Efor Böcek İlaçlama

Böcek İlaçlama

Böcek İlaçlama

Evlerde ve iş yerlerinde karşılaşılan haşere şikayetlerinde çok tedbirli davranmak gerekir. Böcek İlaçlama Öncesi kısa bir ön araştırma yaparak bilgi edinilmelidir. Alınacak ilaçlama öncesi mekanda görülen haşere çeşidi hakkında ve evde ilaçlama nasıl yapılır? kısaca araştırma yapılmalıdır. Hangi ilaçlama tekniği kullanılırsa daha etkili çözüme ulaşılır araştırılarak bilgi sahibi olmalı ve ona göre evde böcek ilaçlama yaptırılmalıdır.
Çünkü en fazla karşılaştığımız şikayetler yanlış uygulanan böcek ilaçlama yöntemleri ve kalitesiz haşere ilaçları kullanılması sonrasında ortaya çıkan can sıkıcı durumlardır.

İlaçlama yaptırmadan önce hem ilaçlama şekilleri hakkında hemde mekanda görülen böcekler hakkında kısaca bilgi edinmek mühimdir. Seçilecek Böcek İlaçlama Şirketleri için yanlış seçim yapmanızı ve sonrasında zarar görmenizi önleyecektir. Örneğin hamam böcekleri için birden fazla ilaçlama türü varken fare ilaçlama durumunda sıvı yöntemler
yerine fare zehirleri kullanılması gerekecektir. Aynı şekilde zor ölen kertenkele, toz böceği, nem böceği, pire, tahta kurusu, ağaç kurdu gibi dirençli yapıdaki haşerelerin evlerden arındırılması için mutlaka çok etkili bir böcek ilaçlama şekli zorunludur.

Böcek İlaçlama Şekilleri Nelerdir?

Böcekler ile mücadele için değişik ilaçlama teknikleri ve farklı ilaçlar kullanılır. Kokusuz haşere ilaçları ile yada sırt pompası kullanılarak bazı böcek türleri önlense bile tüm böcekler bu yöntemle önlenemez. Böcek türüne göre değişik ilaçlama şekli seçmek ve bunu bilinçli olarak uygulamak gerekir. Bireysel ve amatörce mücadele asla başarıya ulaşılamayacağı için profesyonel destek alınmalıdır. Kokulu ilaçlama yaptırılması gereken böcek şikayetlerinde kokusuz ilaçlar pek bir işe yaramaz. Bazı yöntemler çok yüksek donanımı zorunlu kılar.

Bunu yaparken de profesyonel ilaçlama firmaları gerekli bilgilendirme ve önlemleri en ince ayrıntısıyla aldırır. Jel ilaçlama şekli hamam böceği türleri, karınca ve gümüş böcekleri için etkilidir. Kokusuz ilaçlama orta yoğunluklu böcek şikayetleri için etkili iken yoğun haşere sorunlarında etkisi zayıf olur. Kokulu ilaçlama tüm böceklere karşı kullanılır. Kemirgen mücadelesi fare türlerine karşı uygulanır. Böcek ilaçlama şekillerinde seçilecek ilaçların kaliteli olması ve uzman personel tarafından uygulanması esastır. Buna iyi dikkat etmek gerekir.

Böcek İlaçlamanın Önemi

Böcek ilaçlama, başlı başına bir sorun kaynağı olan böcek türleri ile ortaya çıkan şikayetlerin çözümünde en önemli hizmettir. İnsanlar konutlarının düzenli ve temiz olması için günümüzde pek çok harcama yapmakta ve eşyalar alarak ferah ortamlar için ciddi paralar harcamaktadır. Böcek İlaçlama böylesi durumlarda insanların zararlı haşere sorunları ile karşılaştığı durumlarda önemini ortaya koyar. Ev ilaçlama bu gibi durumlar için ister istemez her insan için bir kurtuluş çaresi haline gelmektedir.  Daha önce hiç görmediğiniz haşereler başınızı ciddi ağrıtır.

Bir an önce bu durumun sona ermesi için haşere ilaçlama servisi alınmaktadır. Pek çok bireysel ve kurumsal olarak haşere ilaçlama hizmeti veren servisler olmasına karşın etkili böcek ilaçlama nasıl yapılır konusunda insanlar tam olarak bilgili değildir. Profesyonel haşere ilaçlama şirketleri çalıştırdıkları eleman ve kullandıkları haşere ilaçları bakımından çok üst seviyede kaliteye önem vererek başarılı olmaktadır. Yaşam alanları insanların sürekli zaman harcadıkları mekanlar olduğu için böcek ilaçlama evlerde ve iş yerlerinde görülmeye başlayan zararlı haşerelerin buralardan arındırılması için zorunludur.

