Ana Sayfa > Blog > Apartman İlaçlama
Apartman İlaçlama

Apartman İlaçlama

Apartman İlaçlama açık alanlar ve ortak kullanım alanları ile bir bütün olarak yapılır. Site ilaçlama gibi çok geniş ölçekli mekanlarda bilinçli ve gerekli uyarılar yapılarak uygulama yapılır. Ev ve daire içine böcek girişleri insanlarda çok ciddi rahatsızlığa sebep olur. Apartmanda pire ilaçlama ile hamam böceklerine karşı mücadele çok yoğun yapılan bir böcek ilaçlama işlemidir.

Doğal olarak yeşil alanların varlığı ile her çeşit haşere konutların hemen yakınında yaşam sürer. Toplu yaşam alanları olan site ve apartmanlar düzenli olarak ilaçlama işleminden geçirilmesi gerekir. Burada esas olan haşere türüne göre hizmet alımıdır. Konutlar pek çok yere oranla çok daha fazla haşere ve kemirgen sorunları ile karşılaşmaktadır. Apartmanlar ve binalar, yaşam boyunca en fazla vakit geçirdiğimiz önemli mekanların olduğu büyük ölçekli sosyal yaşam alanlarıdır.

Çocukların ve ailenin sağlığı açısından, yaşam alanlarını böceklerden arındırmak hem hijyen bakımından, hemde sağlığımızın olası tehditlerden uzak tutulmasını sağlar. Apartman ve site ilaçlama servisi ile böceklerin mekanlarda hızla üremesini engellemek son derece hızlı olur. Böcekler ile mücadele buralardan bilinçli ve insanlara gerekli önlemleri aldırarak yapılmalıdır.

Apartmanda Görülen Böcekler Ve Önlenmesi

Hamam böceği, gibi istilacı böcekler pis ortamlarda çok daha fazlaca görülmektedir. İnsan sağlığına zararlı özellikleri ile oldukça zararlı oldukları malumdur. Apartman ilaçlama servisi alarak, pire, kalorifer böceği, toz akarı, tahtakurusu, örümcek, kırkayak, akrep, tespih böceği, kertenkele, çıyan, fare gibi her çeşit haşereden kurtulmanız gerekir. Böcek türleri bu sorunun önde gelen kaynağı olup ilaçlama ile daha evlere girmeden binalarda ilaçlama tedbirleri ile ortadan kaldırılmaları gerekir.

Böcekler bilinen birçok hastalığın taşıyıcısı olarak insanlar için hayli zararlı sonuçlara neden olur. Bu ise hem sağlık yönünden, hemde maddi açıdan ciddi sorunlara sebep olur. Apartman ve site yaşamında bir çok insan birlikte yaşam sürer. Ayrıca bloklarda onlarca dairenin olması buna paralel olarak hem gıda atıklarının hemde çöplerin çok daha fazla sorun teşkil etmesini beraberinde getirir.

Apartman ortak kullanım alanlarını temiz tutmayan binalarda böcek şikayetleri daha fazla yaşanır. Buralarda ilaçlama bu bakımdan oldukça önemlidir. Apartman ilaçlama sadece bina içinde yapılan bir uygulama olarak görülürse hata edilir. Apartman bahçesi, bina dış duvarları, otopark ve sığınaklar, bina çatısı ve merdiven boşlukları böceklerin ve kemirgenlerin uğrak noktalarıdır. Buralara yönelik toplu apartman ilaçlamasında daha ekonomik ilaçlama fiyatları aslında büyük bir avantajdır.

Apartman İlaçlama Servisi Ne Zaman Alınmalı?

Özellikle yağışların olduğu kış döneminde fareler ve akrepler daha fazla şikayete neden olur. Bunun ana nedeni yuvalarına su dolması ya da yiyecek arayışı için böcek çeşitleri kapalı alanlara yönelerek insanlar için rahatsızlık sebebi olurlar. İşte bina ve apartmanların böcek şikayetine maruz kalmasına sebep olan asıl nedenin altında barınma ve beslenme ihtiyacı vardır. İlk bahar aylarında aynı şekilde yoğun yağış ile böcekler apartmanlara akın ederek buldukları uygun ortamlara yuvalanır.

