellenir.farelerle mücadele

Fare ve kemirgen ilaçlaması sıvı ilaçlarla yapılır mı?

Fareler lağım kanalları ve endüstriyel alanlarda logarlar ile depolarda sıkça görülen buralarda pek çok ürüne zarar verip maddi kayıplar yaşanmasına neden olan zararlılar olup fare ve kemirgen ilaçlama bilinçli olarak profesyonel bir kapsamda yapılmalı farelerin yuvalandıkları alanlar ve geçiş noktalarına fare istasyonları yerleştirilerek çoğu işletmenin kabusu haline gelerek kablo, kumaş, borular, gıdalar ve çoğu ürünlere kemirip tüketerek zararlar veren bu tür zararlıların yok edilmesi oldukça önemlidir. Yaşadığınız fare ve sıçan şikayetlerinizde firmamızı arayarak gerekli bilgiyi alarak fare ve kemirgen ilaçlama talebinde bulunabilir bu zararlılardan kurtulabilirsiniz. Böcek ilaçlama nasıl olur?

Comments are closed.