Isıran Böcekler
Isıran böcekler
8 Ağustos 2017
Zehirli Böcek Çeşitleri
Zehirli Böcek Çeşitleri
11 Ağustos 2017
Akar Böceği Nedir

Akar Böceği Nedir

Akar böceği nedir? insan yaşamında önemli yer sahip olan toz akarları ve miteler hakkında pek çok insan bilgi sahibi değildir. İlaçlama yaptırmak isteyen insanlar zaman, zaman evde kendisini ısıran ama tam olarak ne olduğunu bilmedikleri böceklerden kurtulmak için ısıran böceklere karşı ilaçlama yaptırmayı seçer. Bu yazımızda akar böceği nedir? Akar böceklerinin tehlikeleri hakkında kısa bilgiler verip sizlerin daha kolay böcek ilaçlama yaptırmanıza yardımcı olmaya çalışalım. Uzmanlara göre, günde ortalama 8 saat uyuyan bir insan, ömrünün 3’te 1’ini, milyarlarca küçük yaratığı yani toz akarlarını barındıran bir yastık ve yatak üzerinde geçirdiği için buralarda farkına varmadıkları bir tehlike ile iç içe yaşam sürmektedir. Akar böceği nedir? diyorsanız kısaca açıklaması, gözle görülemeyecek kadar küçük canlılardır. Astım, alerji gibi rahatsızlıklara neden olan zararlı bir böcektir.

Akar böceği nedir? gözle görülmeleri zor olan ev tozu akarları insanların yatak ve koltuk gibi en hayati öneme sahip yaşam bölgeleri olan evlerin yatak odalarında yatak ve insan bedeninde çok sayıda bulunur. Ev tozu akarları ile mücadele oldukça zor olup, hem önlenmeleri hemde ilaçlama yöntemi oldukça zahmetlidir. Amatör olarak böcek ilaçlama yapan kişi ve servisler ev tozu akarlarını imha etmekte çaresiz kalmaktadır. Akar böcekleri gözle görülmesi çok zor, çevre koşullarına son derece dayanıklı, sıcak ve nemli ortamlarda kolaylıkla çoğalma özelliğine sahip olması sebebi ile insanlara kendini fark ettirmeden hızla çoğalıp yayılan bir mayt ve mite böceğidir. Ev tozu içinde yaşayan mikroskobik böcekler olmaları onların kolayca çoğalıp üremesinde başlıca nedendir. Yatak ve koltuklarda bulunan akar böceklerinin vücut proteinleri ve dışkıları alerji yapıcı özellik taşıdığı için hemen belirtelim hassas yapılı insanlarda çok ciddi kaşınma ve alerjik reaksiyonlar oluşmasına neden olup, olumsuz etkileri ile hassas yapılı kişileri ciddi anlamda huzursuz eder.

Akar böcekleri nasıl yok edilir?

Akar böceklerinin yaşam alanları insanlar ile iç içe olduğu için çok kolay etki sahasını genişletir. Normal yapılı bir kişiye oranla hassas tenli insanlarda üç kat daha aşırı duyarlılığa yol açan akar böceklerinden kurtulmak için evde akar böceği mücadelesi yaptırmak bunu yaparken deneyimli akar böceği ilaçlama servisleri ile çalışmak akar böceklerinin yok edilmesinde önemli etkendir. Akar alerjenleri peluş oyuncak, yastık, yatak, halı ve kumaş kaplı mobilya gibi toz tutan ev eşyalarında yüksek oranda bulunur. Kumaş yüzeyleri başta olmak üzere koltuk ve yatakların dokuları içine kadar yayılarak insanların buralara her gelişinde adeta onlara kabus yaşatır. Akar böceği nedir diyenler kendini ısıran ama evde yada yatakta bakmasına karşın hiç bir böcek görememesi sonucu alerjik bir bünyeye sahip olduğunu düşünüp doktora gitmesi ile vücudunda akar böceği alerjisi olduğunu öğrenir. Yatakların sünger arasından, kumaş dokusunun içine kadar işleyen bu minik yatak böcekleri hem kontrol bakımından hemde tespit edilmeleri yönünden çok zordur.