Isınan havaların etkisi ve bıraktıkları yumurtaların açılması ile çok hızlı yayılır, evlerin içine kadar girip sağlık sorunlarını tetiklerler. Bu sorunların yok edilmesinde ilaçlama önemli yer tutar. Apartman ve sitelerin çatıları, bodrum, asansör boşluğu, merdiven boşlukları, kanalizasyon borusu, havalandırma boşluğu, depo ve kalorifer dairesi gibi alanlar böcek istilasına uğrar.

Zararlı böcek ve kemirgenlerin yuvalanma alanları olarak bu tür ortak kullanım bölgeleri evlere giriş yapmaları için geçiş yolları olarak kullanırlar. Apartman ilaçlama zamanı yaz ayının gelmesi ile başlar. Yaz döneminin başında haşere ilaçlama yapılması daha fazla böcek çeşidinin evlere yönelmesini önleme işlevi görür. Apartman ilaçlama şirketi olarak en doğru zaman ve yöntemler ile ilaçlama servisi veriyoruz. Apartman ve sitelerin böceklerden arındırılmasında ekonomik böcek ilaçlama fiyatları ve profesyonel ekipler ile çözümler sunmaktayız.

Erken İlaçlama Desteği Çok Önemlidir

Site ve apartmanlarda bulunan böcek ve kemirgenler insan hayatı için olduğu kadar hijyen bakımından da ciddi risk içerir. Ortak kullanım alanları olan apartmanlarda yaşanan en büyük sorun tek bir evde bile böcek üremesi tüm binanın etkilenmesi durumudur. Böyle bir sorunun, tüm evlere ve hatta tüm siteye yayılması çok daha geniş çaplı rahatsızlıkları beraberinde getirir. Böcekler pek çok şekilde yaşam alanlarına gelebilir.

Örneğin alışveriş sonrası koliler içinde, çeşitli gıda paketleri arasında yada besin bulmak için zayıf noktalardan bina ve dairelere gelebilir. özellikle uygun sıcaklıktan dolayı apartman ve dairelerde çok hızlı çoğalıp adeta istila boyutuna ulaşırlar. Erken ilaçlama yaptırılmaz ise sorun kronikleşir. Evlerin bütün odalarında üreyebilen bu canlılar hiç fark edilmeden varlıklarını artırır. Tuvalet, lavabo, kiler, ardiye gibi ısı ve nem bulunan yerlerde çok daha yoğun görülürler.

Mutfaklarda uygun şartların oluşması ile gıdaların içine kadar girer insan sağlığını tehdit ederler. Hamam böcekleri ve diğer böcek çeşitleri mutfaklarda bulunan ve yediğimiz besinlere musallat olup hem gıda maddelerine hemde insanların sağlığına kast ederler. Ev ilaçlama sadece böcek görüldüğü zaman hizmet almak yanlış bir davranıştır. Yılda bir defa böcekler ile mücadele için önleyici böcek ilaçlama servisi almak oldukça mühimdir. Evi ve apartmanı erken ilaçlatmak sizin sağlığınızı olumsuzluklardan korur.

Apartman İlaçlamanın Önemi

Böcek türleri yeşil alanlarda daha yoğun olur. İnsan yaşamının hüküm sürdüğü her alanda karşımıza çıkan haşerelerin pek çok faydası olmasına karşın yaşam alanlarında tehlike oluşturur. Böceklerin zararları arasında bizlere en kolay yansıyanı yiyecek ve gıdalar yolu ile mikrop bulaştırma durumları olarak öne çıkar. Aşırı şekilde hızlı yumurtlayarak çok sayıda yavru yaparlar. Kimi böcekler günde 4-5 kilometre yol kat ederken, bazı haşere çeşitleri bir bölgeden başka bir noktaya hızla geçer ve şikayeti tetikler.

