Efor Böcek İlaçlama

Çiyan böceklerinin zehiri

çiyan ilaçlama

Çiyanlar zehirli böcekler grubunda yerini alır. Kırkayak ile görünüş benzerliği vardır. Ancak çiyanlar zehirli olma özelliği ile kırkayaktan daha tehlikeli  ve zararlı bir canlıdır. Bu sebeple yaşam çevresinde görülen çiyan ilaçlama ihmal edilmemeli, çiyan ilaçlama yaptırılması şarttır. Çiyanlar uzun vücutlu olan ve oldukça hızlı hareket eden canlılardır. Genellikle geceleri hareket halinde olurlar. Hızlı hareket etmeleri sayesinde insanların dikkatini çekmezler. Çiyan sokmasına maruz kalan kişilerin yapılacak ilk müdahale, çiyanın ısırdığı bölgenin biraz yukarısını sıkıca bağlamak ve kan dolaşımını yavaşlatmak olacaktır. Daha sonra muhakkak sağlık kuruluşuna gidilmelidir. Böcek ilaçlama bu canlıdan korunabilmek için uygulanan işlemlerdir. Çiyanlardan korunabilmek için kişisel mücadelelere başvurulmamalıdır. Kişilerin yanlış uygulayabileceği ilaçlamalar insan sağlığını tehdit edebilir.

çiyan

Çiyan Böcekleri Zehirli mi?

Boyları tropik iklimlerde 30 cm’e kadar ulaşabilir. Yapısı büyük olan çiyanlar zehirlidir. Çiyanlar soğuk alanları sevmezler. Diğer böcek türlerini yiyerek beslenirler. Hemen hemen her çeşit böcek türleri ile beslenebilirler. Çiyanların renkleri değişkenlik gösterir ancak genelde kırmızımsı renkte veya kahverenginde olurlar. Çıyanlar çoğalmalarında tek seferde onlarca yumurta bırakabilen canlılardır. Bir çıyanın ortalama 200 ayağı vardır. Zehirli canlılar olan çiyanlar, doğadaki düşmanlarına karşı bu özellikleri ile kendilerini korurlar.

Efor ilaçlama şirketi Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı ruhsat sahibi bir firmadır. Kullandığımız ilaçlar ve ilaçlama teknikleri son derece etkili sonuçlar vermektedir. Uzman ve tecrübeli ilaçlama ekibimiz ile sizlere haftanın her günü ilaçlama hizmeti sunuyoruz.Gümüş böceği ilaçlama hakkında neler biliyorsunuz?

Pin It on Pinterest