İlaçlama Servisinde Bilinçli Olmanın Avantajı

Böcekler ile mücadele ederken doğru ilaçlar ve etkili yöntemler kullanılır. Ancak kalitesiz ve zararlı içeriğe sahip böcek ilaçları, yanlış uygulama yöntemleri ve insanların gıdaları üzerine sıkılan böcek ilaçları ciddi riskler meydana getirebilir. Buda uzman ilaçlama firmaları tercih etmenin ne kadar önemli olduğunu gösterir. Böcek ilaçlamanın yapılışı mekanlardaki böcek türü ve yoğunluğu göz önüne alınarak belirlenir. Örnek verecek olursak kertenkele dirençli bir yapıya sahip olduğu için kokusuz ilaçlar ve ucuz yöntemler ile önlenemez. Önünüze gelen ilk firmadan soruşturmadan ilaçlama desteği alırsanız muhtemelen mağdur olursunuz.

Bazı ilaçlama yapan kişiler ısrarla bu zararlı için kokusuz ilaçlama yapmakta hatta kenarlar, köşeler ilaçlanınca ölür diyerek insanları yanıltıp haksız kazanç elde etmektedir. Dahada vahimi kertenkele ve zor kontrol edilen böcekler için jel ilaçlama yapanların olması daha vahimdir. Bu işi sadece kazanç odaklı sürdürmeye çalışarak hizmet bilinci ve kalitesine asla sahip olmamalarıdır. Böcek İlaçlama doğru ilaçlar, profesyonel yöntemler ve haşerelerin yapısı iyi bilinerek profesyonel yöntemlerle yapılır. Yanlış ekip en basit anlamda maddi zarar etmenize yol açacaktır. 

İlaçlamada Kullanılan İlaçların Önemi

Açık alanlar ile kapalı mekanlarda yaşanan haşere ve kemirgen şikayetleri çoğu zaman insanlara ciddi maddi kayıplar yaşatır. Üstüne üstlük sağlık sorunları ve endişeye yol açmaktadır. Evlerde görülen akrep, çıyan, kırkayak, kertenkele, eşek arısı, örümcek, kene gibi haşereler ciddi endişeye sebep olarak insanların psikolojisini alt üst etmektedir. Haşere mücadelesinde kullanılan böcek ilaçları doğru seçilmeli saklandıkları alanlar, üreme bölgeleri ve vücut dirençlerine göre iyi ayarlanarak en yüksek haşere kontrolü sağlanmalıdır.

Böcek İlaçlama önüne gelenin eline bir sırt pompası alarak gelişi güzel yapabileceği bir hizmet değildir. Tahta kurusu, akrep, ağaç kurdu, toz ve nem böcekleri, pire gibi haşereler sıradan ilaçlar ve basit usül ilaçlama şekilleri ile önlenemez. Böcek ilaçlaması hakkında gerekli eğitim ve donanımdan yoksun kişiler ciddi riskler saçar. Hem yanlış ilaçlar kullanır hemde eşya ve gıdaların böcek ilaçlarından etkilenmesine ve insan sağlığının zarar görmesine yol açarlar. Buda yetmezmiş gibi mekan
içinde kullanılan eşyalarda aşınma, çıkmayan leke gibi kalıcı hasarlara sebep olarak ciddi zararlara sebep olurlar.

Evinizi İlaçlamaya Hazırlamak

Haşere ilaçlama talebinde bulunduktan sonra neler yapılmalı bunlara değinelim. İlaçlama türüne göre farklı hazırlık esastır. Örneğin jel ilaçlama için hiç bir hazırlık gerekmez. Kokusuz ilaçlama için evdeki koltuk ve eşyaların duvardan beş, on santim öne çekilmesi gerekir. Böceğin çeşidine göre değişik uygulama yapılacağı için tedbirde değişir. Tahtakurusu, pire, kuş biti, nem böceği ve toz akarları için eşyaların kapatılması gerekmez. Ancak gıdalar sıkıca kapatılmalı ve ilaçtan etkilenmemesi sağlanmalıdır. Ayrıca evdeki evcil hayvanlar çıkarılmalıdır.

Kokulu ilaçlama yada sisleme yöntem en geniş kapsamlı ilaçlama türüdür. Ulv yöntemde yukarıdaki böcekler için genel temizlik gerekir. Spreyli yöntemde ilaç sıkılan yüzeyler duruma bağlı olarak temizlenir. Zaten ilaçlama desteği alacağınız ekip gerekli uyarıları yapacaktır. Böceklerin zararlarından kaçarken haşere ilaçlarının yol açacağı sorunlara maruz
kalmamak için mutlaka deneyimli böcek ilaçlama ekiplerinden servis talep etmek gerekir. Unutmayın her işin bir kuralı her hizmetin bir püf noktası vardır. Böcek İlaçlama ancak profesyonel hizmet veren ilaçlama şirketleri ve onların uyguladıkları yeni nesil uygulamalar ile kalıcı başarıya ulaşır.