Apartmanın veya sitenin böcek ilaçlama konusunda tedbir almaması halinde böcek ısırmaları ve çeşitli rahatsızlıklar ortaya çıkar. Bazı zararlı haşereler diğerlerine oranla daha fazla görülür. Özellikle pire, hamam böceği, kalorifer böceği, tahta kurusu, kuş biti gibi böcekler sadece bir daireyi değil tüm binayı olumsuz etkileme potansiyeline sahiptir.

Apartmanların çöp konulan ardiye yerlerinde en fazla görülen haşereler çoğunlukla fare ve hamam böceği olmakla birlikte diğer bazı böcek çeşitleri de buralarda sıkça karımıza çıkar. Apartman havalandırma boşluklarına atılan organik maddeler, poşet ve ambalaj atıkları ile gıdalar ile beslenen bu haşereler insan sağlığına büyük zarar vermektedir. Fareler ve böcekler sitelerin, apartmanların ve evlerin kalorifer, su ve elektrik sistemine zarar da verebilmektedir. Bu nedenle apartman ilaçlama yaptırmak en doğru yol olacaktır.

Toplu Apartman İlaçlamasının Avantajları

Böceklerden kurtulmak içinin insanların büyük bölümü bireysel hareket eder. Aslında bu son derece yanlış olmakla kalmaz birde çok maliyetli bir sonuç ortaya çıkarır. Böcekler apartmanda sadece bir dairede olsa bile yan daireye ve aşağıdaki, yukarıdaki daireye bile ortak kullanım alanlarından geçebilmektedir. Apartman ilaçlama yaptırmak bilinçli olmanın en öne çıktığı insan sağlığına çok dikkat gerektiren bir durumdur.

Apartman içinde tek bir daireyi ilaçlamaya giden ekip komşularınızda böcek olma riskine karşı tüm dairelerde ilaçlama yaptırmanın avantajını belirtir. Aslında bireysel ilaçlama toplu apartman ilaçlamaya oranla daha kısa ömürlü olur. Haşere çeşitleri çok hızlı yayılır ve bina genelinde yaşarlar. Bir dairede böcek olması diğer dairelere böcek girmesinde çok büyük risk demektir. Bu nedenle sadece tek dairede ilaçlama yaptırarak binayı böceklerden arındırmaya yetmez. Toplu apartman ilaçlamasının avantajları birden fazladır.

Böceklerin çok daha hızlı ortadan kalkmasına ciddi katkı sunar. Tek dairede ilaçlama ortalama olarak 130 lira civarında iken toplu apartman ilaçlamasında bu oran yarı yarıya kadar düşer. Toplu ev ilaçlama dairede ilaçlama yapılırken böceklerin diğer dairelere kaçma riskini de ortadan kaldırır. Apartman ilaçlaması yapan firmalar bu gerçekleri yakından bildiği için insanlara bireysel davranmaktan sakınmalarını belirtir. Toplu ilaçlama hizmetleri verdiğimiz pek çok daha avantajlı ve kesin çözüme ulaştırır.

Böcekler Neden Konutlarda Yayılır?

Böceklerin yaşam alanları nemli bölgeler, karanlık, kuytu köşeler, ve çöp kaynaklarının etrafları olarak ağırlık kazanır. Gündüzleri pek ortada dolaşmayan haşere çeşitleri geceleri çok daha aktif olur. Haşere çeşitleri binaların atık gider borularından daire içlerine girerek yavaş, yavaş üremeye başlar. Bu nedenle apartman ilaçlama evlerimizi istenmeyen böceklerden korumak için kritik öneme sahip ilaçlama hizmetidir. Böcek türleri genellikle loş, nemli ve karanlık ortamları tercih ederler.

Bu tür ortamlarda rahatça beslenme ve üreme imkanı buldukları için hiç ayrılmazlar. Fare çeşitleri, tarla faresi, lağım faresi, ev faresi, sıçan gibi kemirici zararlılar bahçeli siteler için çok daha fazla şikayete sebep olmaktadır. Site ve apartman ilaçlama hem kemirgenlerin yok edilmesi hemde diğer böceklerden kurtulmak için doğru ilaç ve ilaçlama yöntemleri ile olmalıdır. Fareler toprak içinde yuva yaptıkları için bahçede daha fazladır.

