Ana Sayfa > Blog > Fare İlaçlama
Fare İlaçlama

Fare İlaçlama

Fare İlaçlama ile farelerin zararlarına geçit verilmez. Fareler, İnsanların yaşam alanlarında, iş yerlerinde, depolarda, kısacası hemen her yerde çeşitli maddi zararlara sebep olurlar bu nedenle ilaçlama önemlidir. Fabrika ve konutlarda kolaylıkla yaşayabilen fareler, çok hızlı üreyerek kısa zamanda onlarca sayıya ulaşan canlılardır. Erken davranılarak önlem alınmayan fare popülasyonları çok kısa süre içerisinde ciddi bir seviyeye ulaşarak bir istilaya dönüşebilir.

Farelerden insanlara bulaşan hastalıklar arasında Veba, tifüs, verem, Lyme, Salmonella, humma, Listoriosis gibi hastalıklar ciddi sorun meydana getirir. Tüm bu hastalık mikroplarını taşıyan fareler bu mikropları dışkıları, kılları, tükürükleri ve idrarlarıyla yaşam alanlarına bulaştırırlar. Ayrıca fare ısırması neticesinde Sodoko adı verilen çok tehlikeli bir hastalığın insanlara bulaşmasına neden olurlar.

Efor Böcek İlaçlama Fare İlaçlamada Uzmandır

Gerek böcek çeşitleri gerekse fare sorunundan hızlı, garantili ve kalıcı bir şekilde yaşam alanlarındaki zararlıları imha etmekteyiz. Bu amaçla fare profesyonel ekibi, öncelikle sorunun yaşandığı alanı inceler ve gerekli tedbirlerin aldırılmasını sağlar. Fare şikayetleri yaşanan mekânda farelerin yaşadığı ve yuvalandığı bölgelerin tespitinin önemi büyüktür.

Farelerin mekâna giriş, çıkış noktaları da tespit edilerek fiziki mücadele yapılması için önerilerini müşteriye bildirir. Fare aktivitesinin bertaraf edilmesine yönelik iyileştirmelerden önce alanda detaylı fare temizliği yapılmalıdır. Böylece aktivite görülen bölge, farelerin geride bırakmış olabileceği mikrop ve virüslerden arındırılır. Farelerin kalıntı ve dışkıları ciddi sağlık sorunu oluşturur.

Zararlı Farelerden Nasıl Kurtulursunuz?

Kapan kurmak, fare yapışkanı ile tuzak ayarlamak, zehirli yiyecekler ve daha pek çok geleneksel yöntem eskiden beri bilinen bir uygulama idi. Günümüzde ise bu klasik çözümlerin yerini ilaçlama (profesyonel kemirgen mücadelesi) olarak adlandırılan fare mücadelesine bırakmıştır. Ancak amatörler tarafından plansız yapılan ilaçlamalar fareleri tam olarak yok edemediği gibi bir çok sorunlara neden olur.

Kullanılan bilinçsiz ve hiç bir tedbir alınmadan zehirli maddelerin insan sağlığına ve hedef dışı canlılara zarar vermesi, ciddi ölümcül risklere yol açar. Evinizdeki hijyenin bozulmasına yol açan koşulların bir an önce ortadan kaldırılması büyük öneme sahiptir. Bu gibi pek çok olumsuz durum, farenin yol açtığı zarardan bir kaçıdır. Ve Evde fare ilaçlama servisi bilinçli bir şekilde yapılmak zorundadır.

Farelerin Yapıları iyi Analiz Edilmelidir

Modern fare ilaçlaması gerek istasyonlu fare mücadelesi, gerek yemleme usulü ile fareler ile mücadelenin temelini oluşturur. Yaşanan sorunun analizi ile çözümlenmesini ve tekrarlanmamasını sağlayacak radikal tedbirler şarttır. Ayrıca aktivite görülen alanın hijyene kavuşturulmasını sağlamak kadar yeniden mekana sızmalarını engellemek gerekir. Fareler elastik vücut yapılarına sahip kemirgenlerdir. Bu nedenle en dar borulardan ya da en ufak boşluklardan bile kolaylıkla geçerek yaşam alanlarımıza gelebilir.

