Nem böceği ilaçlama
1 Ağustos 2017
Mutfakta Arı İlaçlama
Mutfakta Arı İlaçlama
22 Eylül 2017
Banyo Ve Tuvalet Böcekleri

Banyo Ve Tuvalet Böcekleri

İnsan sağlığına zararlı olan böceklerin ilaçlama ile yok edilmesi önemlidir. Evdeki banyo ve tuvalet böcekleri olarak bilinen nem böceği türleri içindeki gümüşçün yani gümüş böcekleri insan sağlığına risk içeren gıdalar yolu ile insanlara zararlı bakteri bulaştıran bir böcektir. Böcek ilaçlama yaptırmadan önce banyo ve tuvalet böceği hakkında bilgi sahibi olmak bu zararlı böceklerin önlenmesinde erken müdahale edilmesinin önemi doğru ilaçlama yaptırılması açısından büyük önem taşır. Öncelikle gümüş böceği ne zaman görülür? gümüş böceği en çok sıcak ve nemli yerlerde ortaya çıkan bir böcektir. Nem böceği evlerimizde sıcak yaz aylarında ve sonbahar mevsiminde görülür. Evlerin mutfak, banyo ve tuvalet kısımlarında daha fazla dolaştıkları için buralarda ilk görülmeye başlayıp daha sonra üredikçe evin her tarafına yayılır.

Kış aylarında ve soğuk günlerde yuvalarına çekilirler ve ortalıkta pek fazla görünmezler. Banyo ve tuvalet böcekleri ne yer? Banyo ve tuvalet böceği beslenmesinde evdeki, duvar kağıdı, kağıt havlu, kitap, defter, her türlü kağıt türü maddeleri elbise ve kıyafetleri, kaşmir ve kumaşları, gıda maddelerini, naylon, pamuk ve yün eşyaları, un, sabun, tutkal, macun ve nişasta gibi maddeleri tüketerek beslenmesini sağlayabilen bir haşere çeşididir. Nem böceği ısırması görülmeyen ancak evde açıkta bırakılan her türlü yemeklerden ve insanların tükettiği gıda maddelerinden beslenir. Banyo ve tuvalet böcekleri olarak isimlendirilmeleri en fazla bu bölgelerde görülmelerinden dolayı olup nem ve su bulunan bölgelerde ve pis yüzeylerde çokça karşılaşırlar. Gümüş böcekleri özellikle nemli ve rutubetli alanlarda barınır.

Gümüş Böcekleri nasıl yok edilir?

Evde ortaya çıkan gümüş böcekleri genellikle mutfak, mutfak dolapları, banyo, banyo dolapları, su borusu etrafında, lavabo etrafında, tuvaletlerde, kitaplıklarda bulunurlar. Buralarda yaşar ve insanları huzursuz ederek yaşam kalitelerini düşürürler. Gümüş böceği beslenmek için insan ve hayvan kanını kullanmaz ve böcek ve diğer haşereleri de yakalayıp yemez. bu nedenle hiçbir canlıyı ısırmaz ve sokmaz. Gümüşçün sadece insanların besinlerine ve eşyalarına zarar verip onların içinde dolaşarak salya ve dışkılarını bırakarak zararlı olur. Daire içine yerleşen nem ve rutubet böcekleri hem maddi olarak hemde sağlık açısından insanlara olumsuzluk yaşatır. Evdeki gümüş böcekleri nasıl yok edilir diye merak edenlerin bireysel olarak bu böcekleri imha etmeleri oldukça güç olacağı için profesyonel bir haşere ilaçlama servisi ile görüşüp etkin bir gümüş böceği mücadele yaptırması şarttır.

Banyo ve tuvalet böcekleri olarak insan sağlığına zararları sanıldığından daha fazladır. Gümüş böceği ilaçlama ve diğer haşereleri ilaçlamada kesinlikle ilaçlama firmaları doğru seçilmeli ucuz ilaçlama yaptırmak isterken daha fazla sorunla karşılaşıp maddi kayıp ve pek çok zahmete maruz kalmaktan kaçınılmalıdır. Çünkü amatör yada bireysel mücadelede kullanılan yanlış ilaç ve ilaçlama yöntemi sağlığınızı tehlikeye sokacağı gibi yanlış uygulamalar evdeki mobilya ve beyaz eşyalarınızda hasara yol açıp maddi açıdan zarara uğramanıza sebep olur. Gümüş böceği ile ferdi mücadele hem daha pahalı hem de istenmeyen böcek ilacı zehirlenmesine yol açabilir. Gümüş böceği nasıl ürer diye düşünenler için kısaca gümüş böceği üreme şekli hakkında bilgi verip gümüş böcekleri nasıl yok edilir yazımızı tamamlayalım. Gümüşçün böcekleri insanların en fazla karşılaştıkları antenli böceklerdendir.

Banyo Ve Tuvalet Böceklerinden Kurtulmak

Banyo Ve Tuvalet Böceklerinden Kurtulmak

Banyo ve tuvalet böceklerinden kurtulmak

Banyo ve tuvalet böcekleri olarak bilinen gümüşçünler beslenmesini tamamladıktan sonra çiftleşir ve en kısa zamanda yumurta bırakmaya çekilir. Gümüşçün de diğer haşereler gibi yumurta ile üremektedir. Gümüş böceği her defasında 100 den fazla yumurta bırakarak hızla üremeye başlar. Ev ortamına gelen gümüşçün çok çabuk çoğalır ve evlerin kapı kenarları, parke araları gibi çok çabuk saklanabileceği bölgelerde çoğalmaya başlar. Yumurtadan çıkan gümüşçünler beyaz gümüşe yakın renktedir. Gümüş rengini daha sonra alır ayrıca kahverengi ve siyah tonda gümüş böcekleri de vardır. Gümüş böceklerinin yok edilmesi için yoğun böcek olan mekanlarda kokulu ve sisleme gümüş böceği ilaçlama yaptırmak çok daha etkilidir. Böcek ilaçlama ve nem böceği ilaçlama sorunlarınız da bizimle iletişime geçerek efor gümüş böceği ilaçlama şirketi olarak bizden profesyonel yardım alabilirsiniz.

Banyo böcekleri ile tuvalet ve lavabo böceği olarak isimlendirilen bu tür zararlı böcekler insanların tükettikleri gıda maddeleri arasında görülerek insanlarda rahatsızlık ve tiksinti yaşanmasına sebep olur. Banyo böceği ile mücadele doğru ilaçlar ve böcek ilaçlama teknikleri kullanılarak yapılmalıdır. Kokusuz gümüş böceği ilaçlama ile evden çıkılmadan gri böceklerden kurtulmak mümkün iken beyaz nem böceği olarak tabir edilen minik böcekler ancak buharlı ilaçlama yöntemi ile yok edilebilir. Banyo ve tuvalet böceği ilaçlaması böceklerin türüne göre farklı ilaçlar ve böcek ilaçlama yöntemleri kullanılarak yapılır. Özellikle yaz ayları sıcakların artması ile bu böceklerin ev ve apartmanlarda çok daha fazla şikayete sebep olduğu dönemler olarak dikkat çeker. Efor ilaçlama banyo böceklerini tek seferde imha eden özellikte kaliteli ilaçlar kullanarak nem böceği ve gümüş böceği ilaçlama yapmaktadır.

Comments are closed.