Efor Böcek İlaçlama

Arılar hakkında sık sorulanlar

arıların özellikleri hakkındaArılar hakkında sık sorulanlar insanlara zarar veren yaban arılarının yaşam alanları, nerelerden binalara ve evlere girip en fazla hangi dönemde arı şikayetlerinin yaşandığına kadar farklı konular olarak karşımıza çıkmaktadır. Arılar yaz dönemlerinde ağaçlık bölgeler ve yeşil alanların yoğun bulunduğu bitki örtüsüne sahip alanlara yakın yerleşim alanlarına yönelerek özellikle apartman çatılarında yuvalanarak hızla yavru yapar ve bu larvalar ile arı kolonisi oluştururlar. Arılar hakkında sık sorulanlar gerek ilaçlama bakımından gerek arıların özellikleri açısından farklı içeriklerde olmasına karşın arının insan yaşamına olan zararlarını önlemede arılar ile hem mücadele hemde arıların üremesini önlemek için alınacak tedbirlerin neler olduğu hakkında çeşitli bilgiler hakkında arı şikayetleri ile karşılaşan insanların bilmesi gereken önemli bilgilerdir.

Arı sokması ve arı saldırıları insanların en fazla korktuğu tehlikelerden biri olup arıları yok etmek için uzman ve deneyimli arı ilaçlama firmalardan doğru hizmetin alınması da oldukça önemlidir. Arı ilaçlama yaz mevsiminde çok daha fazla talep görmekte insanlar mekanlarında karşılaştıkları arı sokmaları sonucu arılardan korkup en kısa sürede arıların yok edilmesi için arılar hakkında sık sorulanlar ve en etkili arı ilaçları hakkında bilgi sahibi olunması yaptırılacak kalıcı arı ilaçlama çözümleri için ne şekilde arı ilaçlama yöntemi yaptırılacağının belirlenmesini sağlamaktadır.

Arılar nasıl üreler ?

Arıların üremesi petek içinde larvaların oluşması sonucu yaşandığı için arılar nasıl ürerler insanlara bilgi verilmesi arılardan kurtulmada yol gösterici olma bakımından önemlidir. Arılar hakkında sık sorulanlar arasında arıların çoğalma zamanı ve nasıl bir anda hızla yayıldıklarıdır. Aslında arılar kış dönemlerinde çok fazla yoğunluk gözlenmeyen zararlı çeşidi olmasına karşın petek içinde bırakılan arı kolonisinin devamı sayılan arı larvaları ilk baharla birlikte olgunlaşarak kısa sürede arı istilası yaşanmasına sebep olmaktadır.

Arıların yaşam alanları nerelerdir ?

Arı türleri özellik olarak doğada aşılama görevi gören insan hayatı için oldukça faydalı böcek çeşitleri olmasına karşın yaşam alanlarına gelip buralarda petek yaparak ciddi tehdit haline gelmektedir. Arıların yaşam alanları nerelerdir çoğu insan ancak arı sorunları sonrası bunun farkına varır ve nerede saklanıp ürediklerini araştırmaya başlarlar. Yaban arıları apartman ve sitelerin çatıları ile balkon, pencere kenarı gibi yuvalanma imkanı buldukları yerlere girerek buralarda kovan yapar ve insanlara saldırıp sorun oluştururlar.

Arı kovanı nasıl alınır ?

Arılar hakkında sık sorulanlar arasında en çok dikkat çekeni hiç kuşkusuz arı kovanı nasıl alınır olduğu için kısaca bu konuya değinmek istedik. Arı kovanı alınmadan apartman çatıları ve tavan arasında arı şikayetleri sona ermeyebilir. Arı kovanı önce ilaçlama sonra arıların yuvalandığı bölge açılarak alınabilir. Ancak her zaman arı peteğine ulaşmak mümkün olmayabilir bu gibi durumlarda mutlaka sisleme arı ilaçlaması yaptırarak kovan içinde bulunan tüm arılar yok edilmeli kalıcı etkili ilaç ile de larvalar engellenerek şikayetler önlenmelidir.arıların yaşam alanları hakkında

Arılar nereden gelirler ?

Çoğu zaman arıların arada sırada binaların etrafında ve sokakta dolaşmalarına şahit oluruz. Ancak binalar ve evlerde arı şikayetleri sık yaşanmaya başlamışsa mutlaka arı kovanı olması muhtemel bir durum olacağı için arı görülen alanlar incelenerek arı ilaçlama hizmeti alınmalıdır. Arılar nereden gelirler diye merak edenler için etraftaki ağaçlık ve yeşil alanların yakında olması yada öncü arının yaşama imkanı bulacağı bir yeri seçerek buraya diğer arıların yerleşmesi sonucu bina ve apartmanlarda arı sorunları ortaya çıkmaktadır.

Arı sokması ölümcül olur mu ?

Arıların değişik türleri olduğu için arılar hakkında sık sorulanlar içinde bal arılarını ilaçlamak doğrumu gibi merak edilenler sıkça karşılaştığımız sorular içinde yer almaktadır. Arı sokması ölümcül olur mu sorusuna birden fazla arı sokması durumunda hassas vücutlu ve alerjik yapısı olanlar için ölümcül sonuçlar ortaya çıkmakta ayrıca yaban arılarının birden fazla sokacağı düşünülürse 3 ve üzeri arı sokması ciddi hayati risklere sebep olmaktadır. Bal arıları yaşam alanlarına fazla gelmez ve rahatsız edilmedikçe sokma durumları yaşanmaz ancak eşek arıları saldırgandır.

Arı sokmasına ne iyi gelir ?

Arı sokmalarında herhangi bir tedavi uygulamadan önce bölgeyi sabun ve bol suyla yıkamak önemlidir. Bu sayede enfeksiyona neden olabilecek bakteriler uzaklaştırılabilir. İşte arı sokmasına iyi gelen doğal yöntemler Arı soktuktan sonra panik yapıp arıyı elinizle sıkarak çıkarmayınız! Arı zehir kesesini sıkmanız durumunda sokulan bölgeye daha çok arı zehirli sevk edilmesine yol açacaktır. Buda o bölgedeki acı hissimizin artmasına sebebiyet verecektir. Ayrıca krem sürülüp acının geçmesini sağlamakta en etkili önlemlerden biri olarak dikkat çekmektedir.

Arılardan nasıl kurtulunur ?

Arılar tehlikeli ve zehirli iğnelere sahip haşere olduğu için insanlar için risk oluşturur. Arılardan nasıl kurtulunur nasıl önlenir öncelikle arıların bina ve evlere girdiği boşluklar kapatılmalı var olan arılar için ilaçlama yaptırılıp yuvaları dağıtılmalıdır. Binalardaki çatı saçakları altındaki boşluk ve zayıf noktalar kapatılmalı pencere kenarları, balkanlardaki boşluklar silikonla kapatılarak yuva yapacakları alanlar önlenmelidir. Bu yazımızda Arı ilaçlaması hakkında sık sorulanlar ve bilinmesi gerekenler hakkında kısa kısa bilgilendirme yapmaya çalıştık geniş bilgi için sitemize bekleriz.

Pin It on Pinterest