İnsanların yaşam alanlarında da sıkça rastlanan kemirici fareden kurtulmak sanıldığı gibi hiç de kolay değildir. Farelerin zararlarına engel olunması için fare ilaçlama hassas bir şekilde doğru oran ve önlemler eşliğinde yapılmalıodır. Evde fare fare belirtileriyle karşılaşıldığı zaman vakit kaybetmeden fare ilaçlama firmaları ile görüşerek fareler ile mücadele yaptırılmalıdır. Alınacak bilgiler ve gerekli yardımlar sonrası fare sorunu yaşadığınız her türlü alanda Fare İlaçlama ile farelerden kurtulmak mümkün olacaktır.

Farelerin Özellikleri Mücadeleyi Zorunlu Kılar

Fareler basit yöntemlerle yok edilebilecek bir canlı türü değildir. Problemin çözümü için profesyonel fare ilaçlama firmalarına ilaçlama yaptırmak yaşadığınız kabusun sona ermesine yardımcı olur. Büyüklükleri 3 cm ile 45 cm arasında değişen fare türleri son derece çevik ve hızlıdır. Fareler yaşadıkları alana göre farklı özelliklere ve beslenme şekillerine sahiptir. Pek çok malzemeyi kemirip yiyebilme kapasiteleri vardır. Hızlı bir şekilde üreyen kemirgenler, yavruları ile birlikte yaşadığı için sayıları oldukça kalabalık boyutlara ulaşabilir.

Kapalı alanlarda görülen farenin yok edilmesi alandaki tüm kemirgenlerin artık tekrar görülmeyeceği sonucunu doğurmaz. Fare ile etkili bir şekilde mücadele edebilmek için bilinçli davranmak ve en iyi fare ilaçlama servisleri ile çalışmak gerekir. İyi bir kemirici olan fareler, sadece yiyeceklere değil, eşyalara da ciddi zararlar vermektedir. Sert maddeleri dahi kolaylıkla kemirebilirler. Fareler, dişlerini sürekli olarak yenilediği için kemirici özelliğini hiçbir zaman kaybetmez. Bu ise ciddi tehdit anlamına gelir.

Fareler Nerelerde Yaşam Sürer?

Kıkırdaklı bir yapıya sahip olan fare, en küçük boşluklardan bile geçebilir. Kimi zaman çok dar alanlarda sıkışabilir. Bu ise farenin burada ölmesine ve kötü kokular ile bakterilerin yayılmasına neden olabilir. Bu tür durumlar sağlık açısından büyük bir tehdit içerir. Kanalizasyon, rögar, lağım kenarı gibi alanlarda yaşayan kemirgenler oldukça fazla sayıdadır. Üzerlerinde yüzlerce bakteri ve mikrop taşır sağlığımızı tehdit ederler. Kapalı alanlardaki kemirgen sorunu fare ilaçlama yapılmaksızın öyle sanıldığı gibi kolayca çözülemez.

Fare türleri arasında çatı faresi, pamuk faresi, ev faresi gibi türler evlerde görülen zararlı kemirgenlerden bazılarıdır. Bazı fare çeşitleri sadece açık alanlarda yaşadığı gibi, kemirgenler çoğunlukla yiyecek bulmak için kapalı alanlara girmektedir. Ancak açıkta yiyecek bırakmamak, farelerin ev, ofis, fabrika gibi alanlara girişini tam olarak ortadan kaldırmaz. Bu canlıların yaşam alanlarından uzak durmasını sağlamak için fare ilaçlama yaptırılmalı mutlaka fare girişine müsait olan bölgeler güçlendirilmelidir.

Evde Fare Sorunu Bayanların Kabusudur

Şöyle bir düşünün evde yalnızsınız ve bir fare ile karşılaştınız ne kadar ürperirsiniz. Bireysel olarak fare ile mücadele imkansız olduğu için asla tek başınıza müdahale etmeniz sizi farelerden kurtarmaz. İnsanlar bireysel olarak fare kapanı, fare zehri gibi yollarla fareden kurtulmak için boşa zaman harcayıp dururlar. Fareler çok hızlı bir üreme yapısına sahip olduğu gibi çok zeki ve şüphecidir. Çok sayıda yavru doğurmaları sebebeiyle genellikle kalabalık olarak yaşamaktadırlar.

