Efor Böcek İlaçlama

Ev faresi ilaçlama

ev faresi ilaçlama

İnsanların genel olarak bildiği fare ismi olan fındık faresi ev faresi olarak ta isimlendirilir. Ev faresi ilaçlama daire ve apartman içine girip insanları huzursuz eden bu küçük yapılı farelerin yaşam alanlarından uzaklaştırılması için önemli bir ilaçlama türüdür. Fındık faresi ilaçlama bazı insanların sandığının aksine sıvı ilaçlar ile yapılmamakta fare mücadele yöntemleri ve ev faresi ilaçlama şekli istasyon kurularak içine fare pastası, fare bloğu,klaret yem ve fare zehirleri uygulanarak yapılmaktadır. Fareler ile mücadelede kullanılan fare istasyonları fareleri yakalamak için kullanılmaz. Ev faresi ilaçlama yaptırmak isteyen bazı insanlar fare istasyonu ile yapılan uygulamanın fareyi yakalama ve öldürme özelliği olduğunu sanmalarından dolayı böyle bir açıklamayı uygun gördük. Fare istasyonları farelerin içerisine konulan fare ilaçlarının etrafa dağılmasını ve insanlar için zehirlenme riskini önlemesini sağladığı gibi farelerin daha rahat yemleri yemesini sağlamaktadır. Ev faresi ilaçlama fare istasyonları ile yapıldığı takdirde daha güvenli olmakla birlikte fare istasyonu kullanmadan da fareler ile mücadele etmek mümkündür. Fındık faresi ilaçlama deneyimli ekiplerin yapması gereken bir yöntem olup fare ilaçlama bazı koşulların yerine getirilmesi zorunlu olan bir uygulamadır. Ev fareleri ve fındık fareleri zeki hayvanlar olup insan tenine karşı aşırı duyarlı olan kemirgenler olup bilinçsiz bir şekilde yapılacak ev faresi ilaçlama kesinlikle hiç bir işe yaramayacaktır.

Ev fareleri hakkında

Fındık fareleri açık kahverengi veya gri ile siyah arası renkte kısa tüylerle kaplı olup, göbek kısımları daha açık renktedir. Kulaklarında ve kuyruğunda da vücudundakinden daha az olmak kaydıyla, tüy bulunmaktadır. Yetişkin fareler 12-30 gram arası ağırlıkta olup, burundan kuyruk ucuna kadar 20 cm’e kadar büyüklüğe ulaşabilirler. Dışkıları çubuk şeklinde ve her iki tarafı sivri uçludur. Ev faresi ilaçlama için öncelikle farelerin beslenme şeklinin ve kullanılacak fare ilaçlarının özelliklerinin iyi bilinmesi gereklidir. Fındık faresinin alışkanlıkları normalde, fındık fareleri yuvalarını çiftlik alanlarında, otlu ve ağaçlık alanlarda karanlık ve doğal şartlara karşı korunaklı ve hazır besin kaynaklarına yakın mesafede olan yerlerde yaparlar. Çok meraklı bir tabiata sahip olan fındık faresi gününü mıntıkasında dolaşarak geçirip yeni veya anormal şeyleri araştırır. Fındık faresi, beslenmesinde, eğer varsa, tohum ve fındığı tercih eder ama, aslında bu fırsatçı hayvan bulduğu her şeyi yemektedir. Fındık faresi ilaçlama ve ev faresi ilaçlama da kullanılan yemler çok çekici olmasına rağmen fındık faresi zaman zaman yem çekingenliği gösterir. Dışarıdaki sıcaklık düşmeye başladığı zaman, kış uykusuna yatmadıkları için, fındık fareleri yaşamak için daha sıcak yerler aramaya başlar. Çoğu kez, etrafa yayılan yiyecek kokusu ve sıcaklığın etkisiyle, fındık fareleri binalara girebilmek için, kablo hatları, boru ağızları ve kapı altı boşlukları gibi her türlü girişten faydalanırlar. Bu sebeple ev faresi ilaçlama deneyimli ekipler tarafından yapıldığı takdirde başarıya ulaşır amatör bir yöntem fareler için pek başarı şansına sahip olamaz.fındık faresi ilaçlama

Ev faresi ve fındık farelerinde üreme

Fındık faresi çok hızlı üremesiyle bilinmektedir. Dişi bir ev faresi, her bir doğumda ortalama altı yavru olmak üzere her yıl sekize kadar doğum yapabilmektedir. 21 günlük hamilelik sonrası, bu ev faresi yavruları tüysüz, gözleri kapalı ve tümüyle annelerine bağımlı olarak doğarlar. Yaklaşık 21 günde ergin fareler sütten kesilip çevrelerini keşfetmek için yuvalarından uzakta kısa gezintiler yapmaya başlayabilir. Farelerin çoğu yaklaşık 35 günlükken cinsel olgunluğa ulaşır ve altı haftalık olduklarında çiftleşmeye başlar. Fındık Faresi İstilasının Belirtileri Görülmeler genellikle akşamları hareket halinde olsalar da, fındık farelerini gündüz vakti de evinizde dolaşırken görmeniz mümkündür. Bu hayvanlar sıklıkla duvarların etrafında koştururken ya da normalde sakin olan saklanma yerlerinden kaçarken görülürler. Nerede fare varsa orada dışkı vardır. fare pisliklerine hayvanların ziyaret ettiği veya dolaştığı her yerde rastlanılması olağandır. Yaklaşık 3 ila 6 mm uzunluğunda olan bu dışkılar uçları sivri çubuk şeklinde olabilir. Genel olarak boyutları ve görünümleri benzer olsa da farenin dışkısında farenin kendisini kaşıması nedeniyle tüy olabilir. Fındık fareleri keskin bir duyma hissine sahiptir ve diğer farelerle ciyaklamaya benzer tiz bir sesle iletişim kurar. Bu ciyaklamaların bazısı insanlar için duyulabilir olsa da diğerleri ses ötesi aralığındadır. Sıradan fındık faresi 12-22 gram arası olup 20 cm’e kadar büyüyebilir. Siyah ile açık kahve veya gri renkte, kısa tüylü ve gövdesi daha açık renklidir. Ev faresi ilaçlama uzmanlık gerektiren bir iş olup fareleri yakalamak fiziksel olarak oldukça zor bir işlem olup çok seri eden fındık fareleri hemen ulaşılması zor bir bölgeye kaçarak izini kaybettirir. Efor ilaçlama ekibi ev faresi ilaçlama ve fındık fareleri ile mücadele konusunda etkili fare pastası ve fare blokları ile sizlerin fare şikayetlerinize çözümler sunmaktadır. Pire çeşitleri‘ni biliyor musunuz?

Pin It on Pinterest