Efor Böcek İlaçlama

Bahçe İlaçlama

Bahçe İlaçlama

Bahçeler ile yeşil alanlar her türlü haşereye ev sahipliği yapar. Bahçe İlaçlama Servisi alırken doğru ilaçları kullanan ekipler tercih edilmelidir. Bahçe ve bina çevresi konutların adeta vitrini gibi son derece önemli yerlerdir. Yaz dönemlerinde sıcak havaların etkisi ile her çeşit bitki çiçek açar ve insana huzur veren bir görüntü yansıtır. İnsanların dinlenme ve konaklama mekanları olan evlerin etrafındaki yeşil alanlar olan bahçelerde bahçe ilaçlama yaptırılması bazı zararlı haşere türlerinin binalara girişlerinin önlenmesi ve yeşil alanlardaki bitkilerin kemirgen haşerelerden korunması için her sene yaptırılması gereken bir ilaçlama şeklidir.

Bahçe düzenlemesi yanlış yapıldığı zaman bazı sıkıntılar meydana gelir. Örneğin böcekleri çeken bitkiler olası sorunları tetikler. Hatta bahçede kullanılan toprak bile çeşitli sorunları tetikleyebilir. Bahçelerin böceklerden arındırılması kadar, bahçedeki bitkilerin korunması da büyük ehemniyet arz eder. Binalara böcek girişleri çoğu zaman bu yerlerden olur. Budanmayan ağaçların binaya sarkan dalları, daire penceresine yakın ağaçlar, balkonla iç içe olan bitkiler bazı böcekleri evlere yönlendirir. Bu bakımdan bahçenin düzenli ve bakımlı olması şarttır. Diatomlu toprak ve bakımlı bahçe bitkileri zararlı böcekleri evlere girmekten alıkoyacaktır.

Bahçe Bakımı İle Böceksiz Mekanlar

Çim bakımında sonbahar programı Eylül ayı ile başlar. İlk yapılacak iş çimlerin boyunu sonbahara uygun bir şekilde kısaltmaktır. Solucanlar bu ay içinde aktif olacaktır. Bu dönemde ortaya çıkabilecek zararlılar için zirai ilaç bayilerinin tavsiye edeceği ilaçlar kullanılabilir. Eylül ayı bütün bölgelerimizde tohum ekmek için en uygun aydır. Ekim ayı içinde düzenli biçim sona erer. Çim alanınızın üstüne dökülen yapraklar temizlenmediği takdirde çime zarar verir ve solucan probleminin artmasına sebep olur. Bunun için bahçeyi süpürmeyi ihmal etmemek gerekir. Kasım ve Aralık ayı yoğun geçen bir bakım döneminden sonra dinlenme zamanıdır.

Yağışlı ve çoğunlukla soğuk dönemde çimleriniz için yapabileceğiniz pek fazla bir işlem yoktur. Donmuş çimlerin ve alanınızda oluşan göllenmelerin üzerinde yürümeyin. Bunlar alanınıza zarar verir. Ocak ayı yağışlı olur ve her hangi bir işlem gerekmez. Ortaya çıkan solucanlarla mücadele şubat ayı içinde başlar. Havalar iyi gittiği sürece Şubat ayı içinde toprağınızı hazırlamaya başlarsınız. Çim alanlarda çalışma programı aslında Mart ayında başlar. Gübreleme ve zararlı mücadelesi çimlerinizin ve zararlıların hızla büyüdüğü Nisan ayı sonuna doğru başlar. Nisan ayı kıştan zarar görmüş bölgeler için ara ekim yapılmasının uygun olduğu bir aydır. Karasal iklimin hüküm sürdüğü bölgelerde bu ay içinde ekim yapılabilir.

Bahçeyi Bahar Temizliğine Hazırlama Ve İlaçlaması

Bütün aylar içinde Mayıs ayı zararlılarla mücadelenin en yoğun olduğu dönemdir. Zararlılarla ilaçlama kapsamında mücadele havanın iyi olduğu bir günü seçerek yapılabilir. Ayrıca çiminiz kuru, toprağınız ise nemli olmalı. Çim ekimini Mayıs ayının ikinci yarısına kadar tamamlamalısınız. Çim alanınıza azot takviyesi bu ay içerisinde toprak genellikle nemli olduğu için daha faydalıdır. Kuru ve sıcak bir hava dalgasıyla karşılaşırsanız çimlerinizde bir problem meydana gelmesini beklemeden sulamaya başlamanız en iyi çözümdür. Haziran ve temmuz ayı bahçenin ilaçlanarak zararlıların tamamen arındırılması zorunlu dönemdir.

Ağustos dönemleri insanların en fazla tatile çıktığı dönemler olduğu için bahçenin en fazla bakımsız kaldığı dönemlerdir. Bahçede böcekler ile mücadele için en doğru zamanlama ile hareket etmek gerekir. Yanlış seçilecek ilaçlar ve bilinçsiz bahçe ilaçlaması çimlerinizde kuruma ve bitkilerde çeşitli zararlara yol açar. Bahçe ilaçlama hizmeti karınca, salyangoz, kertenkele, fare, karınca, kırkayak, kulağa kaçan ve pirelerin önlenmesi için çok önemlidir. Bahçeler pek çok haşere türünün barındığı yerler olup özellikle kedi ve köpeklerin buralarda dolaşması nedeni ile buralara pire bulaşması görülmekte olup pirelerden kurtulmak için bahçe ilaçlama yaptırmak gereklidir.

Bahçe İlaçlamasında Firma Seçimi

Efor ilaçlama firması olarak bahçe ve binaların etrafının haşerelerden arındırılması için spreyleme ve püskürtme yöntemi ile haşere kontrol hizmetleri sunuyoruz. Yaşam alanlarımızdan çıktığımızda nefes aldığımız, zevklerimize göre düzenlemelerini yaptığımız, gerektiğinde meyve ve sebze yetiştirdiğimiz bahçelerimiz çok çeşitli haşerelerin barındığı ortamlardır. Bahçe ilaçlama yetiştirilen ürünlere zarar veren haşerelere ya da bahçede oluşan çiyan, salyangoz, solucan, kırmızı örümcek ve tarla faresi gibi zararlı canlıların ev içerisine girmesini engellemek amacı ile böcek ilaçlama şirketlerinin uyguladığı servisler arasında en fazla ilaçlama yaptıkları alanların en başında yer almaktadır.

Bahçe ilaçlama yapılırken herhangi bir hazırlık yapılmasına gerek yoktur ve yapılacak ilaçlama şekli bahçedeki bitkilerin zarar görmesine neden olmaz. Sadece bahçenin genelinde elektrikli aletle ilaçlama yapılacağı için elektrik çekilecek bir yerin olması gerekmektedir. Her türlü haşereye göre yapılan özel böcek ilaçları ile sıvı ilaçlama uygulaması buharlama yöntemi ile uygulanabilen bahçe ilaçlama ile tüm zararlı haşerelerden kurtulmak mümkündür Kokulu bahçe ilaçlama nasıl yapılır hangi ilaçlar kullanılır diyorsanız bahçede toprak yüzeyler arasında üreyen haşerelerin bina içlerine ve ağaçlara yayılarak çeşitli zararlara sebep oldukları bilinmektedir.

Bahçe İlaçlamada Kullanılan İlaçlar

Kapalı alanlara oranla daha kalıcı özellikte ilaçların kullanılması bahçe ilaçlamada kullanılan ilaçlar için yeşil alanlarda sürekli böcek ve haşere göçünün yaşandığı bu açık alanlara yönelik en etkili haşere mücadele ilaçları kullanılmaktadır. Bahçede kullanılan haşere ilaçları öncelikle ağaçlara ve çimlere zarar vermeyen özellikteki ilaçlardan seçilmeli toprak yüzeylerde uzun süre böcek öldürücü etkisi ile bahçeye musallat olan zararlı haşerelerin imha edilmesi sağlanmalıdır. Bahçede böcek ilaçlama ev ilaçlaması ile daha farklı olup evde her türlü ilaç kullanım gibi bir seçenek mümkün olamaz ancak bahçelerde halk sağlığı ilaçlarına ek olarak ağaçlara ve bitkilere zararı olmayan kokulu bitki ilaçları kullanılabilir.

Bahçe ilaçlama için kullanılan haşere ilaçları haşerelerin türüne göre değişken olabilirken toprakta bulunan zararlı böceklerin yuvalandıkları alanlardan uzak tutulması içinde titizlikle seçilmelidir. bahçe ilaçlama esnasında binaların dış duvarları belirli yükseklikte ilaçlamaya tabi tutularak bahçeden bina içine ve evlere girmeye çalışan zararlı böceklerin engellenmesi çok önemlidir. Bahçe ilaçlama yağmurlu ve çok rüzgar aldığı günlerde yapılamaz. Bahçede böcek ilaçlama şekli dumanlı ve sırt pompası ile yerlerin yüzeyleri ıslama şeklinde yapılıp karınca, pire, çıyan, kene, akrep benzeri böceklerin yaşam alanları yapılan ilaçlama ile yok edilebilmektedir.

Böceksiz Mekanlar SağlıyoruzBöcek Türüne Öze İlaçlamaİnsan Sağlığına Zararsız İlaçlarProfesyonel Çözüm OrtağınızYaşam Alanlarınız Koruma AltındaEntegre Haşere Mücadele HizmetiUzman Ve Donanımlı EkipPeriyodik İlaçlama Servisi
Böceksiz Mekanlar Sağlıyoruz
Böcek Türüne Öze İlaçlama
İnsan Sağlığına Zararsız İlaçlar
Profesyonel Çözüm Ortağınız
Yaşam Alanlarınız Koruma Altında
Entegre Haşere Mücadele Hizmeti
Uzman Ve Donanımlı Ekip
Periyodik İlaçlama Servisi

Bahçe İlaçlama Nasıl Yapılır?

Efor ilaçlama ekibi olarak bahçe ilaçlaması ve diğer tüm yaşam alanlarında görülen zararlı böceklerin imha edilmesi için spreyli ve sisleme yöntem kullanıyoruz. Hassas bitkiler için püskürtme yöntemle ilaçlama yapmak bazen kurumasına sebep olur. Bu durumda ulv cihazı ile daha küçük mikronda ilaç püskürtülmelidir. Bahçelerin böceklerden arındırılması için birinci sınıf haşere ilaçları kullanarak profesyonel olarak böcek ilaçlama hizmeti almak gerekir. Tüm böcek sorunlarınız da bizi arayıp baş edemediğiniz tüm haşerelerden gönül rahatlığı içinde tek ilaçlama ile kurtulabilirsiniz. Bahçede böcekler çoğu bitkiye zarar verebilmektedir.

Efor ilaçlama servisi olarak sizlerin ev ilaçlama, otel ilaçlama, bahçe ilaçlama, arsa ilaçlama ve araç ilaçlama gibi tüm açık ve kapalı alanlarda ilaçlama taleplerinize en etkili uygulamalar ile çözüm sunmaktayız. Rengarenk bahçelerin özenle korunması için bahçede düzenli bakım şarttır. Bitkilerin titizlikle korunmasında toprak bakımı, budama, sulama ve bahçe düzenlemesi kadar ilaçlaması da önemlidir. Yanlış Bahçe İlaçlama bitkilere zarar verir ve onca emek verdiğiniz ağaç yada çimler kuruyabilir. Bu gibi olumsuzluklara maruz kalmamak için doğru firmadan ilaçlama desteği almanız gerekir. Ucuz ilaçlama servisi çoğu zaman başınıza dert açabilmektedir.

Pin It on Pinterest