Efor Böcek İlaçlama

Böceklerden nasıl kurtuluruz?

Yaşam alanlarının davetsiz misafirleri olan böcekler kapıdan kovsanız bacadan girer misali hiç hoş karşılanmazlar. Evlerdeki böceklerden nasıl kurtuluruz diye pek çok kişi gerek bireysel ilaçlama uygulaması yaparak gerek farklı şekillerde kendi başlarına böceklerin yok edilebilmesi için böcek kovucular ve böcek yapışkanları gibi pek çok şekillerde böceklerden nasıl kurtuluruz diye arayışlar içine girerek ciddi oranda çaba ve para sarf ederler. İnsanoğlu yaşadığı sürece, böceklerde onları bir gölge gibi takip edecektir. Çünkü Böcekler insanların bıraktığı kırıntı, yere dökülen tatlı sıvı içeceklerden çeşitli besinler ve biyolojik kalıntılar ile beslenmektedir. Böcekler evlerde insanlarla hem mekan, hem de besin kaynaklarına ortaktır. Dairede görülen böceklerden nasıl kurtuluruz arayışında olan insanların yaşam alanlarında işgal ettiği bir diğer alan ise yuvalandıkları yerlerdir. Böceklerden nasıl kurtuluruz sorununu yanıtlamadan önce, böceklerin yuvalandıkları yerleri ve yaşam alanlarımıza nasıl girdiklerini gözlemleyelim. Böcek türlerinin doğal yaşam alanları dış mekanlar ve atık malzemelerin bulunduğu bölgeler olup özellikle sulak alanlarda haşere türlerinin yoğun bir biçimde bulunmasının ana nedenidir. Toprak altında pek çok böcek yaşam sürer ve binalara zayıf noktaları kullanarak girip zaman içinde daire içlerine kadar yayılıp üremelerine sebep olmaktadır.

Böcekler nerelerde yuva yapar?

Böceklerin sevdiği alanlar genellikle karanlık, loş, rutubetli, pis kokulu, nemli ve bakteri oluşumunun kolaylıkla sağlanacağı bölgelerdir. Böcekler bu alanlara hemen yerleşir ve çok hızlı bir biçimde yuvalanıp üreme yoluna giderler. Ancak bunun dışında yumurtalarını bıraktıkları alanlar bulunmakladırlar. Bu alanlar genellikle insanların sıklıkla uğramadığı ve ulaşamadığı yerlerdir. Böcekler, mutfakta tezgah altlarında, menteşeler arasında, buzdolabı, fırın ve bulaşık makinesi gibi eşyaların arkasına, bunun yanında halı altları, keçe ve yünlü ürünleri tercih ederek bu alanlara yumurtalarını bırakırlar. Böceklerden nasıl kurtuluruz sorusunun en kesin çözümü hiç kuşkusuz evde böcek ilaçlama hizmeti almak ve haşereler ile mücadelenin kimyasal yöntemler ile ortadan kaldırılması yoluna gitmektir. haşere ilacı kullanarak böceklerden nasıl kurtuluruz diye merak edenler gerek fiziksel mücadele ve gerek biyosidal ürünler ile haşereler ile mücadele tekniklerini deneme yoluna gitmektedir ancak çoğu haşere çeşidi günümüz şartlarında gerek kullanılan yanlış yöntemler ve gerekse ucuz haşere öldürücüler nedeni ile bağışıklık yöntemleri güçlenip basit usullerle başa çıkılamayacak duruma gelmelerinden dolayı kaliteli haşere kimyasalları ile zararlı böceklerin yok edilmesi kaçınılmaz bir hal almaktadır.evdeki böceklerden kurtulma yolları

Böcekler evlere nasıl girerler?

Böcekleri nemli alanlar daima kendisine çeker çünkü su ve nem böceklerin varlığını sürdürebilmesi için en önemli yaşam unsurları arasında gelmektedir. Böcekler tüm fırsatları değerlendir açık yerlerden hızla konuttara ve evlere girerek sorun haline gelirler. Lağım kanallarında yoğun olarak yaşayan zararlı böcekler banyoların borularından, mutfak lavabosundan, tuvalet giderlerinden içeri girerler. Ayrıca duvarlardaki çatlak kısımlar, ahşap malzemelerin çürümüş ve açık kısımlarından binalara sızarlar. Tesisat boruları ve açıklık kısımları arasından, kablo kenarlarında girebilmektedirler. Böceklerin evlere bulaşması genellikle fark edilmeyen boşluklar ve küçük yarıklar olup dikkat çekmeden evlere girip fark edilmeden üreyip daire içlerinde huzursuzluk kaynağı olurlar. Evdeki böceklerden nasıl kurtuluruz diyorsanız mutlaka donanımlı bir ilaçlama firmasına evinizde kaliteli bir uygulama yaptırmanız yerinde olacaktır. Zira haşere türleri dışarıdan satın alınan bir eşyanın arasında, kapı eşiklerden çok rahatça sızabilmektedir ler. Bu sebeple yaşam alanlarınızı böceklerden temizlemek için böcek ilaçlama servisi almak ve bu sevisi profesyonel uygulama yapan ekipten istemek oldukça önemlidir.

Haşereler ile mücadele yöntemleri nelerdir?

Haşereler ile mücadele yöntemleri bireysel olarak yapılamayacak özellikte olup zaten bireysel böcek ilaçlama ile böceklerden kurtulmak mümkün olamamaktadır. Ancak dışarıdan profesyonel bir böcek ilaçlama firmasından yardım alarak böceklerden nasıl kurtuluruz sorunuza en etkili çözümü alabilirsiniz. Böcekler ve diğer zararlı canlı türleri için kullanılan yöntemleri şu şekilde sıralamamız mümkündür. Sıvı İlaçlama yöntemi kokulu ve kokusuz ilaçlar kullanılarak sırt pompası ile spreyleme şeklinde uygulanır ve böceklerin yuvaları ile dolaşım alanlarına direkt yapılır. Buharlı ilaçlama şekli genelde kokulu İlaçlar kullanılarak sisleme şeklinde kapalı alanlarda daha fazla tercih edilip tüm böcekler üzerinde en kalıcı etkiye sahiptir. Jel İlaçlama uygulaması sıvı bir yöntem olmayıp şırınga halinde uygulanan özellikle hamam böceklerinin her türüne karşı etkili bir yöntem olup damlacıklar halinde uygulanır. Fare İstasyonları ve zehirli fare yemleri ile kemirgenler için yapılan fare pastası, fare bloğu ve fare yemleri ile uygulanan bir ilaçlama şekli olup fareleri imha eder.  Yukarıda saydığımız yöntemleri yaptırmak böceklerden nasıl kurtuluruz diye arayış içinde olan insanların zararlı sorunlarını yok etmede uygulanan başlıca yöntemlerdir.  Akrep ilaçları nelerdir?

Pin It on Pinterest