Efor Böcek İlaçlama

Eve hamam böceği neden gelir

 Evleri hamam böceklerinden arındırmakEve hamam böceği neden gelir? Böceklerin yaşam alanları genellikle lağım kanalları, yeşil ve ormanlık alanlar ile bataklık bölgeler olmasına karşın sık, sık evlere girerler.  Bunun sebebi binaların boru bağlantılarını takip ederek lavabo deliklerinden evlere girip yumurta bırakarak üremeleridir. Hamam böceği yuvaları evlerde mutfak dolaplarının arka kısımları, mutfak tezgahı altları, kapı çerçevelerinin içi, ve parke araları ile beyaz eşyaların motor bölümleridir. Eve hamam böceği neden gelir sorusuna en doğru yanıt hiç kuşkusuz zayıf noktaların fazla olması, bina etrafı ve apartmanların koridorlarına bırakılan çöpler adeta böcek çekici bir etki sunar. Evlere hamam böceği girmesini önlemek için bazı küçük önlemler alınarak hamam böceklerinin evlerde üremesi engellenebilir.

Öncelikle kapı altlarındaki boşlukların kapatılması, pencerelere sineklik yaptırılıp banyo, tuvalet havalandırmalarının geceleri kapatılması mümkünse ızgara ile önlem alınmasıdır. Lavabo giderlerine plastik kapak alarak kapatmakta oldukça büyük fayda sağlar. Evden hamam böceğini uzak tutmak için bu tedbirler çok faydalıdır. Ayrıca mutfakta çöp bırakılmamalı, yemek artığı ve bulaşık tencere tabak lavabo içinde bekletilmemelidir. Evde böcek istilasını önlemenin en iyi yolu ilaçlama yaptırmak olsa da uzun süre böceklerden kurtulmak için giriş yolları kapatılmalıdır.

Evleri hamam böceklerinden arındırmak

Yaz mevsimi gelince her tarafta dolaşan ve insanları sinir eden kahverengi böcek sorunu yaşayanlar evleri hamam böceklerinden arındırmak için denemedik yol bırakmazlar. Ancak ucuz ilaçlar ve tablet böcek yemleri ile bu zararlılar önlenemez. Eve hamam böceği neden gelir? yukarıda kısaca anlattık. Böcekler gerek açıktaki gıdalar ve çöpler, gerek kokuya duyarlı olanlar kokuyu takip ederek girerken bazı böcek çeşitleri ise avlanmak için avını takip ederken açık yerlerden evlere girip buralara yerleşir. Kısacası böcek sorunu yaşanmasında en önemli sebep böceklere giriş alanı bırakılmasıdır. Eve böcek girişini önleme konusunda önce ilaçlama yaptırılmalı daha sonra gider ve havalandırmalar
geceleri kapatılmalıdır.

Böceklerin en sevdiği ortamlar pis, karanlık, nemli ve yağ kalıntısı bulunan bölgeler olup sık, sık evler temizlenmeli, ortalıkta ekmek kırıntısı, çöp, şekerli gıda benzeri maddeler kesinlikle bırakılmamalıdır. Hamam böcekleri çok pis ve çokta çabuk evleri sarar. Bu sebeple erken önlem almak ilk hamam böceğinin evde görülmesi ile zaman kaybetmeden evde hamam böceği ilaçlama yaptırmak en akılcı yoldur. Bir kaç böcekten ne olacak diyerek önemsememek yapılacak en büyük hatalardan biridir. Çünkü tek bir hamam böceği bile bir kaç ayda yüzlerce hamam böceği üremesine yol açar. Eve hamam böceği neden gelir diyorsanız evde yeterli tedbir almadığınız çok açıktır.

Pin It on Pinterest