Zehirli Böceklere Karşı İlaçlama

Zehirli haşereler insanlar ve evdeki çocuklar için büyük tehdittir. Bebek olan evde ilaçlama çok önemli olmasına karşın çoğu kişi buna yeterince dikkat etmez. Örneğin evde çıyan, kırkayak, akrep, kene ve kertenkele gibi zararlılar bebekler için ciddi tehdit oluşturur. Ayrıca mite ve toz akarları ile beyaz nem böcekleri küçük çocuklarda solunum yolu rahatsızlıklarını tetikler. Bebekli evde zehirli haşerelere karşı ilaçlama her zaman kokusuz ilaçlar kullanılarak yapılamaz. İşte bu durumda ilaçlama öncesi ve sonrasında bir takım tedbirlerin alınması şarttır. Bu konuda uzman ekipler
yapılacak hazırlıkları titizlikle anlatarak sorunsuz bir hizmet alınması sağlanmalıdır.

Sağlıklı böcek ilaçlama nasıl yapılır? sorusu elbette sorgulanması gereken bir konudur. Ancak bazı firmaların maliyetten kaçmak ve kolay yöntemler ile böcekleri imhaya yönelik çabalar sonucu müşterilerin sorunlarını çözmede yetersiz kalmaları defalarca evde böcek ilaçlama yaptırılmasına neden olmaktadır. Son zamanlarda ulv yöntem yasak gibi söylemler içine
giren bazı kişiler insanlara eksik bilgi verip kolaycılığa kaçmaktadır. Esas olan ruhsatlı ilaçlar kullanıp, insanlara gerekli tedbirleri aldırmak ve sorunsuz bir uygulama yapmaktır. Böcek ilaçlama eğitim ve donanım gerektirir. Zehirli haşerelerin yok edilmesi için ani öldürücü ilaç ve yöntemlerin uygulanması zorunluluktur.

Böceksiz Mekanlar SağlıyoruzBöcek Türüne Öze İlaçlamaİnsan Sağlığına Zararsız İlaçlarProfesyonel Çözüm OrtağınızYaşam Alanlarınız Koruma AltındaEntegre Haşere Mücadele HizmetiUzman Ve Donanımlı EkipPeriyodik İlaçlama Servisi
Böceksiz Mekanlar Sağlıyoruz
Böcek Türüne Öze İlaçlama
İnsan Sağlığına Zararsız İlaçlar
Profesyonel Çözüm Ortağınız
Yaşam Alanlarınız Koruma Altında
Entegre Haşere Mücadele Hizmeti
Uzman Ve Donanımlı Ekip
Periyodik İlaçlama Servisi
Böcek İlacı Zehirlenmesi Neden Yaşanır?

Böcek ilaçlama zehirlenmesi en fazla gıda ve mutfak eşyalarından kaynaklı olan bir durumdur. Ayrıca ilaçlanan mekana erken girip havalandırma yapmadan içeride kalmakta büyük risk taşır. İlaçlama zehirlenmeleri amatör olarak uygulanan ilaçlar sonrası daha fazla yaşandığı için gerekli kuralların göz ardı edilmesi büyük tehlikedir. Mutfak ilaçlaması çok hassas
bir ilaçlama türü olup çok dikkatli davranmak gerekir. Hamam böceği, akrep, çıyan, pire, tatarcık ve güve gibi böceklerin imhasına yönelik yapılan ilaçlama sırasında böcek ilacı hemen her tarafa nüfuz eder.

Bu nedenle açıkta gıda bırakılmamalı, tezgah üzerinde yağ, şeker, çay, su, benzeri şeyler mutlaka kaldırılmalı ve ağızları sıkıca kapatılmalıdır. Ayrıca sisleme böcek ilaçlaması çok etkili bir yöntem olduğu için tencere tabak gibi mutfak eşyalarının mutlaka ilaçlama sonrası yıkanması zorunludur. Böcek ilacından zehirlenmeler genelde uyarıları göz ardı etmek ve aşırı ilaç solumakla yaşanır. Ayrıca ilaçlama yapan kişinin amatör olması en büyük etkendir. Böcek ilaçları bilinçli yapıldığı zaman en büyük dost iken cahilce uygulanırsa ölümcül bir düşman haline dönüşebilir. Bu nedenle Böcek İlaçlama mutlaka uzman ekiplerce yapılmalıdır.

Pin It on Pinterest