İstanbul böcek ilaçlama hizmetleri
Böcek İlaçlama
2 Nisan 2017
Amerikan Hamam Böceği İlaçlama
Amerikan hamam böceği ilaçlama
7 Nisan 2017

Alman hamam böceği ilaçlama

Alman hamam böceği ilaçlama

Alman hamam böceği ilaçlama

Kahverengi renkli hamam böcekleri arasında en hızlı üreyen böcek türü olan alman hamam böceği ilaçlama özellikle daire içlerinde ve mutfak kısmında ev hanımlarının korkulu rüyası olan istilacı ve pis bir böcektir. Hamam böcekleri içinde boyut olarak daha açık renkli bir görünüme sahip olsalar da çok hızlı ürer ve hızla bir yerden başka bir yere hareket edip kısa zamanda mekanı istila ederler. Hamam böcekleri içinde uçan türleri de görülen bir böcek olan Aman hamam böceği ilaçlama uygulaması kokulu ilaçlama kokusuz ilaçlama ve jel böcek yemleri uygulanarak yapılabilmektedir. Biyolojisi; 0.5-1 cm boyunda, kahveregi, en hızlı üreyen hamam böceğidir. Bıraktığı bir pakette 40-48 civarında yumurta vardır. Bir dişi yılda 30.000’i bulan sayıya ulaşabilir, ömrü bir yıldır. Kuru ve sıcak yerleri sevdiği için halk arasında kalorifer böceği de denir. Çok pistirler ve her şeyi yerler. Her pisliği, mikrobu taşır ve bulaştırırlar. Gıda, su ve sıcağa ihtiyacından dolayı insan olan her yerde aktiftir. Evlerde ilk yerleşeceği yer mutfak ve banyolar dır. Hemen hemen bütün zamanını yuvalarında, delik ve çatlaklarda saklanarak geçirirler, karanlığı sever ve geceleri aktiftirler, çok dayanıklıdırlar, ilaçlara çok çabuk direnç kazanırlar. Binada 10 kat Başa Dönya bir gecede çıkabilirler. Marketten ufak bir poşet içinde veya bir yumurta paketinde evinize gelebilir. Bu sebeple evlerde alman hamam böceği ilaçlama hizmeti çok titizlikle yapılması gereken bir uygulama olup kesinlikle kaliteli haşere ilaçları kullanılması zorunludur.

Alman hamam böceğinden bulaşan hastalıklar

Alman hamam böceği ilaçlaması bu böceklerin insanların yaşam alanlarında her türlü gıda maddesi ve kullandıkları mutfak eşyaları arasında dolaşarak buralara dışkı ve üzerine bulaştırdığı mikroplu organizmaları bulaştırdıkları için insan sağlığına son derece zararlı alman hamam böcekleri dizanteri, gıda zehirlenmeleri, Verem, Gastroenteritis, Antrax, Pnomoni, Hepatit, Mantar hastalıkları, Astım, alerjik reaksiyon gibi çeşitli hastalık mikroplarını taşır ve insanlara bulaştırırlar. Alman hamam böceklerinin kontrolü oldukça zordur, tecrübe, teknik bilgi ve uygun insektisit ve periyodik uygulama tekniği gerekir. Kalıcı insektisiti her türlü çatlak ve yarıklara, kapı pervazı, süpürgelik, dolap arkası gibi yerlere uygun dozda ve en ücra kısımlara bile erişecek bir şekilde uygulamak gerekir. Gerekirse özel yemleme sistemi olarak bilinen jel alman hamam böceği ilaçlama yöntemi uygulanmalı bu böceklerin yuvalarında imhası sağlanmalıdır. Hamam böcekleri genel olarak zararlı böcekler olup evlerde bulaştıkları odalarda gece karanlığında ortaya çıkarak buldukları hemen her şeyi tüketerek beslenirler. Alman hamam böceklerinin tehlikesi insanlar için sağlık açısından bir hayli zararlı olup bu böceklerin kontrolü için dairede alman hamam böceği ilaçlama hizmeti alınması ve profesyonelce uygulanması şart olan bir türdür.alman hamam böcekleri hakkında

Alman hamam böceği evlere nereden gelir?

Alman hamam böceklerinin yaşam alanları nemli, karanlık ve pis mekanlar ile şehir kanalizasyon giderleri olup buralardan binaların boru bağlantıları yolu ile yaşam alanlarına giriş yaparlar. Dış alanlarda çokça rastlanan hamam böcekleri ilk olarak binaların zemin katları ve ortak kullanım bölgelerine yerleşerek buralardaki çatlaklar ve yarıklara yuvalanaıp ürerler. Alman hamam böceği ilaçlama ilk olarak binaların ortak kullanım alanlarında üreyen böceklerin ortadan kaldırılması için öncelikle apartman ilaçlama hizmeti alınarak bina için yapılmalı ancak dairelere bulaşma varsa dairede ve bina genelinde yapılarak bu böceklerin yaşam alanları imha yoluna gidilmelidir. efor ilaçlama firması böceklerin yuvalandıkları alanlar başta olmak üzere daire içleri ve binaların böcek yaşamına elverişli bölümlerinde düzenli aralıklar ile böceklere karşı ilaçlama yapılmasının zorunlu olduğunu insanların bilinçlenip en az 6 ayda bir bina ilaçlama hizmeti alınmasını tavsiye etmektedir. Evlerde alman hamam böceği ilaçlama yaptırmak isteyenlerin özellikle yoğun bulaşma olan evlerde kokulu alman hamam böceği mücadelesi yada jel ilaçlama uygulamalarını tercih etmeleri bu böceklerin önlenmesi için daha önleyici özelliğe sahip ilaçlar olup kokusuz hamam böceği mücadelesi sadece az böcek olan mekanlar ve periyodik ilaçlama yapılan yerlerde uygulanmalıdır. Amerikan hamam böcekleri hakkında bilgi almak için diğer makalemizi okuyunuz.

Comments are closed.