Sürekli sulanan veya rutubetli olan bahçe farelerin çok daha kolay yuvalanmasına olanak sağlar. Böcek ve kemirgenlerin önlenmesi için apartman ilaçlama her yıl düzenli olarak en doğru zamanda yaptırılmalıdır. Fare, hamam böceği, pire, kene, tahtakurusu, güve gibi zararlılar bir yerden başka bir yere kolayca geçerler. Bu nedenle apartman bahçesi, bina dış duvarları ve apartman içleri ilaçlama yapılmalıdır. Apartman ilaçlama öncesi gerekli tedbirleri aldırmak çok önemlidir.

Apartman İlaçlama Nasıl Yapılır?

Apartman ilaçlama duyurusu asmak insanların gerekli hazırlığı yapmasına yardımcı olur. İnsanların apartmana giriş çıkışını engellememek için apartman içinde kokusuz böcek ilaçlama yöntemi çok faydalıdır. Spreyli yöntemle yapılan apartman böcek ilaçlama şekli zeminle duvarların kesiştiği noktalara ilaç püskürtülerek uygulanır. İlaçlama sonrası buralar bir hafta kadar silinmeden bekletilmelidir. Hamam böcekleri ve karıncalar için daha pratik ve sağlıklı olan jel ilaçlama yapılabilir.

Kokulu ve kokusuz ilaçlar kullanılarak yapılan apartman ilaçlaması bilinçli olarak profesyonel bir ekip tarafından yapılmalıdır. Fareler için yemleme şekli ve fare istasyonu kullanılarak apartman ve sitelerde kemirgen mücadelesi verilmektedir. Binalarda görülen böceklerin yok edilmesi için, toplu apartman ilaçlama çok büyük fayda sağlar. Apartman çatısı, sığınak, otopark, bahçe, yangın merdiveni ve ortak kullanım alanlarının titizlikle ilaçlaması gerekir.

Bazı haşereler ile mücadele daha zorlu ve farklı ilaç kullanımını zorunlu kılar. kertenkele ve tahta kurusu gibi zararlılar için çok daha etkili ilaçlar kullanmak gerekir. Böylesi durumlarda bina içinde bir iki saat dolaşılmaması önemle belirtilmelidir. Böcek ilaçlama tedbirleri en az ilaçlamanın başarılı olması kadar önemlidir. Bilinçsiz ilaçlama sonrası böcek ilacı zehirlenmesi gibi ciddi sorunlar yaşanabilir. Bina ilaçlaması ile site ilaçlamalarında yapılacak alanın ölçüsüne göre fiyat farkı olur.

Ucuz Apartman İlaçlama Mümkün mü?

Apartman İlaçlama Fiyatları, yapılacak ilaçlama uygulamasının şekline ve ölçüye göre değişir. Apartman bahçesi ilaçlama ile diğer ortak kullanım alanlarının böceklere karşı ilaçlanması elbette değişik ücretlendirmeye neden olur. Sadece belirli bir yerin yada dairenin ilaçlanması ile Toplu apartman ilaçlama fiyatları arasında ciddi fark bulunur. Apartman ilaçlama ücretleri topluca olduğu zaman, yarı yarıya daha avantajlıdır.

Bu nedenle toplu hareket edilerek ilaçlama hizmeti alınması hem daha kesin sonuç, hemde çok daha ekonomik ilaçlama servisi alınmasını sağlar. Daire ilaçlama fiyatları bireysel olarak yapılması durumunda 120 lira civarında iken 7 daire ve üzeri ilaçlamalarda bu rakam yarı yarıya düşer. Ayrıca binadaki tüm daireler ve ortak kullanım alanları ilaçlandığı için böcek şikayetleri çok kısa zamanda çok daha uzun soluklu çözüm getirir.

Apartman ilaçlama fiyatı konusunda değişik ilaçlama fiyatları veren ilaçlama firmaları kullandıkları ilaçların kalitesine ve ilaçlama yöntemine göre fiyatlandırma yapar. Bilinmesi gereken kaliteli ilaç ve malzemelerin daha maliyetli olduğu bu nedenle ucuz fiyata ilaçlama yapılmasını imkansız hale getirdiğidir. Bu nedenle ucuz apartman ilaçlama ücretleri ile yapılan hizmeti iyi incelemek ve sonrasında mağdur olup zarar görmekten kaçınmak şarttır. Apartman ilaçlama ücretleri alınan hizmetin kalitesine doğrudan yansır. Ucuz işin elbette olumsuz yönleri çoktur.