Miteler ile akar böceklerinden kurtulmak hayli zor olduğu için bu böceklerin üreme şartlarının azaltılması ve akar böceği ilaçlama firmaları arasında deneyimli ve etkili ilaçlama yapanlardan ilaçlama hizmeti alması gerekir. Toz akarı alerjenlerin solunum yoluyla bünyeye alınması, hastada alerjik yakınmaların başlamasına neden olup en fazla yeni doğan bebekler ve küçük çocuklar için sıkıntı kaynağı olur. İnsan deri döküntüleriyle kıl ve tırnak kalıntıları ile beslenir ve insanlar ile iç içe yaşar. Akar böcekleri nasıl yok edilir? akar böceği ilaçlama nasıl yapılır? tam olarak bilmeden gelişi güzel böcek ilaçlama servisi almak boşa zahmet çekmekten öteye geçemez. Akar böceğinin evden tamamen arındırılması bireysel olarak mümkün değildir. Ancak alınacak birtakım basit önlemler ve buna ilaveten yaptırılacak etkili bir akar böceği ilaçlama evdeki sorunu ortadan kaldırır. Akar böceği nasıl yok edilir diye arayış içinde olan ev sakinleri çoğu zaman panik içinde yanlış ilaçlama servisi seçmektedir. Evdeki diğer odalara oranla, yatak odası en fazla toz akarı barındıran yer olduğu için insanların hemen yanı başında yaşam süren bu zararlı böceklerden kurtulmak için mutlaka sisleme akar böceği ilaçlama şarttır.

Akar Böceği Kumaşlardan Nasıl Temizlenir

Akar Böceği Kumaşlardan Nasıl Temizlenir

Akar böceği kumaşlardan nasıl temizlenir?

Evdeki akar böcekleri ile mücadele özellikle yatak odalarında yoğunlaştırılması bu böceklerin evlerden sökülüp atılması için büyük önem taşır. Akar böceği nedir? akar böceğinden nasıl kurtulurum diye yaşadığınız cilt problemlerinden kurtulmak istiyorsanız profesyonel ilaçlama hizmeti almalısınız. Akar alerjenleri kumaşların gözeneklerinden geçebildiği için bu böceklerin yok edilmesi diğer haşerelere oranla çok daha zor bir işlemdir. Akar alerjisi olan hassas yapılı insanlar anti-alerjik yatak takımları kullanmalı evlerinde akar böceği şikayeti yaşadıkları dönemlerde toz akarı ilaçlama yaptırmalıdır. Kadife gibi kalın veya tüylü kumaşlardan yapılmış yatak örtüleri yerine yıkanabilir battaniyeler ve yatak örtülerini tercih etmek daha az alerjik duruma sebep olur. Ayrıca oda sürekli temizlenmeli ve güneş ışığı görmesi için pencereler açılarak bol, bol havalandırılmalıdır. Akar böcekleri ılık suda yıkanarak asla imha edilemezler. Yastık kılıfı, çarşaf ve nevresimleri her hafta yüksek ısıda yıkamak akar böcekleri ile mücadele için oldukça faydalı olmaktadır. Ancak düşük ısıda ölmedikleri için pek çok kumaş yüksek ısıda özelliğini kaybetme riski taşıdığı için bu yolla baş edilemezler.

Akar böceği nedir? iyi anlaşılmalı yıkanırken yaklaşık olarak 65 derecenin üzerindeki ısılarda yıkamak alerjeni uzaklaştırma konusunda yardımcı olabilmektedir. Ancak pek çok insan 70 dereceye yakın ısıda bile bu böceklerin ölmediği gibi şikayetler çokça duyulduğu için sade yıkanarak akar böceklerinin yok edilmesi kesinlikle mümkün olmayacaktır. Yatak odasında nem oranını azaltacak klima ya da diğer nem azaltıcılar kullanmak bu böceklerin üremesini belirli oranda azaltır. Giysileri daima elbise dolabında muhafaza etmek ve elbise dolabının kapakları kapalı tutmak azalmaları için faydalı olabilir. Akar böceği nedir nasıl kurtulurum diyenler halıların da akarlar için uygun bir barınma ve çoğalma ortamı oluşturduğunu bilmesi ve temiz tutmaları akar böceklerinin önlenmesinde önemli yer tutar. Akar böcekleri ile mücadele ancak önleyici tedbirlerin alınması ve çok etkili böcek ilaçlama tekniği kullanılarak toz akarı ilaçlama servisi alınması ile mümkündür. Akar böceği ve beyaz toz böcekleri haşereler ile mücadele içinde en zor olanları olduğu bilinerek hareket edilmelidir. Sırt pompası ve kokusuz ilaçlar kullanarak akar böceklerinden kurtulmak mümkün değildir. Efor böcek ilaçlama size yardımcı olmaya hazırdır.

Comments are closed.