Efor Böcek İlaçlama

Eşek arısı ilaçlama

Esek arısı ilaçlama

Sarı eşek arıları arı türleri arasında tehlikeli bir tür olup bal arılarına oranla çok daha saldırgan ve binaların çatı aralarına daha fazla yuva yapan türlerdir. Arılar ile mücadelede eşek arısı ilaçlama ayrı bir yer tutar bu nedenle eşek arısı ilaçlama ekipleri deneyimli elemanlar ve profesyonel arı imha kimyasalları ile arılara karşı yok edici özellikte hizmet vermeli arı ilaçlaması yapılan alanlarda arıların tekrar üremesini önleyici özellikte uzun süre kalıcı etki taşıyan kaliteli arı mücadele ürünleri kullanmalıdır. Apartman ve sitelerde eşek arısı ilaçlama amatörce yapılabilecek bir uygulama olmayıp hem çok tehlikeli hem başarısız olunmaya sebeptir. Eşek arılarının önlenmesi için arı ilaçlama hakkında yeteri kadar bilgi ve donanıma sahip ekipler ile çalışılmalı arıların üreme alanları ve çok zor yerlere kovanlarını kuran ve alınması hayli güç olan arıların imhası ancak gerekli tedbirleri alıp arıların etrafa saldırmasını önleyecek şekilde çok ani etki gösteren arı ilaçları kullanarak yapılmalıdır. Efor eşek arısı ilaçlama ekibi uzun deneyimler sonucu en zorlu bölgelerdeki arıların bile yok edilmesini bilen gerekli alanlarda arıların kovanlarını çıkarıp arı yuvasını imha eden bilinçli bir ekiple arıları imha etmektedir.

Eşek arılarının özellikleri

Eşek arıları zar kanatlılar takımından, zehirli iğnesi olan, vücudu sarı, siyah çizgi desenli, oldukça iri türleride olan bir yaban arısıdır. Uzunlukları, arı beyinde 30 mm, erkek arılar da2,5 cm, işçi arılarda 23 mm olur. Ağaç kovuklarına ve çatılara yuvalanan eşek arılarının yuvaları, bitkisel maddelerin tükürükle karıştırılmasından oluşmuş, kağıda benzer peteklerle döşelidir. Yaz aylarında bal arısı sahiplerinin en büyük düşmanı olan yaban arısı sarı renkli eşek arısı, bal arılarının kovanına saldırıp yağma yaparlar. Birkaç tane eşek arısı bir kovan bastığında yüzlerce arıyı kısa sürede öldürebilir. Bal arısı yetiştiricileri yaz boyu eşek arısı ilaçlama yapmak için ve arıların imha edilmesi için çözüm aramaktadır. Yaban arısı ve eşek arıları sadece bal arılarına değil insanlara da zarar verir. Tehlike anında zehirli iğnesi ile insanları sokan eşek arısı, ağrı, ödem ve ciddi alerjik reaksiyonlara yol açar. Yüz ve boyun bölgesinden yaban arısı sokması durumunda, ısırılan bölgenin zehre olan tepkimesi sonucu, nefes kanalları ve bu bölgedeki diğer damarların şişmesi durumunda ölümcül vakalar ortaya çıkmaktadır. Eşek arısı ilaçlama insanların güvenliği için oldukça önemli bir uygulama şekli olup yuvalarının yakınında yüksek sesli yada gürültülü eylemlerden kaçınmaya dikkat edilmelidir. Yüksek ses eşek arılarında kışkırtıcı etki meydana getirip toplu halde insanlara saldırmalarına neden olur. Bu nedenle iş yerleri ve çocukların çokça bulunduğu bölgelerde arı kovanı olması halinde buralarda mutlaka eşek arısı ilaçlama hizmeti alınması insan sağlığının tehlikeden korunması için zorunludur.eşek arıları ile nasıl mücadele edilir

Eşek arıları ile mücadele nasıl yapılır?

Eşek arıları ile mücadele de öncelikle binaların içine girdikleri duvar delikleri gerekli ilaçlama yapıldıktan sonra uygun malzemelerle kapatılmalıdır. Eşek arılarının yuvaları tespit edilip, ilaçlama şirketleri tarafından eşek arısı ilaçlaması yaptırmak gerekir. Eşek arıları ile mücadelede yaban arısı ilaçlama hizmetini %100 garantili olarak bilinçli bir biçimde ne yaptığını bilen profesyonel arı ilaçlaması yapan ekiplerden almanın önemi çok önemlidir. İlaçlama firmamızı eşek arısı ilaçlama yaptırmak için aradığınız zaman sizlerin arı sorunlarınızı en doğru biçimde ortadan kaldıracak arı kovanlarını imha edip sizin arı şikayetlerinize son verecek bir hizmet almanın rahatlığı içinde arı sorunlarınızdan kurtulabilirsiniz. Efor ilaçlama gerek zehirli böceklerin imha edilmesi gerek eşek arısı ilaçlama taleplerinizde sizlerin tüm arı şikayetlerinize kalıcı ve etkili çözümler sunarak mekanlarınız da huzur içinde yaşam sürmenize yardımcı olmaktadır. Evde arı ilaçlama nasıl yapılmalıdır?

Pin It on Pinterest