Efor Böcek İlaçlama

Arı ilaçları nasıl olmalıdır

Arı ilaçlama kimlere yaptırılmalıdır?

Ucuz arı ilaçları etkili olur mu Arılar tehlikeli haşereler olduğu için yaşam alanlarından uzak tutulmaları zorunludur. Arı ilaçları nasıl olmalıdır kullanılacak arı ilaçlarının seçilmesi ancak uzman arı ilaçlama firmaları tarafından belirlenebilecek bilgi ve tecrübe ile mümkündür. Kokulu arı ilaçları arıların önlenmesi için en fazla kullanılan kimyasallar olup açık alanlardan daha çok kapalı alanlarda kullanılmaktadır. Özellikle eşek arısı ilaçlama uygulamasında ciddi bir firma seçilmesi hem doğru arı ilaçlama teknikleri hemde etkili ve çevreye zarar vermeyen arı ilaçlarının seçilmesi için gereklidir. Arı ilaçları nasıl olmalıdır konusu aslında çok önemli bir konu olduğu için amatör arı ilaçlaması yapmak yerine profesyonel arı mücadele servisleri ile görüşülerek kalıcı ve garantili arı ilaçlaması yaptırılmalıdır.

Kokusuz özellikteki arı ilacı etki olarak kokulu arı ilacına oranla 3 kat daha zayıf ve arıların yok edilmesinde yoğun arı yaşam alanları ve zor ulaşılan bölgelere yapılan arı kovanlarının imhasında hiç bir etki gösteremez. Yöntem olarak kokulu ilaçlar sisleme arı ilaçlama şekli uygulanarak yapılmalı apartman çatısı, balkanlar, pencere kenarlarından duvar aralarına girip yuvalanan arıları önlenmesi ve çatı tavan araları gibi yerlerde ilacın yakıcı ve bulunulan mekana dağılarak etki göstermesi sonucu her noktaya tesir eden sisleme yöntemle arılar imha edilir.

Ucuz arı ilaçları etkili olur mu ?

Piyasada satılan ucuz arı ilaçları arıların önlenmesi için tam olarak etkili olmayacaktır. Arı ilaçları nasıl olmalıdır diye düşünen her insan ucuz arı ilaçları etkili olur mu diye daha ekonomik ve daha az maliyetli ilaçların seçilmesine rıza gösterebilir. Ancak ucuz arı ilaçları kalite olarak daha düşük ve etki alanı çok daha zayıf özellikte oldukları için kısmen ortamlara yeni yuva yapmaya başlayan arıların önlenmesi için yeterli olabilir. Ancak çok yoğun arı istilasına maruz kalan mekanlar için uygulandığı takdirde yetersiz kalacak ve arıların ilaçlama yapan kişiye saldırmasına ve ciddi risklerin ortaya çıkmasına yol açar.

Arı ilaçları nasıl olmalıdır iyi bilinmediği takdirde ulaşılması zor bölgelere girip buralarda arı kolonisi kuran yaban arıları tam olarak önlenmediği için kısa zaman içinde yeniden yayılarak mekanda yeni şikayetler yaşanmasına neden olabilmektedir. Uzman arı ilaçlama firmaları hem haşere mücadelesinde hemde arı ilaçlama uygulamasında oldukça fazla deneyime sahip oldukları için arıları yok eden ilaçları seçme konusunda da çok daha tecrübelidir. Efor arı ilaçlama ekibimiz sizlerin tüm arı şikayetlerinizi etkili yöntemler ve kaliteli ilaçlar ile kısa sürede çözmektedir.

Pin It on Pinterest