Fare ile bireysel mücadelede onları tek tek öldürmeye çalışmakla ve yakalamakla sonuca götürmez. Yavruları da kısa sürede büyüdüğü için kısa zamanda onlarla da uğraşmak zorunda kalırsınız. Bu nedenle profesyonel ilaçlama firmalarından destek almanız gerekir. Fareler sezgileri kuvvetli kemirgenlerdir ve en ufak kokuya aşırı duyarlıdırlar. Tehlike hisleri kuvvetlidir. Yaklaşan tehlikeyi kolaylıkla fark edip ortadan bir anda kaybolabilirler. Bu durum hem maddi zararlara, hem de sağlık sorunlarına neden olabilir.

Fare İlaçlama Yöntemleri

Sıvı ilaçlama ya da istasyon yöntemi ile fareler ile mücadele yapılabilir. Ancak fareler zeki canlılar olduğu için sisleme ilaçlama esnasında dışarı kaçarak kurtulabilir. Bu yöntemler içinde en doğrusu hiç kuşkusuz istasyonlu fare ilaçlamadır. Fare ilaçlama firmaları tarafından görevlendirilen, eğitimli ve tecrübeli kişiler tarafından farelerin saklanma alanları ve geçiş hatlarına istasyon içinde fare ilaçları bırakılır. İstasyonlu ilaçlama, fabrika, bahçe, tarla, bodrum gibi büyük mekanlarda oldukça yararlıdır.

Farelerin çok fazla olduğu mekanlarda içerisinde mum bloklar, pelet yada fare pastası bulunan bir aparttır dikdörtgen şeklindeki kutucuklar. Fare bu ilacı yedikten sonra ciddi şekilde susuzluk yaşar ve su içmeye mecbur olur. Su içtikten sonra zehir hızla kana karışarak zehirlenir ve ölür. Ölüm istasyon içerisinde gerçekleşmediği için koku bırakmaz. Sağlıklı ve son derece tercih edilen bir yöntemdir. Ev, iş yeri gibi alanlarda da uygulanan istasyon, çocukların ulaşamayacakları şekilde kilitli bir aparattır.

Fareler Neyle Ve Nasıl Beslenir?

Fareler, her türlü insan ve hayvan gıdalarıyla beslenen kemirgen canlılardır. Türlerine bağlı olarak suda yaşayan canlılarla hatta kimi böceklerle dahi beslenebilmektedirler. Yine fare türüne göre bitkiler, meyve, sebzeler, ekin kökleri, yeşillikler ile beslenme ihtiyacını karşılar. Farelerin her türü insan sağlığı için tehlike anlamına gelir. Sağlığın yanı sıra maddi kayıplar da ortaya çıkacağı için fare çeşitlerine karşı mutlaka önlem alınmalıdır. Lağım sularında, çöplüklerde görülen fareler bu tür yerlerden gelerek evlere ciddi mikrop taşırlar.

Etrafa bıraktıkları salya ve pislikleri yoluyla birçok hastalığa neden olabilirler. Kemirgen olmaları sebebiyle etraftaki eşyalara verdikleri durumlara sıkça rastlanır. Farelerin dişleri kemirme işinden sonra daha fazla güçlenen bir yapıdadır. Çünkü dişler kendini törpüler ve hızla yenilenir. Bazı fareler kemirdikleri kabloların çıkardıkları yangınlar sonucu çok büyük maddi kayıplara neden olmuştur. Psikolojik olarak da insanları etkileyen özellikleri ile hiç hoşlanılmazlar. Fare ilaçlama şirketleri fareleri yok etmede uzmandır.