Bahçe İlaçlama Ne Zaman Yapılmalı?

Bahar ayları ile dış ortamlarda böcek ve haşere yoğunluğu ciddi oranda artmaktadır. Daha çok yeşil alanlara yakın site ve konutlarda böcek şikayeti geniş ölçekli olarak yaşanır. İlaçlama yaptırmadan önce apartman ilaçlama servisleri ile görüşerek en doğru yöntemi talep etmek gerekir. Bahçe böcek ilaçlama zamanı konusunda hassas olan insanların mayıs ayı ile birlikte giderek artan böcek şikayetlerini önlemek için daha ağırlıklı ilaçlama talep ettiği görülür.

Apartman ve sitelerde hem çevre ilaçlaması yaptırmalı, hemde apartman içi ve komple apartman ilaçlama yaptırarak tüm haşerelerin kökü kazınmalıdır. Garantili apartman ilaçlama bahçenin de ilaçlanması ile mümkün olur. Bahçedeki böceklere karşı bireysel olarak sadece belirli bir bölgenin böceklere karşı ilaçlanması tam olarak çözüm sunmaz. Bu nedenle toplu bina ilaçlama hizmeti almak çok daha etkili ve uzun süre böceksiz bir yaşam sürülmesi için oldukça önemlidir.

Çünkü tek bir bölgede olan böcekler bile zamanla apartman bahçesinden başlayarak tüm bina ve apartman dairelerine yayılır. Efor apartman ilaçlama firması olarak hamama böceği, akrep, pire, sinek, fare, gümüş böceği, karınca, tahta kurusu, tatarcık ve diğer tüm haşerelere karşı en iyi böcek ilaçlarını kullanıyoruz. Yaz ayı gelmeden böceklerin yok edilmesi zararlarının önlenmesi bakımından oldukça büyük önem taşır.

Bahçe İlaçlama Nasıl Yapılır?

İlaçlama her önüne gelenin eline sırt pompası alarak başına buyruk yapacağı bir iş asla olamaz. Bahçe ilaçlaması yaparken bitkilerin korunması ve tüm böceklerin öldürülmesmesi gerekir. Zararlı haşereler kadar bahçe için faydalı böceklerde vardır. Bahçede böcek türlerinin kontrol altına alınmasın da kapalı mekanlara uygulanan yöntemlerden daha farklı ilaç ve ilaçlama şekilleri uygulanır.

Bunun ana nedeni direkt bitkilere uygulanan ilacın yan etkisi bilinmeden uygulandığı zaman kurumaya yol açacağıdır. Ayrıca açık havada uygulanan ilaçlamada sağa sola ilacın uçması, hava sıcaklığının önemi, havanın rüzgârlı olup olmaması, yağmurlu havada ilaçlama yapmanın etkisiz olması durumudur.

Bahçe için kullanılacak haşere ilacının bitkilere ve evcil hayvanlara zarar verme riski gibi önemli faktörler hayati öneme sahiptir. Bahçe ilaçlaması nasıl yapılır? bahçede nerelere ilaç uygulanır çok iyi bilmek gerekir. Ancak sadece kısmi ilaçlama yapılarak bahçedeki zararlılardan kurtulmak pek mümkün olmaz.

Bahçede böcek ve zararlı haşereler ile karşılaşınca hem kendinizin hemde size bitişik bahçe komşunuzun aynı anda bahçesinde ilaçlama hizmeti almasını tavsiye ederek birlikte ilaçlama yaptırmak gerekir. Apartman bahçesi ve sitelerde kısmen ilaçlama yapmak yerine komple açık alan ve kapalı alan ilaçlaması bitki ve bina açısından kalıcı çözüm sağlar.

Bahçe İlaçlama Bilinçli Olmak Zorundadır

Bahçe ilaçlama, özellikle ilk bahar ve yaz döneminde çok fazla yapıldığı için sıcak havalarda sabah yada akşam saatlerinde bahçeye ilaçlama yaptırmalıdır. Bahçedeki böceklerden kurtulmak için doğru ve güvenilir ilaçlama servisi almak şarttır. Yeşil alanlarda ilaçlama yaparken çimlerin kullanılan ilaçlardan zarar görmemesi için doğru oranda ve çimleri yakmayacak özellikte böcek ilacı uygulamak gerekir.

Bahçe içinde çeşitli bitkiler ve ağaçlar olduğu için buralarda pek çok haşere türü bulunmaktadır. Pire, akrep, çıyan, kırkayak, hamam böceği, salyangoz, kulağa kaçan böceği, kertenkele gibi pek çok böcek bahçede yaşama imkanına sahiptir.

Site ilaçlama, apartman ilaçlama, villa ilaçlama gibi sıkça yapılan ilaçlama hizmetlerinde yeşil alanların ilaçlanması ve bahçede böcek ilaçlama oldukça sık yapılır. Bahçelerdeki bitkilerin zararlılardan korunması için en uygun dönemde en etkili ilaçlama servisi almak gerekir. Konutlara yönelen haşereleri önlemek içinde bina çevresi ve duvar diplerine ilaçlama yapılmaktadır.

Yaz ayında öğle saatlerinde sıcağın çok fazla olduğu zaman bahçe ilaçlama uygulaması bazen istenmeyen ağaç kuruması ve bitkilerin zararına yol açabilir. İlaçlama sabah saatleri ile akşam serinliğine yakın zamanlarda yapılırsa çok daha iyi olur. Çok titiz bir ilaçlama yapılarak bitkilerin yapılan ilaçtan zarar görmemesi sağlanmalıdır.

Bahçe İlaçlamada Nelere Dikkat Edilmeli?

Bahçe ilaçlamasının önemi çok sayıda yeşil bitki ve ağaçların olması nedeni ile bazı hassas bitkilerin zarar görme olasılığıdır. Ayrıca bahçede yaşayan değişik türde böcek ve haşereler zararlı oldukları için ilaçlanırken bahçeye faydalı böcekler ağaç ve bitkileri korur. Bahçe pire ilaçlama ile ağaçlarda arı ilaçlaması esnasında kullanılan ilaçlar kadar uygulama yapan ilaçlama elemanı son derece bilinçli olmak zorundadır.

Bahçe ilaçlama fiyatları ucuz olduğu için tercih edilirse geniş çaplı maddi zararlara yol açar.Bu nedenle bahçede böcek ilaçlama oldukça donanımlı ve profesyonel olarak yapılmalıdır. Ucuz bahçe ilaçlama servislerine ilaçlama yaptırıp yeşil alanlarınıza zarar vermeniz ciddi kayıplara neden olabilir.

Bahçede En Fazla Böcek Nerelerde Yaşar?

Bilindiği gibi açık alanlar ve bitki örtüsü olan bölgeler çok sayıda haşere çeşidi için cezbedici bir etkiye sahiptir. Her böceğin sevdiği ve sevmediği bitki türü mutlaka bulunur. Böceklerin saklandığı alanlar genellikle bina etrafı ve bitkilerin kökleri ile dalları arasında dır. Yürüyen haşereler köklerde ve toprak zeminlerde çok daha fazla olur.

Nemli bölgeler, duvar kenarları ve serin olarak bilinen kuytu az güneş alan alanlarda pek çok böcek çeşidi gizlenir. Bu nedenle bahçe ilaçlama esnasında böcek üreme alanları ile haşerelerin saklandıkları bölgeler iyi ilaçlanmalıdır. Aparman ilaçlama ile bahçe ilaçlama birlikte yapılmalı ve tüm haşereler kalıcı olarak mekandan uzak tutulmalıdır. Kokusuz ilaçlama açık alanlarda az etki gösterdiği için pek ısrar edilmemelidir.

Etiketler
Efor İlaçlama İstanbul İlaçlama Firması

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir