akrepler-kac-yil-yasar
Akrepler kaç yıl yaşarlar?
6 Haziran 2017
Akrepler tek ilaçlama ile önlenir mi?
Akrepler nerelere yuva yapar?
9 Haziran 2017

Arılar nasıl yok edilir

Arılar nasıl yok edilir

Arılar nasıl yok edilir

Yaban arıları ve eşek arıları olarak bilinen sarı renkli arılar insanlar için ciddi tehlike kaynağı olan bir yapıya sahip olup evdeki arılar nasıl yok edilir diye  bizi arayarak dairelerinin tavan araları yada kartonpiyer duvar aralarında arı sesi geldiğini ve spot lambalar ile çatlakların olduğu bölümlerden arı çıktığını söyleyip zaman zaman bu arıların sokma tehlikesi oluşturduğunu belirtip arılardan kurtulmak mümkün mü diye ilaçlama talebinde bulunmak için arı ilaçlama servisi talebinde bulunmaktadırlar. Arılardan kurtulmak sanıldığı kadar kolay bir durum olmayıp deneyim ve profesyonellik gerektirir. Kalıcı olarak arılar nasıl yok edilir bu konuda yapılması gerekenler hakkında kısa bir bilgilendirme yapalım. Arılar koloni halinde yaşayan ve kraliçe arı etrafında gelişen bir yapıya sahip oldukları için petek ve kovan örüp bu kovanların içinde yaşam sürerler. Arı kovanlarının ortadan kaldırılması bazı durumlarda çok zorlu bir süreç gerektirdiği için amatör ilaçlama yapan kişilerin arı kovanını çıkarıp imha etmeleri mümkün değildir. Örnek verecek olursak çatı arasına yuvalanan arılar nasıl yok edilir bunun çok zorlu bir süreç olduğu özellikle kiremitlerin ve çatıların girilemeyen bölümlerine yapılan arı kovanları arı ilaçlama servislerini en faza zorlayan bölgeler olup sıradan ilaçlama servislerinin buralardaki petekleri ve arıları ortadan kaldırmaları mümkün değildir.

Arılardan kurtulmanın yolları

Arıların tam olarak kontrol altına alınması zorlu bir süreç olup arı kovanının yok edilmesi şarttır. Ancak bazı durumlarda arı kovanına ulaşmak mümkün olmaz yada daire ve bina sahipleri mekanlarında kırılıp dökülme istemedikleri için arı peteğini çıkarmadan arıların imha edilmesini istemektedir. Böylesi durumlarda arı peteği içindeki arılar nasıl yok edilir diye bir soru akla gelmektedir bunun yolu arıların girdiği alandan içeri yakıcı ve uçucu özelliğe sahip arı mücadele kimyasalı sıkmak bu yönteminde sisleme türü bir yöntem olması gerekir. Ancak arı peteğinin çıkarılması gereken alanlarda önce etkili bir arı ilaçlaması yapmak ve sonra arıların yuvalarını yaptıkları yerin açılarak kontrollü bir şekilde arılar imha edilip buradaki arı peteği ve arı kovanı çıkarılmalıdır. Efor arı ilaçlama şirketi pek çok müşterinin korkulu rüyası haline gelen eşek arıları ve sarı arıların sebep olduğu tehlikeleri ortadan kaldırmak için kapsamlı bir mücadele gerekli olup kovan yapan arılar nasıl yok edilir diye endişe içinde kalan insanların arı sorunlarını ortadan kaldırmak için arıların yuvası imha edilip arı giriş yerlerinin ilaçlanması ve tekrar arı sorunu yaşamamak için o bölgenin etrafının ilaçlama tabi tutulması zorunludur. Arılar ile mücadele kokusuz ilaçlar ile pek sonuç vermeyeceği için kokulu arı ilaçlaması şart olup gerek evin içindeki arılar gerek binanın çatı arası ve pencere kenarlarında yuvalanan arıların imha edilmesi gerekir. Arı mücadelesi zorlu bir iş olup amatör arı ilaçlaması yapanların arılar ile baş etmesi ve arılar nasıl yok edilir evimde duramıyorum diyen insanların sorunlarına çözüm bulması oldukça zor bir iştir. Arı mücadelesi yaptıracak kişilerin arılar ile bilinçli eden ekiplerden arı ilaçlama servisi talep etmeleri en doğru yoldur.arılardan kurtulmanın yolları

Arı ilaçlaması hangi saatlerde yapılır?

Arılar yuvalarından sabah çıkarak yeşil alanlar ve ormanlık alanlarda yaylım için çıkarak gün boyu çiçeklerin özleri ile beslenen aşılama görevi yapan böcekler olup yuvalarına akşam üzeri dönerler. Hangi saatlerde arılar ilaçlanmalı ve en kolay arılar nasıl yok edilir diye araştırma yapan kişilerin genellikle akşam üzeri arı ilaçlaması yaptırmak istemeleri bir yönü ile doğru bir yaklaşım olsa da profesyonel arı ilaçlama şirketleri günün her hangi bir saatinde arı mücadelesi yapmaları gayet normaldir. Kullanılan arı ilaçları kalıcı özelliğe sahip olduğu için yuvalarına dönüp kullanılan ilaçla temasları sonucu ilaçlama yapıldıktan sonra imha edilmeye devam etmektedir. Bu sebeple bilinçli bir şekilde yapılan arı ilaçlaması kesinlikle başarılı olur ve kalıcılığı yıl boyu devam eder. Arı ilaçlaması yaptıracak kişilerin arı ilaçlaması hakkında deneyimli ekipleri aramaları ve kalıcı olarak arılar nasıl yok edilir diye sorgulamaları alınacak hizmetin kalıcı olabilmesi için en etkili yoldur. Arılardan en etkili şekilde kurtulmak için bizi arayarak profesyonel arı ilaçlama hizmeti alabilirsiniz. Arı ilaçlaması nasıl yapılır?

Comments are closed.