Farelerin Zararları

Fareler bazen gözle görülmeseler bile bazı belirtiler sonucu eve fare girdiği anlaşılabilir. Yiyecek arayışında olan fareler özellikle geceleri aktif halde mutfaklarda cirit atarlar. Çıkardıkları tıkırtılar sonucunda fark edilen fare, yiyecek üzerlerine bıraktığı pislikler sonucunda da varlığını açık eder. Böyle durumlarda ne gibi önlemler almaları gerektikleri hakkında bilinçsiz insanların fare ile mücadelesi zaman kaybıdır. Ancak günümüzde çok kolay yollarla fare ilaçlama uygulamaları yapılır.

İstasyon ve dumanlı ilaçlama ilaçlamalar bu kemirgenler için tercih edilenlerdendir. Ayrıca fareler, aç kaldıklarında kişiler uyurken ince dokulu parmak, dudak, kulak gibi uzuvlarını ısırabilirler. Bu ısırmayı tükürüklerinden salgıladıkları narkoz etkisiyle daha kolay hale getirip hiç farketmeden ciddi yaralanmalara yol açarlar. İnsanlar uyurken ısırılma anlarını hissetmez. Bu duruma maruz kalanlar sağlık kuruluşlarından yardım almalıdır. Evdeki fareleri yok etmek içinde bir an önce fare ilaçlama servisi alınmalıdır.

Fare İlaçlama Fiyatları

Efor ilaçlama firmamız fare ilaçlama fiyatları konusunda gerçekçi fiyatlandırmaya özen gösterir. Genel haşere mücadelesi sırasında kullandığı tüm cihazlar birinci kalite cihazlar ve kullandığımız ilaçlar en kaliteli olanlardır. İşlem sırasında Sağlık Bakanlığı onaylı insan sağlığına zarar vermeyen ilaçlar kullanmaktan asla vaz geçmeyiz. İlaçlama ücretleri sadece haşere türüne ve alanın büyüklüğüne göre değişmektedir.

Kokusuz ilaçlar ile jel ilaçlama için uygulanan ilaçlama fiyatları bir birine son derece yakındır. Fare problemleri, genel olarak evlerimizde ve iş yerlerimizde oldukça fazla görülür.Bu nedenle fare problemleriyle mücadele için çeşitli ilaçlama yöntemi ve fare ilaçları geliştirilmiştir. Fare problemlerini genellikle kişisel yöntemlerimizle ortadan kaldırmak mümkün olmaz.

Bunun için tasarlanmış olan fare ilaçları, her ne kadar ihtiyacımızı karşılıyor olsa da, ilaçların kuvvetli bileşenleri, bilinçli bir ekip denetiminde olmalıdır. Bu sebeple bu ilaçların kullanımında mümkün olduğunca dikkat edilmesi gerekmekte profesyonel fare ilaçlama ekiplerinden destek alınmalıdır. Fare ilaçlama fiyatları gereğinden ucuz olursa sonuç sizin aleyhinize işleyecektir. Bu nedenle profesyonel fare ilaçlama şarttır.

Fare İlaçlama Şirketlerinin Önemi

Fare ilaçlama firmaları geliştirmiş oldukları etkili ilaçlama yöntemleri ve profesyonel ilaçlama ekipleri ile öne çıkar. Fare problemlerinin ortadan kaldırması için doğru ilaçlar kadar, uzman bir uygulama yapılması gerekir. Fare problemlerinin kısa sürelerde çok daha sağlıklı şekillerde ortadan kaldırılması için profesyonel fare ilaçlama servislerinden yardım alınmalıdır. Fare ilaçlama işlemleri genellikle sıvı ilaçlama yöntemleri ile yapılmaz.

Fare imhası için özel olarak tasarlanış olan ilaçlar ve istasyonlarla fare mücadelesi gerçekleşmektedir. Bu sistemlerin nasıl uygulanacağı konusunda en yetkili kişiler fare ilaçlama ekipleridir. Ev ya da iş yerlerimizde meydana gelen fare problemlerini profesyonel fare ilaçlama ekipleri çok daha kısa zamanda sorun olmaktan çıkarır. Fare İlaçlama firmamız, her türlü teknik ekip ve cihazla, fare problemlerini kısa sürelerde ortadan kaldırmaktadır.

