Efor Böcek İlaçlama

Çıyanları ne kadar tanıyorsunuz?

ÇIYAN İLE MÜCADELE

Çiyanla mücadele için en büyük ve etkili yol ilaçlama yapmaktır.Bu böcek ilaçlama kesinlikle işinde tecrübeli Çıyan ilaçlama servisleri yardımı ile yapılmalıdır. Yoksa çıyanları yok etmek imkansızdır çoğalmalarına yol açmış da olursunuz.

ÇIYAN ZEHİRLİ MİDİR?

Çıyanlar ayaklarında zehirli kesecikler bulundurur. Bu sebeple temas anında büyük riskler taşımaktadır. Çıyan ısırması diye adlandırılan bu olay da kaşınmalar ve kızarmalar meydana geliyor. Bazende mide bulantısı ve baş ağrısı yapabiliyor. Durumun daha kötü olmaması için kesinlikle bir doktora başvurulmalıdır.

çiyan ilaçlama

ÇIYAN İLACI

Çıyan ilaçları diğer böcek ilaçlarından farklıdır ve bu bilinmeden bilinçsiz bir şekilde uygulanan aynı ilaçlar hiç bir etki vermeyecektir. En doğru yol bir ilaçlama firmasından profesyonel yardım almaktır. Böylece de en sağlıklı ilaçlama yöntemi uygulanır.

ÇIYAN SOKMASI

Çıyanlar etki-tepki olayı olmadan bir sokma gerçekleşmez fakat duruma göre farklılık da gösterebilir. Çıyan sokması denilen olay bu canlı türünün bacaklarını saplamasıdır. Bu da sağlık açısından çok riskli durumlar oluşturmaktadır. Diğer böcek türlerini yiyerek bu canlılarda temas halinde bile hastalık bulaşması mümkündür. Bu nedenle de sıklıkla çıyan ilaçlaması yapılmalı ve bu riskten kendimizi ve sevdiklerimizi korumamız gerekecektir. Gümüş böceği ilaçlama hakkında neler biliyorsunuz?

Pin It on Pinterest