Efor Böcek İlaçlama

Zor önlenen böceklerin yok edilmesinde Ulv böcek ilaçlama oldukça fazla kullanılır. Yöntem olarak Dumanlı İlaçlama tekniği olup kapalı mekanlarda en etkili ilaçlama türüdür. Sisleme yöntemle uygulanan böcek ilacı spreyli uygulamaya oranla beş kat daha ani öldürücü etki sağlar. Sıcaklığın artması ile açık ve kapalı alanlarda böcek şikayetleri en üst seviyelere ulaşır. İşte bu böceklerden bazıları insanların adeta kabusu haline gelir. Özellikle gözle çok zor görülen küçük beyaz böcekler pek çok insan tarafından toz sanılmaktadır. geç fark edildiği içinde evi istila eder.

Dumanlı böcek ilaçlama işte bu tür toz akarı ve rutubet böcekleri için bile en etkili yöntemdir. Bir Başka Dumanlı İlaçlama Şekli ise sıcak termal sisleme yöntemi olup, açık alanlarda sinek mücadelesinde kullanılır. Ambar zararlıları ve depolar için kullanılan bir diğer yöntem ise fumigantlar ile yapılan fumigasyon uygulamasıdır. Bu yöntem halk arasında gazla yada bomba yöntem diyede bilinmektedir. Bu saydığımız yöntemler kesinlikle profesyonel ilaçlama firmaları tarafından yeterli donanım ve eğitimle uygulanır. Amatör olarak kesinlikle yapılması mümkün değildir.

Böcekler İçin Kullanılan İlaçlama Şekilleri

Her mevsimde karşı karşıya kaldığınız böcek ve kemirgenler hem sağlık hemde maddi kayba yol açar. Bu zararlı böcek ve haşereler erken önlem alınmadığı zaman sürekli üreyerek çoğalmaktadır. Ciddi sağlık sorunlarını tetikleyen haşerelerden kalıcı bir şekilde kurtulmak istiyorsanız doğru firmayı seçmelisiniz. Böcek ilaçlamada kullanılan ilaçlama yöntemleri kokusuz, jel, kokulu, ilaçlar ile yapılan ilaçlama türleridir. Kokulu ilaçlama hem sıvı, hemde dumanlama şeklinde yapılır. Aynı şekilde kokusuz ilaçlama da her iki yöntemle uygulanabilir.

Jel ilaçlama şekli ise kendi özel ambalajında olup kullanıma hazır olarak bulunur. Tüm bu ilaçlama tekniklerini profesyonel böcek ilaçlama şirketlerinden almanız gerekir. Beraber çalışacağınız böcek ilaçlama şirketi dumanlı, kokulu,püskürtme ve jel olmak üzere tüm bu ilaçlama tekniğini sizlerle paylaşacak ve böcek türüne göre hangisinin seçileceğini tavsiye edecektir. Bu konuda dikkat edilmesi gereken konulardan biri de haşerenin türüne en uygun ilaçlama yönteminin tercih edilmesi olacaktır. Yanlış ilaçlama şekli seçildiği zaman sonuç kesinlikle olumsuz olacaktır.

Dumanlı İlaçlamanın Avantajları

Özellikle ısıran ve zehirli böceklerin yoğun görüldüğü bölgelerde ani öldürücü ilaç ve teknik şarttır. Yok edilmesi zor haşere türleri için kısa sürede sonuç alınan ideal bir yöntem olan dumanlı ilaçlama en büyük yardımcıdır. Özellikle zehirli böcek türlerinin kısa zaman içerisinde yok olmasına imkan tanımaktadır. Zor kontrol altına alınan haşereler üzerinde bile pratik çözümler üretmeyi mümkün kılan dumanlı ilaçlama uygulaması son zamanlarda çoğu firma tarafından yasak denilerek kullanılmamaktadır. Bunda asıl etken elektrikli ulv makinesinin çok zor temin edilmesidir.

İlaçlama konusunda ilk tercihiniz kesinlikle donanımlı ve profesyonel böcek ilaçlama şirketi olmalıdır. Sağlık Bakanlığı’nın onaylamış olduğu böcek ilaçları özenle seçilmeli ve insan sağlığına zararsız bir yöntem olarak uygulanmalıdır. En etkili ilaçlama yöntemlerini kullanan böcek ilaçlama servisimiz kemirgen, hamam böceği, nem böceği, yılan, salyangoz, kene ve pire haşerelerini tek sefer de yok etmek için alanında en etkili ilaçları kullanır. Ancak buna karşın bazı böcek çeşitleri dip bölgelere saklandığı için tek seferde ortadan kaldırılamaz. Bu durumda ikinci bir ilaçlama şarttır.

Böceksiz Mekanlar SağlıyoruzBöcek Türüne Öze İlaçlamaİnsan Sağlığına Zararsız İlaçlarProfesyonel Çözüm OrtağınızYaşam Alanlarınız Koruma AltındaEntegre Haşere Mücadele HizmetiUzman Ve Donanımlı EkipPeriyodik İlaçlama Servisi
Böceksiz Mekanlar Sağlıyoruz
Böcek Türüne Öze İlaçlama
İnsan Sağlığına Zararsız İlaçlar
Profesyonel Çözüm Ortağınız
Yaşam Alanlarınız Koruma Altında
Entegre Haşere Mücadele Hizmeti
Uzman Ve Donanımlı Ekip
Periyodik İlaçlama Servisi

Dumanlı İlaçlama Nasıl yapılır?

Zor ölen böceklerden kurtulmak sanıldığı kadar kolay değildir. Bunun için yüksek etkili haşere ilaçları ve bazı böcekler için fumigasyon yada sisleme ilaçlama yöntemi alınması zorunludur. Dumanlı ilaçlama elektrikli cihaz ile partiküler parçacıklara bölünerek ortama salınır. 40 İle 50 mikron boyutundaki bu parçacıklar havada bir saat kadar asılı kalarak daha sonra ortamın zeminine çöker. Buharlı ilaçlamada amaç böceklerin saklandıkları bölgelerden çıkarılarak ilacın etkisi ile çok kısa zamanda imha edilmesidir. Spreyli uygulama sadece böceklerin ilaçla temasında haşereyi öldürür.

Dumanlı böcek ilaçlamanın yapılışı son derece bilinçli olmak zorundadır. Dairelerde kapıların ve pencerelerin sıkıca kapalı olması gerekir. Pencere, havalandırma, benzeri bölgeler kontrol edilerek kapalı olduğundan emin olunmalıdır. İlaç aktif maddesinin havaya karışması ile ortamdaki havayı zehirler ve çok ani şekilde etki gösterir. İlaçlama öncesi ve ilaçlamadan sonra gerekli tedbirleri almak ve evde temizlik yapmak gerekir. İçeride evcil hayvan kesinlikle olmamalıdır. Buharlı İlaçlama mutlaka bilerek ve tüm tedbirler alınarak yapılmalıdır. Aksi durumda böcek ilacı zehirlenmesi yaşanabilir.

Pin It on Pinterest