Profesyonel ilaçlama ekibimiz, özel olarak geliştirilmiş olan ilaçlama cihazları ve Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış olan ilaçlarla birlikte böcek ve fare problemlerinizi kısa sürede ortadan kaldırmaktadır. Sizler de etkili ilaçlama yöntemlerimizden faydalanmak isterseniz, sitemizde bulunan iletişim numaralarımızdan bize ulaşarak fare ve böcek şikayetlerinize karşı ilaçlama servisi talep edebilirsiniz.

Fare En Çok Nerelerde Bulunur?

Fareler, soğuk iklimlerden sıcak iklimlere kadar her türlü ortamda yaşamlarını sürdürebilen toplu yaşamayı seven kemirici hayvanlardır. Donmuş topraklar ve besin kaynaklarının azlığı nedeniyle yaşam sürdüremediği tek bölge Antarktika bölgesi olarak öne çıkar ve diğer tüm kıtalarda yaşarlar. Tropikal bölgelerde, tarım alanlarında, insanların yaşam sürdükleri bölgelerde, besin ve barınma ihtiyaçlarını rahatlıkla karşıladıkları için oldukça yaygın görülürler.

Bakteri ve mikrop barındıran alanları yaşam alanı olarak tercih ettikleri için insan sağlığı açısından son derece tehikelidirler. Özellikle lağım fareleri, lağımlarda, depolarda, kanalizasyon borularında, ormanlık alanlarda fazlaca görülen iri fare türleridir. Bu türler tehlikeli hastalığın zemini oluşmaktadır. Çatı faresi olarak adlandırılan türleri de insanların yaşam alanlarına daha yakın bölgelerde yaşamlarını sürdürmektedir.

Veba hastalığının zeminini oluşturan ve bu hastalığın yayılmasına sebep olan fare türü çatı faresidir. Yaşam alanlarımıza dahil olan ve bizlere zarar verme olasılığı yüksek olan farelerin, kalıcı bir şekilde imha edilebilmesi için çeşitli fare ilaçlama yöntemi geliştirilmiştir. Fareler ile mücadele konusunda efor ilaçlama size ilaçlama desteği vermektedir.

Fareler İle Mücadele Nasıl Olur?

Fare ilaçlama yöntemleri, ilaçlama yapılacak mekana göre belirli yöntem ve uygulama sıklığını zorunlu kılar. Geniş alanlarda meydana gelen fare problemlerinin ortadan kaldırılması için genellikle istasyonlu fare mücadelesi daha pratiktir. Sıvı ilaçlama yöntemleriyle fareler imha olmaz. Ancak kapalı alanlarda sadece sisleme yöntem etkili olabilir. Fare ilaçlamaları için geliştirilmiş olan etkili ilaçlama yöntemi fare istasyonları ile yapılır.

Fare istasyonları, fare ilacını muhafaza eden, ilacı dış etkenlerden korumakta olan özellikleri ile hem güvenli hemde daha uzun süre işlev görür. İstasyon ile fareler ile mücadele canlı türlerinin ilaçtan etkilenmesini engelleyen aparatlardır. Bu aparatlar sayesinde geniş alanlarda meydana gelen yoğun fare istilalarının önüne geçmek mümkündür. İstasyon içindeki ilacı yiyen fareler, susuzluk ihtiyacı hissederek su arayışına girmekte ve suyu içmeleriyle birlikte zehirlenerek ölmektedir.

Fare problemlerinin ortadan kaldırılması için tasarlanmış olan ilaçlama yöntemlerinden biri de zehirli toz ve buğday şeklinde üretilmekte olan fare ilaçlarıdır. Ancak son yıllarda kullanımı giderek düşmüştür. Fareler ile mücadele için bilinçli fare ilaçlama şirketlerinden böcek ilaçlama servisi almalısınız. Fareler nasıl yok edilir? tam olarak bilmeden zararlı fareleri evlerden arındırmak asla kolay olmayacaktır.

Etiketler
Efor İlaçlama İstanbul İlaçlama Firması

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir