Efor Böcek İlaçlama

Çiyan ilaçlama neden önemlidir?

çiyan ilaçlama

Kırkayak adı ile de bilinen haşereye de benzeyen çiyan, zehirli bir canlı olup sıklıkla etrafta görülebilmektedir. Çiyanın vücudunu oluşturan boğumlarda bulunan ayaklar zehirlidir. Bu nedenle çiyan sokması telafisi zor sonuçlara neden olabilmektedir. Yaşadıkları ortama göre değişkenlik gösteren çiyanlar, 30 cm’e varan boylara sahip olmaktadır. Siyah, mavi, kahverengi, sarı çiyan gibi türleri bulunan bu haşere, genellikle dış ortamlarda yaşamaktadır. Toprağın derin kısımlarına, ağaç kovuklarına ve taş diplerine yuvalanan çiyanlar, nemli ortamda yaşamayı tercih etmektedir.

Efor çiyan ilaçlama firmamız evinizde,çalışma yerlerinizde ve bütün yerlerde sizlere en güvenilir ilaçlama  hizmeti verip sizleri böceklerden kurtarıyor.7/24 ilaçlama hizmetlerimiz ile size destek vermek için hazırız. Efor ilaçlama şirketimiz profesyonel ve tecrübeli personelleriyle böcek ilaçlama hizmeti vererek sorunu kesinlikle çözmektedir.

çiyan

Çiyan İlaçlama Neden Önemlidir?

Çiyan, zehirli bir haşere türü olduğu için insan sağlığı üzerinde diğer haşerelerden daha fazla zararlı olmaktadır. Özellikle çiyan sokması durumu ile karşılaşıldığında, vücutta şişme, kaşıntı,  kızarıklık ve kuvvetli ağrı hissedilmektedir. Çiyan soktuğu kişide halsizlik, mide bulantısı, iştahsızlık ve baş ağrısı gibi sağlık sorunları ortaya çıkmaktadır. Böyle bir durumda derhal bir sağlık kuruluşuna başvurulmalı ve çiyanın görüldüğü ortam da profesyonel olarak ilaçlanmalıdır. Gümüş böceği mücadele uygulamalarını biliyor musunuz?

Pin It on Pinterest