Efor Böcek İlaçlama

Akrepler nerelere yuva yapar?

Akrepler tek ilaçlama ile önlenir mi?

Akrepler ne zaman görülürAkrepler nerelere yuva yapar binalarda ve sitelerde yeşil alanlarda yada apartman içlerinde akrep görülmesi bina sakinlerini ciddi anlamda huzursuz edeceği için böyle bir durumda korkuya sebep olur. Özellikle akrep mücadelesinde akreplerin yuvalandıkları bölgeler önemli olduğu için yaptırılacak akrep ilaçlaması öncesi nerelerin ilaçlanması gerektiği ile hangi akrep ilaçlama şeklinin uygulanacağı bilinirse ona göre servis istenip istenilen doğrultuda bina ve apartman ilaçlaması yaptırılır. Akrepler nerelere yuva yapar diye araştırma yapanlar akreplerin bina etraflarında duvar aralarına, toprak altına, ağaç kabuklarının arasına, taş ve kumların arasına saklandıkları buralarda yuvalanıp geceleri avlanmak için ortaya çıktıkları görülür.

Akrep yuvalarının ilaçlanması akreplerin önlenmesinde etkili olduğu için en etkili akrep mücadelesini yaptırmak hem akrepler hakkında bilgi sahibi olmakla hemde en doğru ilaçlama firmasını seçmekle çok daha kolay olur. Zehirli akreplerin saklandıkları alanlar ani öldürücü etkiye sahip haşere ilaçları ile ilaçlandığı zaman çok daha kolay önlenecektir. Binalarda ilaçlama yaptırmadan önce akrepler nerelere yuva yapar nerelerin ilaçlanması gerekir bilinmesi doğru yöntemi seçmede etkili olur.

Akrepler ne zaman görülür?

Özellikle apartman içleri ve dairelerde ortaya çıkan akrepler belirli dönemlerde daha sık görüldüğü için akrepler ne zaman görülür hangi mevsim akrepler daha fazla ürer bu gibi insanların merak ettiği bilgiler olup özellikle yağmurlu havalar sonrası akrep şikayetleri daha yoğun görülmektedir. Evlere atık su kanalları ve lavabo giderlerinden tırmanarak çıkan akrepler binaların duvarından tırmanarak ta rahatça açık buldukları bölgelerden ev içlerine girip daire içinde parke altları kapa ve dolap aralarına saklanarak bu bölgelerde üremeye başlar ve evde tehlikenin boyutu giderek artar.

Eve giren akrepler nerelere yuva yapar diye akrep gören kişinin düşünmesi akreplerin sokma tehlikesi olduğu için diğer böceklere oranla daha fazla insanın kafasını kurcalar ve akreplerin saklandığı yerlerin öğrenilmesini insana acil olarak hatırlatır. Eve giren akrep, yatak bazası, koltuk altı, halıların altları, mutfak tezgahları arkası banyo dolapları, kapı araları gibi saklanması kolay bölgelere girip buralarda insanlara görünmeden gizlenebilir. Bu sebeple akreplerin evlerden uzak tutulmasında akreplere giriş izni verilmemesi için akrep giriş yerlerinde tedbir alınmalı akrep görüldüğü zaman bir an önce akrep ilaçlaması yaptırılmalıdır. Akreplerin kaç rengi mevcuttur?

Pin It on Pinterest